Rozhovor s vedoucím Elite Hockey, Adamem Klečkou.

21.01.2020

Připravili jsme si pro vás články o vedoucích našich týmů! Jako dalšího, jsme si vybrali vedoucího týmu Elite Hockey, Adama Klečku.

Adam Klečka u nás rozhodně není první sezónu ale je to jeho první sezóna v roli vedoucího. Nadále hraje za původní tým, HC Prague Mimons, který působí (a vede si dobře) v klasik divizi. Elite Hockey? No to už je to trošku jiné kafe... Trůní totiž už pěkně dlouho na prvním místě TOP divize. Ještě před začátkem sezóny jsme věděli, že druhé místo není nic pro Adama a jeho tým, je nám jasné že letos si jdou pro pohár a nebudou vůbec snadným soupeřem a to ani pro několika násobné šampiony, Hokejové Tréninky Praha. Na zápase Elite Hockey, máme vždy hned tři Klečky, Adam v roli kapitána, jeho mladší bratr jemu vždy po boku a nesmíme zapomenout na našeho nejvěrnějšího fanouška! Táta Klečka, vždy nad jejich hlavami. Tímto bych chtěla poděkovat Adamovi za zodpovězení všech otázek, děkuji.


Jak dlouho již existuje váš tým? 

Náš tým byl založený narychlo před sezonou, když jsme se s klukama z Mimoňů ( halelůja Mimoňi! ) domluvili, že budeme hrát tu nižší skupinu. Byla možnost nastupovat za jiný tým, ale nakonec jsme se s Alešem Hybnerem domluvili, že si založíme svůj vlastní.

Vedeš ho od začátku? Nebo již byl před tebou jiný vedoucí?

V týmu zastupuji hodně rolí. Od Většinového majitele, přes generálního manažera, skauta, trenéra, video trenéra, kustoda, až po masérku. Jednou jsem byl dokonce týmový psycholog.

Jaké to je vést tým?

Je to zábava, když si člověk může zahrát s klukama, jako dřív. občas je to náročný, ale plusy převažují (úsměv).

Co tě na tom nejvíce baví a naopak nejvíce štve?

Tak budu opakovat asi slova ostatních vedoucích, ale jednoznačně parta kluků, která je super. Naopak, co znepříjemní před zápasovou pohodu asi každému, kdo dává dohromady soupisku, je hrát zápas v sedmi lidech, protože se tři hráči omluví, těsně před zápasem.

Co se vám jako týmu nejvíce líbí na PHM Lize ?

Tím, že mám možnost porovnat všechny 4 pražské ligy, na podobné úrovni (PHM, PHL, Kraj, a CCM1), je rozdíl mezi PHM Cupem a zbytkem, co se týče servisu a nasazení, obrovský. 

Reporty ze zápasů, fotky, statistiky, rozhovory, vouchery, a podobné věci, jsou třeba v kraji neřešitelné.

Proč se tvůj tým jmenuje Elite Hockey?

Náš tým je úzce propojen a pojmenován podle hokejové akademie Aleše Hybnera, která se zaměřuje na techniku bruslení a dovednostní rozvoj hráčů.

Co hráč musí mít aby mohl hrát ve vašem týmu?

Výstroj. Když někdo bude mít chuť, zahrát si, ať napíše (úsměv).

Trávíte jako tým spolu čas i mimo led ?

Bohužel občas ano, a věřte mi, je to vždy druhý den náročné.

9. Proč jsi si vybral že budeš hrát zrovna hokej?

Já si to vlastně nevybral. Před hokejem jsem jezdil motocross, ale kdybych u něho zůstal, dneska bych zde asi už nebyl (smích).

Jsem rád, že to nakonec dopadlo takhle.

Co by nemělo chybět správnému vedoucímu?

Na tohle Vám ještě nemohu odpovědět, protože jsem ve funkci krátce. Ale co jsem zatím postřehl, tak občas silné nervy, dobrou druhou práci, protože se občas člověk nemůže dopočítat, a mít z hokeje radost. (úsměv)