Týmy PHM Cupu 2020: Kdo ligu opouští?

21.07.2019

Ačkoli se PHM Cupu daří rozšiřovat své řady a do sezony 2020 půjde již rekordních 24 týmů přinášíme první informace o tom které týmy končí.


TÝMY KTERÉ KONČÍ V PHM CUPU

JOKERS

PROJEKTOVÝ ÚSTAV

BĚRKUT PRAHA

Běrkut Praha

Běrkut Praha - jako důvody konce uvedl především nestálost soupeřů a mnoho zápasů, které byly nezajímavé, příliš jednostranné a vlastně jediný vyrovnaný zápas byl s pozdějším šampiónem. 

Absence Běrkutu nás moc mrzí jako organizátory, protože Běrkut byl zajímavý tým. Ruská škola v naší lize. Skvělí hráči a zápasy měly náboj. Ale víme, že pokud se letos něco organizačně nepovedlo v sezoně bylo to právě v zápase s Běrkutem, takže chápeme že důvodů možná bylo více a i my z PHM na tom možná máme svůj díl viny. Věříme, ale že cesta ještě zavřená není

Jsme zvědaví zda nějaký další ambiciozní tým sáhne po hvězdách jako Roganov, Sidorov, apd.. 

Po ročním učinkování jiného "ruského" týmu HK Gladiator který skončil po sezoně 2018 přišel Běrkut který také vydržel pouze jednu sezonu. I tak zanechal velkou stopu! Hodně štěstí v jiných soutěžích

Projektový Ústav

Projektový Ústav - patří k "original 6" celého PHM Cupu jeden z nejtradičnějších týmů v Praze. Přesto i jeho účast v sezoně 2019 byla již otazná. Vedoucí týmu se bál, že nemá dostatečně široký kádr na 2 soutěže. PLLH a PHM Cup. Přesto hráč Ústavu a šéf PHM Cupu tým přihlásil na vlastní pěst a zajistil doplnění hráčů. Přesto se tým v PHM Cupu spíše scházel v horším počtu a pokaždé v jiné sestavě. Po vzájemné dohodě s vedoucím týmu tak Projekťák končí a bude hrát pouze tradiční PLLH. 

Projekťák je tradice a měl by v lize být, ale jelikož tu jsou i jiné týmy které mají dostatek hráčů a chtějí naskočit do PHM bylo na čas uvolnit místo a umožnit si zahrát tuto soutěž také jiným hráčům

Co už víme, jež někteří klíčoví hráči Projektáku, kteří mají chuť stále hrát PHM Cupu již jsou zařazení do dalších týmů. Například Hužvárová nebo Šíp budou působit ve Lvu, ale je možné že i další hvězdy se rozutečou do jiných štací. 

Jokers

Umělý projekt do sezony 2019, kdy chyběl tým do sudého počtu týmů. Zrodili se tak Jokers, kde se protočilo přes 60 hráčů. Nakonec se ale zformovalo jádro týmu, které mělo chuť nakonec ukázat, že Jokers jsou již týmem. Měli pokračovat v sezoně 2020 s již stabilním týmem, ale nakonec nedošlo k jejich přihlášení. Velký tlak ze zájemců "zvenku" zajistil, že liga je již plná a na Jokers tak nezbylo místo. 

Mrzí mě to moc, parta co se vytvořila v Jokers byla prostě nakonec super, normálně z ničeho vznikl tým, ale já jako vedoucí soutěže, nemohu už nyní tříštit svou pozornost a organizovat další tým, bylo to i na úkor ostatních aktivit a tak bohužel musím přepustit místo týmu který je organizován sám bez mého zaštítění. Třeba při rozšíření v další sezoně se tato parta znovu dá dohromady

Uvidíme zda se hráči jako Martin "Dědek" Přibyl nebo Kaprálek v brance uchytí v jiných týmech. Budeme jejich cesty nadále bedlivě sledovat.