Rozhovor s vedoucím Lva, Petrem Urbanem.

13.11.2019

Připravili jsme si pro vás články o vedoucích našich týmů! Jako druhého jsme si vybrali vedoucího Fanklubu Lev Praha, Petra Urbana, který je nejen hokejistou a vedoucím Lva ale také majitelem celé soutěže Prague Hockey Masters. 

Pro každého vedoucího jsme si přichystali deset otázek ohledně jeho týmu a roli vedoucího. Petr Urban je vlastníkem ligy Prague Hockey Masters a to rozhodně není vše! Petr je také výborným obchodníkem! Ve firmě která vyrábí programy pro reklamní agentury, pracuje již přes deset let. I přes to že je to velmi vytížený člověk, si vždy najde čas na svou ligu, její zaměstnance a i všechny hráče. Liga byla vždy jeho velkým snem a po tom co sám v pár ligách hrál, ať už za Lva či za Projektový Ústav, si řekl že od ligy chce více. Z jeho snu se zrodila realita a za sebe můžu říct že se mu to povedlo! Nejen že provozuje ligu ale občas zvládne i nějaké turnaje, jak s českými týmy tak i s těmi ze zahraničí. Petr se velmi intenzivně věnoval potřebám svého týmu, teď mu k tomu jeho přibylo dalších 25. Tímto bych chtěla poděkovat Petrovi že si našel čas a odpověděl mi na otázky. 

Jak dlouho již existuje váš tým? 

Myslím že teď hrajeme již naší osmou sezonu, vznikli jsme opravdu při Fanklubu HC Lev Praha, který hrál KHL někdy v roce 2012. Takže ano už to je poměrně dlouhá doba co existujeme.

Vedeš ho od začátku? Nebo již byl před tebou jiný vedoucí?

Hokejový tým Fanklubu jsem měl od začátku na starosti, ale významnou měrou se na chodu podíleli a pomáhali různí členové (nebo i členky) naší party.

Jaké to je vést tým?

Pro mě osobně je to krásná věc a pocta. Vždy jsem snil že budu mít tým. Takže si té příležitosti vážím. Je to ohromná zábava a seberealizace a zároveň docela velká dřina.

Co tě na tom nejvíce baví a naopak nejvíce štve?

Nejvíce mě štve nyní, že nemám na svůj tým tolik času jako v minulosti. Tím že jsem spustil PHM Cup hodně to zasáhlo i to jak se mohu starat o tým a tým vést. Dříve jsem dělal každý měsíc časopisy, hráče měsíce týmu, fotoreportáže, vše bylo pečlivě zpracované a nyní to tak není. Nemám na to čas, protože ho věnuji lize. A tím tým trpí, trochu se vytratila soudržnost a zase hledáme jak to celé zlepšit. Proto jsem i některé věci předal na kluky na kapitána Cantonu a mého asistenta Kubu Mihála. Zpět k otázce štve mě když není dobrá atmoška a kluci se hádají a nechodí tam s radostí a nebo když na někoho není spoleh. Na druhou stranu se mi nejvíce líbí být s klukama někde, vyjet na turnaje i mimo ČR, být na chalupě. Baví mě dělat rozlučky na konci sezony apd.. Prostě takové ty mimohokejové akce 

Co se vám jako týmu nejvíce líbí na PHM Lize ?

Tak na tuhle otázku bych asi neměl odpovídat já, protože PHM Cup vlastním, takže to nechám bez komentáře. Určitě má PHM Cupu na čem stavět ale má co zlepšovat jako vedoucí týmu vidím mnoho nedostatků na kterých PHM Cup vím že pracuje, takže to brzy bude ještě lepší. 

Proč se tvůj tým jmenuje Fanklub Lev Praha?

Vznikl jak jsem již říkal při HC Lev Praha z pravých fanoušků, takže jméno bylo jasné. Prostě Fanklub Lva a bylo to.

Co hráč musí mít aby mohl hrát ve vašem týmu?

Hlavně lidsky musí sednout, chuť hrát, ale jsme otevření různým hráčům, vždy až čas ukáže co je prostě v tom člověku a zda je na něj spolehnutí nebo není

Trávíte jako tým spolu čas i mimo led ?

No snažíme se. Bylo to ale dříve lepší. Přesto jsou akce na kterých se často sejdeme. Buď u mě na chalupě většinou v létě, nebo jen tak u našeho kapitána Cantony se scházíme v Šenku na Rajské. Někteří z týmu spolu chodí někdy na tenis a tak. Ale nejčastěji se potkáme někde v hospodě, narozeniny a tak

9. Proč jsi si vybral že budeš hrát zrovna hokej?

Snil jsem o tom od mala ale začal jsem až hrozně pozdě ve 12ti mám pocit možná ve 13ti nevím přesně. Ale zaplaťpánbůh za to že jsem to zkusil, je to to nejlepší co znám.

Co by nemělo chybět správnému vedoucímu?

Nervy hlavně nervy. Je to jako se školkou. Uděláš rozpis a stejně máš stále otázky, dáš pokyny přesto máš stále dotazy .. Prostě hlavní jsou nervy trpělivost a klid. Na druhou stranu potřebuješ i přísnost. Ve vybírání financí apd.. Musíš být i organizačně schopná je toho dost.
Dohodnout ledy, dohadovat dresy, zajistit puky, zápasy, výběr startovného do ligy, řešit sestavy, shánět golmany, apd.. je toho mraky a hlavně musíš být schopna obětovat tomu velkou část svého soukromého života.