Rozhovor s vedoucím Car-Back, Markem Josífkem.

20.01.2020

Připravili jsme si pro vás články o vedoucích našich týmů! Jako dalšího, jsme si vybrali vedoucího týmu Car-Back, Marka Josífka.

Pro každého vedoucího jsme si přichystali deset otázek ohledně jeho týmu a roli vedoucího. Marek Josífek s týmem, jsou u nás první sezónu a jsme rádi že je u nás máme. V lize si nevedou vůbec zle i když nějakou tu prohru už za sebou mají. Momentálně mají za sebou třináct zápasů z toho mají za sebou pět výher, sedm proher a jednu remízu. Máme za sebou první polovinu sezóny a jsme zvědaví jak si povedou dále.  Tímto bychom chtěli poděkovat Markovi, za to, že si udělal čas a odpověděl nám na otázky. 

Jak dlouho již existuje váš tým? 

Začalo to nápadem pojďme zkusit hokej v únoru 2017 bez vybavení dvakrát měsíčně, nadšení bylo tak veliké, že jsme chtěli stále víc a víc a proto jsme si našli v Říčanech u Prahy stadion, který je otevřený celý rok a zamluvili pravidelný termín. Tým HC CAR-BACK existuje asi od března roku 2018, kdy jsme ve velmi podobné sestavě společně vyrazili na první přátelské utkání v Soběslavi.

Vedeš ho od začátku? Nebo již byl před tebou jiný vedoucí?

V podstatě ano, vedu tým od začátku společně s Petrem Malým, který nám dává dohromady sestavy a také doplňuje hráče na naše tréninkové středy. 

Jaké to je vést tým?

Moc mě to baví, ale je to i určitá odpovědnost, kterou však dělám moc rád. Je skvělé sledovat jak se parta kamarádů dokáže zakousnout a bojovat jako jeden tým! Každý z těch hráčů je jiný a to je prostě recept na úspěch! 

Co tě na tom nejvíce baví a naopak nejvíce štve?

Mě osobně baví ta přátelská nálada v týmu a odhodlání na každém zápase. Třeba jeden příklad, když jeden z nás Tomáš Voslař sám od sebe začal vyvíjet aplikaci jen proto abychom se mohli lépe domlouvat na termínech a dnes je to úspěšná aplikace i mimo naše rozměry, to je prostě skvělé ne? Každý tomu prostě něco obětuje a celé to pak dává smysl. A co mě štve? Určitě je to nespolehlivost.

. 

Co se vám jako týmu nejvíce líbí na PHM Lize ?

Jsme úplní nováčci v PHM Lize a tak bereme vše tak jak to přichází. Líbí se mi vůbec podstata celé Ligy, že si někdo dá práci a dokáže organizovat tak rozsáhlou akci. 

Proč se tvůj tým jmenuje HC Car-Back?

Je to jednoduché, protože se tak jmenuje moje Inkasní společnost a na začátku byla myšlenka mít vše perfektně sladěné. Snažím se zajistit pro celý tým kompletní servis abychom pěkně vypadli nejen na nástupu na led (úsměv)

Co hráč musí mít aby mohl hrát ve vašem týmu?

Určitě musí být dobrý člověk prostě parťák na kterého se můžou všichni spolehnout. Pak také týmový duch a bojovnost, která je důležitá v zápasech 

Trávíte jako tým spolu čas i mimo led ?

Jasně, pokud to trochu jen jde scházíme se společně na různých akcích a také společně 1x ročně jezdíme na 4 dny tzv. na suchou přípravu kde hrajeme kolektivní sporty. 

9. Proč jsi si vybral že budeš hrát zrovna hokej?

Hokej je prostě tvrdý sport pro chlapy a hodně mě lákal ale nikdy jsem neměl buď odvahu a nebo dostatek času abych sám začal. Hokej je týmový sport a tak i možná proto se vše přirozeně stalo až teď, když kolem sebe člověk má ty správné kamarády. 

Co by nemělo chybět správnému vedoucímu?

Určitě by měl mít schopnost motivovat svůj tým a udržovat dobrou náladu. V současné době se nám podařilo domluvit trenéra, který již dohlíží na složení sestavy, trénuje nás a dává nám na střídačce i mimo ní rady jak dosáhnout lepších výsledků.