Ústav udržel vedení proti Lenovu

01.02.2018

Šíp hattrick, Halota útočil jako o život, Hužvár podporoval útok (PRO). Báča se snažil táhnout Lenovo za vyrovnáním, Lassig dostal osobní trest.

První kolo bílé skupiny pro Ústav i pro Lenovo uzavřeno. Lenovo nezachytilo úvod a do konce zápasu sice zvedlo tempo, ale na obrat nebo vyrovnání to nestačilo. Oba týmy hrály pouze s málo hráči. Na straně Ústavu 8 a Lenovo mělo jen jednoho muže na střídání.

PRVNÍ TŘETINA

Svižný nástup Ústavu do zápasu. Střelec Šíp dal hned první gól po nahrávce Hužvára. Za nedlouho se do brejku dostal Halota ale ztroskotal na brankáři Milatovi, který ho pokryl. V dalším střídání měl stejný pokus zkusil jinou kličku opět ho vymazal Milata. Až do třetice mu to vyšlo a zakončil. Halota tak zvýšil na dva nula. Následoval zámek Projekťáků, kteří rozjeli  kolotoč a dobře se před brankou orientoval Čermák a backhandem překonal brankaře. Už na čtyři nula zvyšoval Urban, který nedal Milatovi šanci. Lenovo se probudilo až koncem třetiny a byl to Báča který dorazil střelu Slavíka a překonal Berounského. Do třetiny tak byl stav 4:1 pro Projekťáky

DRUHÁ TŘETINA

Lassig z Lenova byl aktivní, ale stále se mu nedařilo přejít vysoké zadáky, kteří mu kazili vypíchnutím jeho šikovné vedení kotouče. A tak raději nahrával a to se vyplatilo těžil z jeho akce Slavík. Snížil na rozdíl dvou gólů a z jednoznačného výsledku byl zase těsný výsledek. Ale důležitý gól vsítil Šíp krásně si najel a do víka opět poslal Ústav do vedení o tři branky. Kontr Lenova z hole Půlpána byl ještě nadějí opět se přiblížit vyrovnání, ale to by nesměl Halota využít krásnou kombinaci s Urbanem a opět poslat Ústav do trháku. Ti pak pokračovali dál, Čermák zaznamenal svůj druhý gól opět z prostoru před brankou, kde mu to evidentně svědčí a už na 8:3 zvyšoval pro Projekťáky Mihál. Hráči v oranžovém tedy Projekťáci polevili a nechali Lenovo útočit a ti zamykali soupeře v pásmu. Berounský dlouho odolával, ale nakonec dostal dva rychlé góly od Lassiga. Ten předvedl opět své rychlé ruce v plné akci a při druhém gólu zase skvělou střelu. Po třetině tak stav 8:5 pro Projektový Ústav.

TŘETÍ TŘETINA

Lenovu docházely síly a Projekťák už hrál trochu bohorovně. Šíp zakončil svůj hattrick a tak uklidnil svůj tým úplně. Ale bylo to možná předčasné uklidnění tempa a Lenovo z posledních sil začalo do Projekťáků bušit. Půlpán se vydal na akci sám a proměnil. Snížil tak na 6:9. Další snahy pochytal s přehledem Berounský, až na jeden brejk v závěru kdy se dostal do trháku Báča a dal poslední gól utkání.

Nakonec tedy Ústav získal všechny body za výhru 9:7. Pro Lenovo už je šance do Play Off jen skrz dvě povinná vítězství v druhém kole.