Rozhovor s vedoucím Žraloků, Tomášem Buškem.

22.11.2019

Připravili jsme si pro vás články o vedoucích našich týmů! Jako dalšího jsme si vybrali vedoucího HC Žraloků, Tomáše Buška! 

My si velmi vážíme práce všech vedoucích. Moc dobře víme že to není lehká pozice a že všichni nesou na svých bedrech velkou zodpovědnost. Tomáš Bušek je nejen vedoucím Žraloků ale je i jejich kapitánem. Bohužel si při jednom zápase vážně poranil nohu a lékaři mu nedoporučují tento rok pokračovat v hrání hokeje. To ho ale nezastavilo a na svůj tým se nevykašlal! Každý zápas stojí se sádrou na noze za svým týmem a podporuje je ve výborných výsledcích jaké nám předvádějí! Tímto bych chtěla poděkovat nejen za zodpovězení všech mých otázek ale i za to že nám ukazuje jak má vypadat suprovej vedoucí!

Jak dlouho již existuje váš tým? 

Tým jsme založili teprve letos v červnu. U zrodu nás bylo pár, co chodíme již řadu let na klasické hobby hokeje. První myšlenka a hlavní důvod proč to založit bylo hrát amatérskou soutěž v Mělníku, o které jsme se bavili již delší dobu. Pak jsem díky klukům z aligátorů (díky borci) zjistil o PHM Cupu a spolu s Davidem Fabiánem (kamarád s kterým se to snažíme vést) jsme si s nima šli zahrát jeden přátelák. Líbilo se nám, jak je to celé skvěle zorganizované a rozhodli se, že k Mělníku přidáme ještě PHM CUP. Dnes bereme jako tu hlavní soutěž pro nás určitě PHMko! (úsměv).

Vedeš ho od začátku? Nebo již byl před tebou jiný vedoucí?

Od začátku..takže sem si "vytrpěl" ty počáteční věci jako tvorbu dresů, dát dohromady nějaký základ toho týmu, nastavit takové ty základní pravidla jako přihlašování na zápasy (některým musím stejně do teď psát zda tedy na zápas půjdou nebo ne(smích), atd. To zná každý, kdo něco takového zakládal. Naštěstí už to neřeším celé sám, ale pomáhá mi s tím David Fabián, za což sem fakt rád. Ač se to nezdá, vezme to kolikrát hodně sil. (smích)

Jaké to je vést tým?

Už sem to trochu zmínil v té druhé odpovědi, není to vždy snadné (smích). Kolikrát si člověk říká, zda mu to za to stojí, když to řeší ve volném čase a pak se vždy najde někdo komu se něco nelíbí (to znáte sami nejlíp (smích), ale nás (mě a Davida) to pořád hodně baví. Hokej máme rádi a partu tu máme dobrou.

Co tě na tom nejvíce baví a naopak nejvíce štve?

Tady bych se asi opakoval, co už sem říkal. Člověk se nikdy nezavděčí všem a i kdyby to vymyslel sebelépe, tak se vždy najde někdo, komu se to nebude líbit. Ale na to si musí člověk zvyknout (úsměv). Naopak musím říct, že máme v týmu pořád většinu lidí, který jsou v tomto ohledu super a umí to ocenit. Nejvíce se mi na tom líbí, když vidím, že to díky tomu ostatní baví a chodí na ten hokej rádi (aspoň si to myslím, jinak by nechodili - taková moje domněnka (smích).

Co se vám jako týmu nejvíce líbí na PHM Lize ?

Rozhodně organizace! Fungujeme jako tým chvíli a nemáme teda díky tomu moc zkušeností z jiných soutěží, abychom to porovnali. Líbí se nám, že tu nic není problém a vše se dá normálně vyřešit nebo zařídit. Zápasy mají vždy super atmosféru a náboj, což je hlavně díky všem těm doprovodným věcem co během toho děláte (hudba, komentování, atd.). Věřím, že s tímhle přístupem bude za chvíli problém se vůbec do PHM Cupu jako nový tým dostat, protože ten zájem zde hrát je fakt velký. Vidím to i na přihlašování do našich zápasů zde v porovnání se zápasy v Mělníku. Tady mám většinou do 5ti minut plnou soupisku (smích).

Proč se tvůj tým jmenuje HC Žraloci?

Na začátku jsme řešili jak se budeme jmenovat a chtěli jsme mít v názvu nějaké dravé zvíře, jakože všechny roztrháme..Když jsme první zápas prohráli o asi 7 gólů, tak sem si říkal, že jsme to asi nevybrali úplně nejlépe (smích). Jinak jsme pochopitelně brali velkou inspiraci ze San Jose Sharks, což je jasné na první pohled. Inspiraci jsme brali v NHL, kterou jako asi každý kdo hraje hokej rádi sledujeme. Jenže já fandím Montrealu a David Washingtonu. Takže jsme museli zvolit něco neutrálního, nějaký tým, který je nám oboum sympatický a to je díky Tomáši Hertlovi San Jose. Navíc se nám líbí ty dresy! (úsměv)

Co hráč musí mít aby mohl hrát ve vašem týmu?

Co se týče nových lidí do týmu, tak konečné rozhodnutí je vždy na mě a Davidovi. Ale v podstatě vždy to funguje tak, že když někdo z nás dvou nebo z kluků v týmu ví o někom, kdo je šikovný a je zároveň dobrá povaha do party (pro nás hodně důležitý (úsměv), tak mu řekneme ať si jde s námi zahrát nějaký přátelák a když jsme všichni pro, tak ho bereme. Určitě to není jen o tom, zda někdo hokej hrát umí nebo ne. Takhle jsme to nikdy mít nechtěli a ani nebudeme. :)

Trávíte jako tým spolu čas i mimo led ?

Tohle je pro mě taková osobní challenge (smích). Tohle je hodně důležitý. Sejít se, říct si na rovinu co komu vadí, stmelit partu, atd. Ale u nás je trochu problém v tom, že jak nás je v týmu docela dost (jak hrajeme dvě soutěže), tak je problém najít termín, který by většině vyhovoval. Navíc se druhá soutěž v Mělníku hraje o víkendech, takže o to je to ještě složitější + nemáme ani většinu lidí z Prahy, ale hodně kluků bydlí mimo Prahu, takže doufám, že teď v prosinci, kdy to máme trochu klidnější něco vymyslíme. (úsměv) 

Proč jsi si vybral že budeš hrát zrovna hokej?

Hokej se mi líbil už od mala, ale stejně jako většina kamarádů z dětství sem začal hrát fotbal. K hokeji sem se dostal až někdy na střední a od té doby hraji takhle pro zábavu a musím říct, že mě to hodně baví. :) Myslím, že je to hodně vidět i na tom, že i když teď hrát kvůli zranění nemůžu, tak se snažím jezdit s klukama skoro na všechny zápasy a alespoň tam s nimi být. Jak sem říkal, partu máme skvělou a to pak přesně poznáte v těchto situacích, kdy sice nemůžete hrát, ale stejně tam rádi jezdíte. 

Co by nemělo chybět správnému vedoucímu?

Trpělivost, musí ho to bavit a mít to trochu "u p*dele" jak se říká.. (úsměv)