Vzpomínková akce EMAK Cup poprvé na Icerinku

25.06.2022

11. Června proběhal na Icerinku pěkná akce i když se jednalo o smutné připomenutí 10ti let od ztráty spoluhráče a kamaráda Michala Emlera. Při příležitosti vzpomínky na svého hráče HC Strojaři Attl zorganizovali krásné hokejové odpoledne. Sešli se ne jen hráči, ale i rodinní příslušníci, program byl fajn a vládla skvělá atmosféra. 


Bruslení pro rodinné příslušníky a kamarády

Začátek programu byl věnován prostoru pro rodiny, děti a pro kamarády. Každý mohl zabruslit v klídku na prostorném ledě bez davů a za doprovodu pohodové muziky. Kdo přišel bez bruslí, nemusel litovat, protože na Icerinku byly k zapůjčení.


Rybníkový hokejíček

V jedné třetině se připravilo hřiště pro rybníkový hokej. Bylo to skvělé zpestření. 


Slavnostní nástup a úvodní slovo organizátora

Před samotným vrcholem programu a to zápasem mezi bývalými hráči HC Pittbulls, HC Attl a HC Strojaři Attl byl slavnostní nástup. Hráči byli jednotlivě vyzváni hlasatelkou na ledovou plochu. Po nástupu hlavní organizátor akce Lukáš Strapina (kapitán HC Strojaři Attl) ve své hezké řeči vzpomínal jak na Michala Emlera tak vyzdvihl úspěchy týmu bývalé i současné. Slyšeli jsme i historii dresů ve kterých Michal Emler nastupoval. Následně byla spuštěna a předána pamětní vlajka s číslem 31 a jménem Emler. Nechyběla ani emotivní minuta ticha. 


Úvodní buly

Úvodní buly mělo také emoční přesah. Neboť na akci byly pozvány i pozůstalé dámy po Michalu Emlerovi a ty právě společně vhodily úvodní buly zápasu.


Zápas 

Samotný zápas byl pak již ozdobou večera. Viděli jsme vše co by si mohl divák na takových zápasech přát. Krásné góly, pěkné akce ale i třeba bitku (samozřejmě předem dohodnutou) nebo trestná střílení. 
Výsledek zápasu důležitý nebyl, ale jelikož skončil zápas remízou rozhodlo se až v samostatných nájezdech. 


Prague Hockey Masters dále pomohli se zajištěním pitného režimu, a přímo mezi střídačkami si mohl každý načepovat pivo z řemeslného Pivovaru Prokopák a hráčům i fanouškům dost chutnalo. 

Každý hráč dostal i pamětní puk EMAK Cupu 

Celkově se jednalo o hezkou vzpomínkovou akci. My jako Prague Hockey Masters jsme rádi, že jsme mohli přispět k její organizaci.