Mimoni berou první výhru v sérii s Banditos

27.02.2019

Wajtr a Filip gól (oba BDT) / Karabec 2+2, Klečka Hattrick, Gross 94% (všichni MIM)

Poslední osmifinálová série svedla do souboje Bandity, tým z originální šestky PHM a silné Mimoně, kteří určitě myslí na posty nejvyšší. První vítězství si připsal favorit.

Do zápasu po vzájemné dohodě nastoupily týmy, které nebyly výkonnostně až tak rozdílné. Sympatické bylo že Banditů se nakonec objevilo hodně, na což jsme v poslední době nebyli zvyklí. Bandité díky špatným výsledkům ne vždy chodili v dobrém počtu, ale je vidět že snaha vedení týmu zmobilizovala většinu, která v minulosti Bandity táhla a tak hráli téměř na 3 formace. Mimoni naopak neměli našlápnuto ani co do počtu, tak ni co do hvězd, kterými tým disponuje, ale ne pro toto utkání. Sedět zůstal překvapivě Hrdel, nebo Ptáček s Tomou. Pravdou je, že se jednalo o vzájemnou dohodu a tak z "hvězd" Mimoňů byl na ledě FIšer a Klečka.

Zápas začal v dobrém tempu a pohybu z obou stran, na straně Banditů byla cítit velká chuť, kterou jsme dlouho neviděli, ale přeci jen "staro-nově" složené formace hledaly ideální souhru a tak zkušení Mimoni dokázali sbírat a zastavovat pokusy už na vlastní modré čáře. I když první lepší střelu měl vytáhlý Kuřina, ale Gross zachytal dobře. A tak se začal kotouč vlnit v síti na druhé straně. Němeček nemohl čelit Švančárkově zakončení po Karabcově nahrávce a Mimoni šli do vedení. Mimoni měli tlak po úvodním góle a začali točit obránu Banditů. Neměček dokázal mnoho pokusů šikovně zastavit a pomohl držet Banditos ve hře. Ale přeci jen půlka třetiny a již svítilo na tabuli 2:0 pro Mimoně. Karabec zakončil velmi pěknou kombinaci. Banditos sice prohrávali ale zbraně neskládali a z mála střel dokázali vyprodukovat dokonce tyčku, ale branku ještě ne, ta jim byla zapovězena. Ale Petr Karabec v bíložlutém dresu Mimoňů byl úspěšný a přidal další branku na 3:0, zařídil vlastně všechny góly Mimońů.Druhá třetina byla již výrazně vyrovnanější I Bandtié začali více jezdit a začali lépe zakládat útoky. Procházka dokázal sklidnit hru. Nejlépe mu najížděl Wajtr a Šulista, ale jen v některých akcích se dostali až před Grosse. Obrana Mimoňů i bez Ptáčka fungovala dobře. Ono se není čemu divit v obraně hrál Fišer který má velké rozpětí a Hruška a oba dokázali zakládat pěkně útoky. Jeden takový zakončoval sám Hruška, který se vytáhl do útočného pásma a zavěsil za Němečkova záda. Vypadalo to že Mimoni postupně budou jen navyšovat a půjdou za vysokým vítězstvím. Ale pozor Bandité se vrátili do hry a opět ožili. Jan Filip z dobré práce na kruzích získal kotouč a dostal ho až za záda Grosse. A tak to bylo opět gól naděje, ale tuto naději na zvrat vzal opět z holí a rukavic Banditů Mimoň Štěrba. Ten je sice brankařem ale dnes nastupoval v poli a vůbec se neztratil, naopak hlasatelka hlásila jeho jméno při brance na 5:1 pro Mimoně. Pak přišla chvilka hvězd Fišera s Klečkou, totožný systém, podobná akce. Ti dva o sobě prostě vědí a hokejem a rychlou výměnou se baví. Klečka tak dal dvě branky po nahrávce Fišera rychle za sebou. Mimoňští tedy opět odskočili na rozdíl šesti branek 7:1 byl stav, který ale nevydržel, protože se prosazují Bandité. Wajtr po dlouhé době dal branku v PHM Cupu a pěkně ho našel Procházka, přečíslení jak se patří dobře zakončené.

Třetí třetina již byla klidnější. Mimoni již uklidnění vysokým vedením polevili a Bandité toho dost dobře využili, začali se tlačit do branky Grosse a ten měl hodně zákroků, dokonce 20 střel na něj šlo. A ještě přitom Bandité trefili další 3 tyčky, takže v součtu na tyčky a góly dohromady to byl vyrovnaný zápas. Ale štěstí přálo Mimoňům a tak se Bandité gólově již neprosadili. Gólovou tečkou za zápasem udělal Klečka. Dal osmou branku, svou třetí. Klečka je opravdu dobrá zbraň a kvůli jeho přestup, nebo spíše vytažení z volných hráčů zpět do PHM, si určitě mnou manažeři Mimoňů ruce.

Sympatický zápas, kdy Mimoni s jistotou vyhráli, přesto Bandité si potvrdili že hrát dobrý zápas se dá s každým. Těším se na odvetu a uvidíme, zda se objeví třeba i další hvězdy Mimońů nebo naopak Bandité posilí o své střelce, Třeba Foret nebo Šimek by mohli pomoci.


Stav série