Střelecká mašina Lenova naskočila proti Banditos

22.03.2017

Ani třetí utkání Banditům nepřináší body, naopak Lenovu se probudil Lassig(4+2), Hain-Schmiedberský(1+3), Jirka (3+2) a skvěle zachytal Rančák

Zápas o všechno pro Bandity. Před tímto zápasem ještě mohli pomýšlet jejich hráči na postup, pokud by oba vzájemné duely s Lenovem vyhráli. Toho si však byli hráči Lenova vědomí a postavili silný tým. Leč s málo hráči, poskládali vedle sebe zkušené borce. Pravidelné střídání v brance Banditos je již téměř tradicí a tak jsme v brance mohli opět vidět kvalitního Seidla. Lenovo mezi třemi tyčemi ukázalo novou tvář a v PHM Cupu si tak premiéru odbil urostlý Rančák.


Banditi naprosto nezvládli start do utkání a velmi rychle prohrávali. Skácel nastoupil s velkou chutí do zápasu a po individuálním průniku skrz obranu nastartoval gólové manévry Lenova. Ti brzy přidali druhý gól, Jirka důrazně operoval před brankovištěm Seidla a Banditi dostali druhou branku. Po dvou gólech se hra trochu vyrovnala, Bandité začali být více na puku a narušovali šikovně rozehrávku Lenova. Chyběla však střelba a ten pravý moment překvapení. Obranu Lenova jinak velmi dobře dirigoval Tomka. Bandité bez svých standardních severoamerických střelců jen těžko hledali cestu k přímému ohrožení. Na druhé straně však efektivita ani hlad po zakončení nechyběl. Dostatek rozvahy však při zakončení Ryticha ukázali oba nahrávači Skácel s Lassigem, kteří šperkovali pozici pro střelce až do zcela prázdné branky. Golman banditů již nemohl tento puk zastavit. Tři nula a na Banditech bylo znát, že neustálé hraní v situaci, kdy jsou nuceni dotahovat nepříznivé skóre je unavuje jak fyzicky tak i psychicky a byla cítit jistá rozladěnost mezi hráči. 

To se projevilo na nekoncentrovanosti na začátku druhé části, kdy rozehrávali další "ťukec" Tomka s Jirkou a připravili loženou šanci pro Ryticha. Lenovo tak vedlo již čtyři nula a pomalu opadla nervozita a zároveň i aktivita hráčů v černých dresech. Do hry se tak mohli vrátit zpět bandité a to se začalo dařit. Krásné přečíslení Banditů, střela z levého kruhu Hochsleigera, ještě vítečnější zákrok brankaře Lenova Rančáka, který kryl zázračně jak dorážku Kuřiny tak přesně namířený pokus třetího dorážejícího. Tento moment byl definitivou, Bandité totiž ačkoli pracně rozebrali dobře hrající obranu Lenova, ztroskotali na neprůstřelném Rančákovi. To na druhé straně to v útoku jak se říká "lepilo", Lassig ukázal skvělou kontrolu kotouče v plné rychlosti, výhodu svého nízkého těžiště v souboji a zakončil bravurně a zvýšil již na vysokých 5:0.

Lenovo se uklidnilo, zpomalilo a začalo hrát hezký chytrý hokej, ale až příliš chystali vše do kuchyně. To se však ne vždy vyplácí a stalo se to i tentokrát. Bandité zamknuli soupeře, několikrát podržel Lenovo na nule Rančák skvělými zákroky. Štěstí se však usmálo a po důrazu se konečně prosadil Vlček, který dotlačil po spolupráci s Fialou. Bylo vidět, že stačí málo, vstřelený gól a hned se chytne druhý dech, na střídačce se atmosféra uvolní a najednou to jde mnohem lépe. Banditi se začali stále více osmělovat a dokonce zamykali Lenovo do kleští. Ti již však nepomýšleli na drama. Přesto museli zbystřit, to když rychlé naražení od Lehovce převzal Procházka projel mezi obránci a precizním blafákem do backhendu překonal Rančáka podruhé. Už to nebylo tak hrozné a tak Banditi vsadili vše na divokou kartu vyráželi ve více hráčích, několikrát posbírali kotouče ve středním pásmu ale bez efektu a hráči už stále méně hledali sílu vracet se a bránit Seidlovu branku. I proto zůstal sám proti nápadité souhře Hain-Schmiedberského s Lassigem. Ti operovali zcela přesně blizoučko před brankařem. Lenovo vrací střelecké štěstí na svou stranu. Aktivita hráčů Lenova byla cítit po celou dobu zápasu a na konci druhé třetiny až příliš, protože Půlpán téměř ze střídačky zasáhl do hry a byl vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledě.

Třetí třetina tak začala pro Bandity přesilovkou, Fiala s Kuřinou burcovali k pěknému hokeji. Přesilovka se povedla, ale výsledek v podobě gólu nepřinesla. A tak hráči v černém byli jediní kteří měnili skóre ve poslední třetině. Velmi dobře hrající Jirka se dočkal své druhé trefy. Lenova byl plný led, za ustavičné přidržování a hákování byl signalizovaný trest proti Banditům a v ještě v této ponechané výhodě i s hráčem pověšeným na zády vstřelil svůj třetí gól Lassig. Slavil tak hattrick, ale bylo mu to málo, za chvilku zvyšoval již na devět dva. Banditos věděli, že jejich naděje na postup jsou již jen pouhým snem. Konec zápasu ještě zpestřili Hain-Schmiedberský a hattrickem se blýskl i Jirka.

Lenovo tak po ztrátě bodů s HTP získávají dva důležité body tabulky. Bandité jsou již téměř mimo postupové naděje.


BANDITOS 2:11 LENOVO

(0:3, 2:3, 0:5)

Banditos: Vlček 1+0, Procházka 1+0, Fiala 0+1, Lehovec 0+1

Lenovo: Skácel 1+3, Jirka 3+2, Hain-Schmiedberský 1+3, Rytich 2+1, Lassig 4+2, Tomka 0+2, Půlpán 0+1