Summer Challenge základní část dohrána

26.08.2021

Po znovuotevření možnosti sportovat na konci Května 2021 Prague Hockey Masters připravilo pro své týmy netradiční formát tzv. "Summer Challenge"

V zkratce se jednalo o sérii zápasů v letních měsících ve kterých se počítala vítězství a týmy které dosáhly nejvyššího počtu vítězných zápasů mají zajištěnou vstupenku do bojů o medaile. Systém nebyl zcela rovnoměrný pro všechny týmy, některé týmy totiž sehrály více zápasů a měly tedy možnost nasbírat více výher. Byl to jasný vzkaz od PHM aby tým který sehraje nevíce zápasů měl největší šanci na úspěch. Protože takový tým výrazně pomůže organizaci PHM s využitím letních ledů, co že je klíčové k finanční stabilitě organizace.

Tímto PHM děkuje všem týmům které se zapojily do letní soutěže a jsme moc rádi, že jste nám pomohli ledy využít, vážíme si vašeho úsilí skládat týmy do zápasů i v tak hokeji nepřejícím období, létě. Ještě jednou děkujeme moc! 


Zvláštní díky především pro: Přírodověda UK, Prague Wolves, Strojaři ATTL, HC Papoušci, Fanklub Lev, HC Lenovo, Pross Sport Superheroes, HC Šneci Říčany, HC Kosti, HC Roosters .. Gaston Seals si od PHM pořídili každý týden led pro sebe na trénink i těm děkujeme! A samozřejmě všem, kteří se zapojili 


Celkem bylo k dispozici 115 ledů, které mělo PHM na toto období nasmlouváno. Podařilo se sehrát 81 zápasů a obsadit dalších 8 ledů na tréninky. 

minimálně 26 ledů tedy zcela propadlo. Jen pro představu se jedná o ztrátu ve výši cca 130 000,-. (článek je sepsán ještě před koncem srpna a je možné, že ještě některé ledy do konce léta ztrátu zvýší) 

I tak hodnotíme letní měsíce jako úspěšné a jsme rádi, že se nám podařilo s vypětím všech sil a náročnou prací zajistit alespoň takovou vytíženost ledů.  A bez spolupráce s nadšenými vedoucími by to nešlo. Díky všem ještě jednou


A nyní k výsledkům

Nejvíce úspěšné týmy si zahrají zápas o zlaté/stříbrné a bronzové medaile v tzv. finálových zápasech. Tedy delší zápas s úpravou ledu po jedné ze třetin a určitě s nějakou doprovodnou show. 

Zápas o Bronz - FANKLUB LEV vs. ŽRALOCI

8. ZÁŘÍ 2021 Středa - 19:30 - ŠKODA ICERINK 


Zápas o Zlato -  HC KOSTI vs. HC PRAGUE WOLVES

9. ZÁŘÍ 2021 Čtvrtek - 19:00 - ŠKODA ICERINK 


Celkový přehled dosažených výher je viditelný na infografice. Jen k vysvětlení proč do Bronzového zápasu postupují Žraloci a ne Přírodověda UK i když mají stejný počet výher. Žraloci mají méně proher a zároveň mají výrazně lepší skóre. A také Žralokům byl zrušen zápas chybou v organizaci zápasů a tedy přišli o možnost získat další výhru. Proto padla volba na Žraloky.

FINALISTŮM GRATULUJEME!