Vlci s nulou vzadu přehráli Roosters

19.09.2018

Kucarov shotout, Hora 2+1 (oba WLA). Krejčík (RST) nedohrál kvůli zlomenému noži v bruslích

První hokej pro větišnu hráčů na straně Roosters, kteří nastoupili bez svého kapitána. Wolves A nakopak někteří po přípravných kempech, ale někteří také poprvé zavázali své brusle.

V úvodu třetiny byli aktivní Kohouti a nastěhovali se častěji před branku Vlků. O tom svědčil i poměr střel na branku, kdy v úvodu opravdu Kucarov musel hájit branku Vlků velmi precizně. I možná tento svižný začátek mu pomohl k skvělému výkonu. Kohout Krejčík zahrozil, než se mu rozbila brusle a nemohl tak dále pomáhat v útočné aktivitě. Pěknou šanci si vypracoval Pospíchal, ale golman Wolves Kucarov na místě a vyrazil. Kohouti měli dobrý začátek a dokonce dali branku, ale ta nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti a tak se skóre neměnilo.  Vlci se spíše snažili překvapit rychlým přechodem pásma. Ale frekvence jejich útoků se stupňovala až koncem třetiny, ale vyústila ve vedoucí branku. Prosadil se nový hráč v dresu Wolves Kratochvíl, kterého našel perfektně Hora.

Ve druhé části se začala hra obracet a Wolves využívali lepší fyzické kondice a stupňovali výpady na brankaře Kohoutů. Ten chytal skvěle, ale proti dorážce z mezikruhů od Kučery nemohl nic dělat. Pohotové zakončení a Wolves šli do vedení o dvě branky. Roosters měli šance spíše z dálky v úvodu druhé šestnáctiminutovky a byl to Pospíchal který pálil opět od modré, nic z toho však nebylo. Nekula se také neprosadil a z protiútoku kdy kotouč zatáhl Vlk Študent do pásma poslal na Slavíka ten mu vrátil a byl to další gól v síti. Krásný ťukec Vlků a vedení o tři branky. Tlak sílil a nejen před brankou Kohoutů, ale i u mantinelů se začínalo trochu jiskřit, tvrdý hit schytal Urbánek, ten však nebyl potrestán. Za to zákrok vysokou holí od Soulka potrestán byl nejen sudím, ale i útočníky Vlků. Ti přesilovku využili a dali branku na 4:0. Hora pečetil dobrý výkon. Pro Roosters byl tento gól zřejmě tím posledním hřebíčkem. Do konce třetiny se jim nepodařilo zkoncentrovat a dostat do zápasu. V obraně Vlků dobře operovali Golis i Kincl a především Kucarov čaroval.

Třetí třetina již příliš hokejové krásy nepřinesla. Především kvůli zbytečným trestům na straně Roosters. Vyloučení za drobný hák si odpykával nový hráč na test Vízner. Jeho vyloučení potrestáno nebylo. Další zbytečné vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, doplěno ještě dalším faulem kdy se provinil Blahovec. Následně za napadení byl poslán do boxu ještě Bém, kterému se výrok vůbec nelíbil. Nakonec bylo v boxu skoro tak rušno jako na střídačce, další trest byl udělen Nekulovi za podražení. Ani dlouhé vyloučení 5:3 a další 5:4 nebylo využito a tak zápas skončil výhrou Vlků. Premiéra úspěšná a pro Roosters, které loni zdobila pevná defenzíva je to cenná zkušenost.

Na zápas dorazilo několik diváků, kterým samozřejmě děkujeme za návštěvu a těšíme se příště opět na viděnou.