Sedm statečných nezastavilo smršť Mimoňů

26.09.2017

Noc plná debutů..Ptáček v PHM! Hattricky na obou stranách. Rekordní výhra Mimoňů

Druhý zápas skupiny A přinesl ne jen debuty obou týmů v PHM, ale hned se trhaly rekordy ze sezóny 2017. Nejvyšší výhra Fanklubu Lva v PHM 2017 překonána v zápase, ve kterém jasně dominovali Mimoňi. Odhlášení důležitých opor v den utkání nakonec zlomilo Drink Teamu vaz. Ti však statečně bojovali, dokonce pouze v sedmi hráčích.

HC Prague Mimons, kteří o víkendu vybojovali v infarktovém obratu bronz na WND Cupu byli dobře naladění a rozehraní do svého debutu v PHM Cupu. Navíc se sešli v dobré sestavě. Svou premiéru si odbyl nejen celý tým, ale především legenda Extraligy ledního hokeje František Ptáček. Drink Team věděl, že bude mít v sedmi hráčích problém uhlídat nažhavené Mimoně. Již od úvodu bylo vidět, že rozehranost je obrovská výhoda, nečekalo se dlouho a Jacík otevřel skóre, dostal ideální nahrávku mezi kruhy a přímou rychlou střelou prostřelil Príhodu, jenž hájil branku Drink Teamu. Chyba na útočné modré chvilku po prvním gólu nechala vyniknout duo Mimoňů Švančárek ujel s Fišerem a sami zakončovali dva na nula a také na stejné cifry upravili skóre. Drink Teamu dělal přechod přes modrou problémy, obrana Mimons pracovala perfektně a když se už podařilo Drink Teamu dostat za modrou propadli a z krásné nahrávky Franty Ptáčka se zrodil brejk dobře naladěného tahouna Švančárka, který blafákem do backhandu zakončil. Príhoda v brance si ještě nesáhl na puk a už potřetí lovil ze sítě.

Jednoduchý přechod pomohl i ke čtvrtému gólu kolmice skrz střed hřiště našla Tomáše Tótha a ten z pravé strany prostřelil brankaře Drink Teamu. Mimoni se tak uklidnili a věděli, že zápas mohou mít celý ve své moci, ale Drink Team překvapil, začal být aktivnější a v jednom úseku získal pásmo od modré natáhl ke střele Špaček a otevřel skóre. Nerozchytaný Gross zřejmě dobře neviděl a kotouč skončil v síti. Mimoni se opět začali soustředit na útok a Fišer se skvělým přehledem našel Hrušku a ten z levé strany prostřelil pod ramenem již nešťastného Príhodu. Skóre třetiny uzavíral aktivní Tomáš Tóth zakončoval krásnou kombinaci z první do odkryté klece. Drink Team ale sympaticky neskládal zbraně a zjistil, že by to mohlo jít, ke konci třetiny zastavili tlak a dali svůj druhý gól, kapitán David Hadáček zakončil z blízkosti do víka.

Druhá třetina patřila Mimoňům, kteří povzbuzováni silnou fanouškovskou základnou na tribunách vlétli na Drinky naplno. Švančárek důrazně dorazil po závaru, následně se proměnil v nahrávače a připravil pozici pro Hrušku. Mimoni již těžili z fyzické převahy a tak zamykali soupeře do kleští v jednom ze zámků využil a ukázal své kvality Ptáček, který poslal krásně umístěný backhand pod víko, Príhoda neměl nárok. Bylo jak se říká vymalováno již v polovině zápasu. Desátý jubilejní gól a ze střídačky Prague Mimons  bylo slyšet jasně, že: "To je za basu" dal Švančárek, dostal ideální přihrávku podél brankaře a z pravé strany se nemýlil, a to avizoval, že neměl na zápas své kontaktní čočky. Tím dovršil jednak "desítku" a za druhé svůj Hattrick. Čepice létaly na led. Švančárek byl jak utržený ze řetězu v tom samém střídáni se vydal za modrou napřáhl naznačil mohutnou střelu, chvíli si však ještě počkal a nakonec poslal perfektně umístěnou střelu zápěstím za záda golmana. Po této akci se ale začal velmi dobře rozchytávat Príhoda. Oproti první třetině kryl několik pěkných pokusů a pomohl svému týmu. Dokonce Mimoni přestáli oslabení za vyloučení Špačka. Nezabránili však dalšímu hattricku, který mohli slavit fans Mimoňů v zápětí, dosáhl na něj Tomáš Tóth. Drink Team paradoxně čím se blížil konec utkání hrál stále lépe a dokonce si v závěru vypracovali opravdu slušný tlak a neslo to své ovoce, zakončoval Bohuslav Hadáček akci na jeden dotek od Štryncla. Tři góly na straně Drink Teamu, ale dvanáct na straně Prague Mimons. To už se neotáčí ani v Beerleague!

Ve třetí třetině se Drink Team již velmi pěkně pokoušel o aktivnější hru a nechali vyniknout i brankaře Mimoňů Grosse, který do té doby příliš práce neměl. Celkem ve třetí třetině zasahoval devětkrát. Pro Drink byly ale smrtící ztráty puku ve středu ledové plochy, Ptáček získal kotouč zatáhl zleva a předložil Hruškovi lahůdkovou nabídku, ten ji přijal a zavěsil (mimochodem dosáhl na hattrick a opět jsme viděli čepici na ledě). Hruška byl celkově vůbec v tomto zápase v dobré pohodě, lepilo mu to, a tak přidal svůj čtvrtý gól během chvilky. Mimoni byli aktivní celkově zasypali Príhodu téměř dvaceti pokusy, ten kryl i náročné střely a zvedl tak trochu morálku Drink Teamu, který už neměl co ztratit a tak se vrhl dopředu. Štryncl podtrhl svůj skvělý výkon brankou. Za Mimoně byl ale zatím střelecky němý Fišer a tak si asi řekl, že to tak nenechá. Trhl se mezi hráči a dostal se do brejku a otevřel si účet. Na Fišera odpovídal na druhé straně Špaček a to hned dvakrát a také slavil hattrick, takže i Drink Team má alespoň tento milník za sebou. Fišer si ale řekl, že chce hattrick také a tak dal gól z mezikruhů a na konečných 17:6 upravoval se závěrečnou sirénou z rohu kluziště.

Zápas to byl jednoznačný, ale klidný, bez nervů a v přátelském duchu a tak to má být. Mimoni na vítězné vlně, super výkon, přesvědčivý projev. Krásná podpora fanoušků, kterých si vážíme a děkujeme za návštěvu, sešlo se okolo 15ti fans. Drink Team je připraven se na příští zápas sejít v lepším počtu a určitě se s nimi musí počítat.