Rozhovor s vedoucím Wolfpack, Michalem Drábem.

23.11.2019

Připravili jsme si pro vás články o vedoucích našich týmů! Jako dalšího jsme si vybrali vedoucího HC Prague Wolfpack, Michala Drába! 

HC Prague Wolfpack, je náš skupinově nejmladší tým. A právě Michal Dráb je náš nejmladší vedoucí. Wolfpack, má největší návštěvnost fanoušku jaká u nás zatím byla zaznamenána. Velice nás těší když vás přijde někdo podpořit, tím víc je pro nás naše práce radostí! Michal Dráb je jeden z golmanu svého týmu, o pozici se dělí s Davidem Pařízkem. Když už Michal Dráb nestojí v bráně, stojí za svým týmem v padnoucím obleku jako pravý zástupce! Pamatujeme si na začátek sezóny, kdy se Wolfpack sotva sešel a hodně zápasů prohrávali, již ztráceli víru a uvažovali že ze soutěže odstoupí! Dnes na zápasech válejí a scházejí se velkém počtu! Dělá nám velkou radost jejich pokrok a přejeme spoustu štěstí do dalších zápasů! Tímto článkem by chtěl Michal Dráb poděkovat své týmové fotografce, která ve svém volném čase chodí na všechny jejich zápasy a dělá úžasné fotky! Doufá že ví jak si její práce váží a že si článek přečte. Já bych zase chtěla poděkovat právě Michalovi, za zodpovězení otázek, děkuji! 

Jak dlouho již existuje váš tým? 

Jak dlouho? Je to jednoduché 3.12. to bude náš první rok pohromadě. Toto datum byl náš první společný trénink tak to dáváme jako oficiální vznik týmu. Ale než vznikl tým Prague Wolfpack tak pár lidí hrávalo v týmu Hc Lopaty Allstars s kterými by jsme chtěli do budoucna navázat spolupráci , ale to záleží čistě na nich. Z naší strany je velký zájem, teď pouze záleží jestli budou chtít také.

Vedeš ho od začátku? Nebo již byl před tebou jiný vedoucí?

Nevedu ho od začátku, přede mnou to byl gólman David Pařízek, ale po vzájemné dohodě jsem to přebral já jelikož se snažím dělat pro tým maximum. Ale David bude aspoň můj zástupce čímž mi udělal obrovskou radost.

Jaké to je vést tým?

Jaké to je? No, popravdě to je velká zodpovědnost, a nesmí se nic podcenit. Všechno to je pouze o komunikaci s týmem, když je nějaký problém v týmu tak to chce ihned vyřešit ať se nám neničí týmová chemie, to by bylo dle mého zbytečné. Jinak je to i velký nápor na psychiku, v tom nebudu lhát.

Co tě na tom nejvíce baví a naopak nejvíce štve?

Tak určitě mě baví že jsem s klukama neustále v kontaktu, a že poznáváme více mezi sebou, a nejvíce když kluci jsou moc aktivní a perou se o nominaci do zápasu (smích).

Co mě na tom nejvíce štve je to když se někdo přihlásí a pak nedorazí na zápas, ale všechno se to dá vyřešit domluvou naštěstí a berou si to k srdci aby se to neopakovalo.

Co se vám jako týmu nejvíce líbí na PHM Lize ?

Jelikož je to náš první ročník v lize tak hlavně ta Organizace a vše okolo, poměřit síly s různými týmy a hráči, reportáže ze zápasů je toho docela dost. Co jsme koukali na historii PHM Cupu tak jak začínal "pouze" se šesti týmy tak teď jde vidět že stále nabírá na popularitě. Hlavně nelitujeme že jsme si vybrali zrovna vaší ligu.

Proč se tvůj tým jmenuje HC Prague Wolfpack?

Název jsme vybírali strašně dlouho, ale hrozně se mi líbí co to znamená, protože ve vlčí smečce neexistuje a není žádné já, je to o celku týmu, který drží pospolu i když se nedaří!

Co hráč musí mít aby mohl hrát ve vašem týmu?

Umět držet hokejku a bruslit. (smích)

Ale ne nejdříve si chceme hráče otestovat jak hraje, bruslí a rozhodují o tom oba gólmani, kapitán a asistenti (Dráb,Pařízek,Pokorný J., Vítů M. a Kamarád). Nechceme nabírat ihned někoho koho neznáme a nevíme jaké má dovednosti.

Trávíte jako tým spolu čas i mimo led ?

Snažíme se trávit čas i mimo led, chceme dělat pravidelné schůze, team buildingy a mnoho dalšího. Pokud vše vyjde tak jak má moc pyšný na všechny kluky kteří to dělají pro dobro týmu. 

Proč jsi si vybral že budeš hrát zrovna hokej?

Hokej miluji už hodně dlouho chodím stále do kotle podporovat Pražskou Spartu a na led jsem se dostal pouze díky bývalému vedoucímu Davidovi tímhle mu chci ještě jednou moc poděkovat že mě oslovil a tím mě dokopal dělat nějaký sport. Takhle jednou totiž nemohl na jeden hokej tak mě požádal jestli bych nechtěl jít a vyzkoušet si to že výstroj je k dispozici tak neváhal jsem a šel. Sice to byla velká tragédie (smích) ale bavilo mě to a vzápětí chytlo. O měsíc později jsem kupoval první výstroj a to bazarovou sice přes to šla cítit pomalu každá rána, byl jsem v takovém zápalu a cítíl jsem a stále cítím že mi hokej sedl a šel do Baueru (aktuálně vašeho sponzora) v Holešovicích si pořídit ihned lepší výstroj kde mi s tím pomohl gólman z HTP "B" David Řehák, málem jsem plakal kolik peněz zmizelo z peněženky (smích). Jediné co k tomu ještě dodám je že tohoto rozhodnutí NELITUJI!

Co by nemělo chybět správnému vedoucímu?

Určitě odhodlání, nasazení, pevný nervy a nebát se řešit věci klidně do pozdních hodin což mi nevadí. Vedoucí musí chtít sám od sebe pro kluky dělat maximum aby mu neodcházeli z týmu