Vlci v premiéře zvítězili nad Ústavem

29.03.2018

Skvělý Kucarov v brance Vlků. Študent režíroval útok. Z Projekťáku nikdo krom Urbana nenašel cestu do sítě Vlků

Premiérový "oťukávací" zápas týmu, který v příští sezoně rozšíří řady PHM Cupu tedy Prague Wolves vyzněl pro nováčka lépe. Ústav nevyužil několik vyložených šancí a koncem zápasu již chyběla energie a síla na zvrat. Wolves předveli, že hodiny na trénincích se vyplatí, přesné nahrávky jim dávali obrovskou výhodu

První třetina

Oba týmu plusminus na dvě formace, ale přesto hned z úvodu slušné tempo. Několika rychlými pasy se dostali hráči Wolves za obranu a ohrozili Kušníra. Mladičkého Slovenského brankaře, který hájil poprvé klec Ústavu. S úvodními pokusy si poradil skvěle. Vyhořel na jeho betonu a vyrážečce postupně Šedivý a Taimr. Projekťák se snažil také prověřit Kucarova pokus z kruhů od Šípa však Kucarov pokryl s přehledem. První změnu skóre přinesla akce Urbana, ten převzal od Hužvára kotouč a dostal se za obránce, položil brankaře a vsítil. Ústav vedl 1:0. Chvíli se zdálo, že Wolves jsou zaskočení a nedostávali se až do příliš nebezpečných šancí, přesto se vrátili do zápasu ještě v první třetině a to když Taimr využil přeťuknutí od Kincla a bylo srovnáno. A dokonce třetiny se podařilo obrátit stav ve prospěch Vlků. Dorážku Študentovi střely obstaral Kučera a dostal kotouč za záda Kušnírova. 2:1 po první třetině

Druhá třetina

Projektový Ústav byl celkově v této třetině aktivnější celkem musel totiž Kucarov v brance Wolves zasahovat 24krát, bylo mnoho dorážek, tlaku na bránu, ale Kucarov byl jak skála nepustil nic. A z tlaků Ústavu se ale otevírala vrátka pro Vlky. Ti využívali rychlými pasy nebo bleskovým přečíslením a trestali. Nejprve Taimr dostal kotouč pod betonem Kušníra do klece. Následovala velmi pěkná akce Študenta a Hory který dal již čtvrtý gól Vlků. Ústav již v této fázi zápasu odcházel fyzicky a natrénovaní Vlci měli navrch. Když navíc nevyužil obrovskou šanci Lébl a Křivský, byla naděje na zvrat pro hráče Ústavu stále vzdálenější. Tečkou za rozhodující třetinou byla branka Kučery, který zakončoval do odkryté branky protože ten musel hasit střelu z druhé strany než byl úplně volný dorážející Kučera. Pět jedna po dvou třetinách

Třetí třetina

Ve třetí části se již gólově prosadili jen hráči Vlků. Kucarov zavřel svou svatyni a tím podržel svůj tým. Projekťák nenašel vnitřní sílu na zvrat. Branku která upravila skóre na finálních 6:1 obstaral nejlepší hráč zápasu ze strany Wolves, Študent.

Úvodní zápas tak ukázal, že Vlci budou silný tým, opírající se o skvělého brankaře a se zvládnutou taktikou. Ústav se tak rozloučil s PHM Cupem v této exhibici a došlo i na ceremoniál, předání ocenění nejlepším hráčům sezony!