Soutěžní ročník 2020 prozatím pozastaven

16.03.2020

Na základě rozhodnutí vlády České republiky o uzavření sportovišť a následnému omezení volnému pohybu osob a dalších nařízení týkající se snahy zabránit šíření viru mezi populací jsme nuceni pozastavit soutěžní ročník PHM Cupu 2020.


Celá situace nás velice mrzí. ne ale z důvodu že neběží naše liga, ale z důvodu, že se vůbec něco takového u nás děje. Věříme, že situace se zvládne a situace s pandemií se dostane brzy pod kontrolu. Všem přejeme upřímně pevné nervy, které hlavně neztrácejme a těšme se brzy zase na společná setkání. 

V jaké fázi je přerušena soutěž? 

V obou divizích se necházíme akorát před koncem základní části, která právě vrcholí. 

Většina týmů má odehráno 20 zápasů z celkových 24, tedy liga a její základní fáze je již na samotném konci. 
Soutěž měla vrcholit 22.4, kdy se měl odehrát poslední zápas základní části. Základní část měli uzavřít Jokers a Sršni. z TOP divize a Kosti se Spiders v divizi Klasik. 

Následný program byl naplánován ihned na další hrací den, kdy mělo startovat první kolo Playoff.Co dál? Jak bude vedení PHM Cupu na situaci reagovat?

Většina soutěží na světě byla pozastavena, ale většina hokejových v našich končinách uplně zastavena. Jak Extraliga, tak všechny svazové soutěže, Slovenské soutěže a další po evropě. KHL ještě hraje některé zápasy bez diváků, NHL zatím pozastavena i tradiční a slavná PLLH neběží, není kde hrát. 

V Prague Hockey Masters se připravují zatím na dva scénáře dle slov ředitele Petra Urbana

Za nás pevně věříme, že se situace celkově zlepší, že se epidemie podaří zastavit a prostě zase bude možné u nás sportovat, protože o tom to celé je. Přejeme si aby se tato sezona ještě rozjela, i kdyby se mělo rovnou naskočit do playoff, aby se vše stihlo dohrát k rozumnému datu. I to si myslíme, že je lepší a sportovnější řešení, než co nabízí druhá varianta a to že liga se ukončí a vyhlásí se aktuální výsledky ligy takto od stolu a každý oslaví úspěch či účast doma v karanténě


PHM bude dále držet palce především hrdinům dnešních dní. Zdravotníkům, záchranářům, lékařům, všem kteří zajišťují bezpečí a organizaci v naší zemi tak, aby se zase mohlo brzy svobodně pohybovat, setkávat a sportovat.
Děkujeme!