V poslední třetině Tornádo otočilo zápas na ruby

11.06.2018

Kušnír v brance Lva čarova celé dvě třetiny! Pak Tornádo smetlo Lva, Dlouhý a Jakl byli k nezastavení

Exhibiční přátelské utkání Fanklubu Lva s aspirantem na účast v soutěži v příštím ročníku skončilo vítězstvím Tornáda.

Byl to pěkný svižný a férový zápas. Tornádo ukázalo, že souhru mají a hrají chytrý hokej. Lev však v kombinované sestavě neukázal výkony, které ho zdobily v Playoff

První třetina

Lev začal aktivně, ale brzy se ukázalo, že Tornádo se nežene po ledě bez rozmyslu jak by název týmu mohl napovídat. Organizovaná a trpělivá hra. Tornádo se ukázalo hned v úvodu v nebezpečných šancích, ale mladičký Kušnír v brance Lva ukazoval super zákroky. Držel Lva ve hře. V první třetině přestřílelo Tornádo Lva 16:6. Tornádo mělo více přímých pokusů. Šance měl Šrámek ale mladý slovák v brance Lva vytáhl skvělý zákrok. První se z gólu radovali Lvi. Halota natáhl od modré Koukolíček dobře vyrazil jeho střelu ale nehlídaný Vítovec poslal backhandem do pravého růžku. Lev vedl jedna nula. Následovala přesilová hra Tornáda, ale byla zkrácena, protože ze střídačky vlétl na led příliš rychle jeden hráč navíc a počet hráčů byl srovnán. Ve čtyřech se nikdo neprosadil. Po konci této vsuvky, se prosadili poprvé hráči Tornáda a slyšeli tak svůj první goalhorn zápasu. Dlouhý využil přiťuknutí od Peci a bylo srovnáno. Pro Lva však byl gól impulsem k dalšímu útoku. Procházka zakončoval těsně před Koukolíčkem přímočarou akci po ose Davydov a Horký. Lev tedy po třetině vedl

Druhá třetina

V druhé části hry pokračovala střelecká převaha Tornáda. Ti opravdu měli šancí jako máku, ale ne a ne překonat zeď v brance jménem Kušnír. A to to zkoušeli všelijak. Třeba Růžencův pokus byl už skoro tutovka. Macháček nebyl také daleko, ale kotouč vždy Kušnír nějak zázračně udržel před brankou. Na hráčích Tornáda byla už vidět lehká frustrace a když Mihál další slovák v dresu Lva dal branku na 3:1 vypadalo to, že Tornádo slábne.

Třetí třetina

Tornádo se roztočilo naplno. Lev najednou přestal přistupovat k hráčům a útočníci Tornáda se dostali za obranu o poznání lehčeji. První úspěch si připsal po pěti minutách v této fázi zápasu Dlouhý. Následovalo střídání Lvů a přišel zlomový moment. Třetí formace Lva dostala hned další gól, bylo srovnáno. Obrovská chyba nepokrytý Dlouhý a opět branka. Staré známe pravidlo, že po obdržené brance se musí střídat bylo Lvy ignorováno a nevyplatilo se, Jakl totiž pokořil Kušníra a otočil skóre. Sluší se říci že zaslouženě. Lev se ještě snažil, ale nelepilo to a ve třetí třetině už nedokázali ohrozit Koukolíčka, který podržel svůj tým Tornáda v pořádném vítězném víru. Při poslední snaze něco vymyslet Lvi ještě nabídli Dlouhému zakončit hattrick a ten pojistil dvě minutky před koncem backhandovým zakončením.
Zápas tak skončil 5:3 pro Tornádo. Lev nebyl v nejlepší sestavě, přesto jsme očekávali lepší výkon.