Lev rozcupoval Ústav na kusy!

15.02.2017

Rekordní zápis Tomáše Regnera, PHM Cup již má svého šampiona!

Velkolepá jednostranná show se odehrála na Malé sportovní hale v Holešovicích 15/2/2017. V druhém zápasy skupiny A PHM Cupu 2017 se totiž zrodil možná navždy rekordní výsledek. Lev porazil Projekťáky vysoko 15:5.

Oba týmy se znají, sehráli spolu několik přátelských utkání i zápasů v Pražské lize ledního hokeje a jejich dosavadní výsledky byly velmi vyrovnané, tímto dnem se ale vše změnilo a takový výprask bude asi v hlavách hráčů Ústavu opravdu dlouho. Pravdou je, že Projektový Ústav přišel v krátkém sledu několika dnů o klíčové hráče, Urban, Tichý, Pivko, Báča, Rejmon nemohli z různých důvodů nastoupit. To vše museli řešit manažeři Ústavu narychlo, aby vůbec zápas mohli sehrát. Slepená sestava hráčů z různých zdrojů nestačila pohlídat především první formaci Lvů. Ti naopak nastoupili s extra silnou ofensivní řadou. Trio Regner, Mihál, Slavík bylo totiž v tomto zápase neuvěřitelně produktivním gólostrojem.

Lvi šli v zápase do vedení po akci, kterou začal kapitán Šimek, zakončoval jeho parťák z obrany Adamský. Ústav prvních sedm minut zápasu držel krok a dokonce dokázal vyrovnat po brance Hrabánka, který se v oranžovém dresu objevil zcela poprvé. Fanklub zvolil taktiku dlouhých pasů přes střední pásmo na najeté šikovné útočníky. Regner se Slavíkem sbírali tyto pasy a brzy začali trestat Projekťáky za tyto okna v obraně. Slavík s Regnerem si otevřeli brankový účet a poctivě ho plnili. Již v první třetině si připsal hattrick Jan Slavík a Tomáš Regner 2+3. Po první třetině tak bylo takřka hotovo. 6:1 a hlavně neuvěřitelně přesné kombinace Lví první formace.

Na začátku druhé části dokončil svůj první hattrick v zápase Regner, zvyšoval již na 7:1. Projekťák odpověděl, opět Hrabánek snížil, opět na rozdíl "jen" pěti gólů. Zdálo se, že Lev se trochu v této části hry uchlácholil vedením a druhá formace Ústavu toho využila. Prosadil se Stanovský, který tečoval střelu Konráda. Už to nevypadalo až tak hrozivě a proto se Lev opět zakousl do oslabených Projekťáků. Regner, Slavík, Regner přidali další své góly. Věříme, že si čtenář tyto jména již pamatuje. No ještě ale není konec, blíží se teprve konec druhé třetiny. Před jejím závěrem byl signalizovaný trest proti Lvům a výhodu překvapivě lyšácky využil backhandem znovu Stanovský. Konec druhé části hry a na světelné tabuli svítilo skóre 10:4

V poslední části hry se už Ústav nezmohl na žádnou honbu za vyrovnáním a Lvi tak kráčeli za jasným vítězstvím. Regner přidal další čtyři góly a celkem zakončil svou bilanci v zápase na neuvěřitelných 9+4. To jsou tři hattricky a k tomu čtyři přihrávky. Myslíme, že tento rekord bude už navždy nepřekonán. S krásným individuálním příspěvkem sekunduje Regnerovi i Slavík s výkonem 4+5. V takovém zápase se již zdá například výkon Adamského s bilancí 1+4 nebo Šimkova statistika 1+4 jako nehodná slova, přesto podali skvělý výkon. Zajímavostí je, že ani jeden gól nedala druhá formace Lvů.

Zápas byl až krutě jednoznačný. Na vině je určitě oslabená sestava Projekťáku, ale také možná zázračný den Tomáše Regnera!