Taktiku Mimoňů zlomily Hokejové Tréninky až v závěru

23.10.2017

Hattrick Fišera i skvělý výkon Grosse (oba MIM) bylo málo na HTP. Válel Michl (hattrick) a Bartek

Mimoni trápili favorita a vedli dlouho nad HTP. Zápas byl v pěkném tempu, ale nakonec zkušení hráči z HTP vybojovali své další body v kvalifikaci. Zápas přinesl souboj hvězd. Jiří Tlustý režíroval útočné akce HTP na druhé straně skvěle kontroval František Ptáček ale hodně aktivní Zbyněk Hrdel

Zápas hned od začátku v úžasném tempu a nasazení. HTP nastupovali na tři útoky a dvě obrany, Mimoni na dvě plné lajny. Rychleji se tedy do tempa dostali hráči Mimoňů a hned nechali Kalašnikova osahat kotouč několika jedovkami. Zkoušel Hrdel a vzápětí Vejmelka. I Groos měl na začátku práci po šancích Michla. První gól dali HC Prague Mimons, trefil se Fišer, střelec mezi Mimoni. Krásná akce kombinace na jeden dotek. Kalašnikov neměl šanci. HTP se dostávaly do tempa pomalu a bylo vidět, že se v začátku hledají. Iniciativu a především rozvahu ukázal ostřílený borec Tlustý podržel si kotouč dlouho na holi a poslal střílenou nahrávku před Grosse, tam jen jemně usměrnil Plaček a bylo vyrovnáno. Gross následně musel mnohokrát zasahovat, HTP začaly tlačit. Brankář Mimoňů se však rozchytal ke skvělému výkonu. Aktivní byla v první třetině nová formace v modrém dresu Gondek s Lukášem Ptáčkem, ale gólově se neprosadili. Naopak po trestuhodných propadech se do brejků dostávali hráči v bílém, Mimoni, a trestali ještě v první části hry. Opět Fišer za asistence Hrdela a Františka Ptáčka. Krásná kombinace.

Hokejové Tréninky Praha vlétli do druhé části hry a začaly praktikovat svůj klasický kolotoč. To už každý věděl kde má stát a vše fungovalo, jen překonat Grosse bylo nemožné. A dorážky sbírali zadáci Mimoňů poctivě. Ptáček, Vejmelka nebo silný Stýblo působili klidně. A tak se opět mohlo rodit přečíslení na druhou stranu. Ptáček v úniku dva na jednoho posunul na  Hrdela, ten ránou švihem nedal Kalašnikovovi v brance Tréninků šanci. Mimoni vedli tři jedna. Bylo jasné, že se musí něco stát aby se HTP dostali do sedla. Bartek tak nabral velkou rychlost a bylo vidět, že chce dát gól a vyburcovat svůj tým a to se mu povedlo. Dal kontaktní gól. Přesto se neradovali hráči HTP dlouho a do pohody se ne a ne dostat. Nejprve hasil opět další přečíslení v obraně Jeníček, ale na další rozebíračku už byl krátký i on a byl z toho další gól. Mimoni opět vedli o dvě branky. Úžasné zakončení pod víko od Fišera. Byl to hattrick a důležitý gól.

Bojovník Michl musel vzít otěže zápasu do rukou. Bartek unikl po pravé straně vystřelil, Gross vyrazil betonem, ale tam už nestačili zadáci Mimoňů pohlídat důrazného Michla. Tým HTP od toho momentu bušil do Mimoňů. Ptáček se měl co otáčet, stejně tak Gross v brance. Najberk zkoušel jeho dovednosti při pěkné střele, Tlustý se snažil mnohokrát prostřelit urostlého brankaře s Mimoněm na prsou. Nakonec se však podařilo, Lukáš Ptáček se svým typickým hárem pod přilbou mohl slavit z dorážky. Gól do šatny 4:4 po dvou třetinách.

Do třetí třetiny měli Hokejové Tréninky Praha výhodu více sil. Více hráčů dalo šanci zvýšit tempo a kadenci střel. Hráči v modrém se usazovali na dlouho v pásmu a pálili ostrými. Mimoňům trochu utekl začátek třetí třetiny. Ztráta koncentrace a brzy ztratili celý zápas. Po rychlých gólech Bartka, který doslova "plácnul" kotouč mezi betony brankaře, a úspěchu Michla, který trefil přes zakrytý výhled do víka, bylo najednou vše jinak. Mimoňi ztratili morální převahu a klid. HTP se dostaly na koně a začali úřadovat. Bašus zvyšoval už na 7:4 když měl dlouho času od modré vybrat si kam pošle střelu a udělal to parádně. Gross ještě držel prapor nahoře, chytal co mohl a Mimoňi v závěru ještě našli zbytky sil. Skvěle hrající Hrdel se prosadil i v tísni a dal gól na 5:7 z pohledu Mimoňů. Následovala opatrná hra HTP, kteří nechtěli připustit drama, přesto přišlo. Hrdel se opět prosadil, našel ho skvěle hrající Karabec a vylo to jen o jediný gól. V HTP však aktivní Michl udělal všem nervům konec. Zakončil svůj skvělý výkon pěkným gólem a zpečetil stav zápasu na konečných 8:6 a připsal is svůj hattrick

Výborné tempo zápasu. Pěkně uhlídané hvězdy HTP ze strany Mimoňů, poctivá vyčkávací taktika na smrtící brejky slavila téměř dvě třetiny úspěch. Nakonec však síla a touha po vítězství zkušených hráčů Hokejových Tréninků rozhodla zápas. Favorit tak upevňuje svou pozici v kvalifikační fázi