Rozhovor s vedoucím Tornáda, Dominikem Rodingerem.

05.11.2019

Připravili jsme si pro vás články o vedoucích našich týmů! Jako prvního jsme si vybrali vedoucího HC Tornáda, Dominika Rodingera, který je nejen hokejistou ale také výborným fotbalistou!  

Pro každého vedoucího jsme si přichystali deset otázek ohledně jeho týmu a roli vedoucího. Dominik po ukončení fotbalové kariéry, zůstal u oboru a lidé tak dál oceňují jeho zkušenosti v roli trenéra fotbalového klubu FC Tempo Praha. I přes to že má Dominik velkou zodpovědnost vůči své práci, zvládá vést i svůj amaterský Hokejový tým HC Tornádo Praha, který letos hraje v naší TOP divizi. Z pohledu nás organizátorů vnímáme Tornádo jako soudružný tým, pořád chodí ty samí hráči, hojném počtu a jsou ochotni se jeden za druhého bít! A proč vlastně jméno Tornádo? A jak se k tomu Dominik dostal ? To se dozvíte z našich otázek na které nám Dominik laskavě odpověděl. Děkujeme. 

Jak dlouho již existuje váš tým? 

Nechci úplně lhát, protože já jsem osobně v Tornádu pátý rok. Ale vím od kluků, kteří jsou v týmu již delší dobu, že historie Tornáda se začala psát už nějak okolo roku 2003/2004. Kluci vyprávěli, když ještě hráli na stadionech bez střechy apod...

Vedeš ho od začátku? Nebo již byl před tebou jiný vedoucí?

První byl Marek Barák. Taková legenda Tornáda, já jsem převzal před dvěma lety manažerskou pozici, protože Mára přestal stíhat ( asi i hokejově :D ) a jelikož mě takový věci baví, tak jsem se toho samovolně ujal. A před touto sezónou jsem byl zvolen týmem, čehož si moc vážím.

Jaké to je vést tým?

Je to psychicky někdy dost náročný (smích). Vše se řeší přes whatsapp skupinu. V týmu máme například Lukáše Dlouhého, který jezdí s Bárou Strýcovou po turnajích, tak ten reaguje když může, další kluci pracují třeba v noci, někdo je policajt, další netuší co je whatsapp apod.. (smích). Takže někdy dostat od všech bleskovou odpověď je složitý (smích).

Co tě na tom nejvíce baví a naopak nejvíce štve?

No tak nejvíc mě štve asi ta flexibilita a zodpovědnost vůči týmu, ať už v případě přihlášení se do nominace či (ne)omluvení ze zápasu.

A co mě baví? Snažíme se každý rok udělat krok dopředu. Ať už takticky nebo celkové fungování v týmu. 

Co se vám jako týmu nejvíce líbí na PHM Lize ?

Skvělá je organizace. Letošek je úplně zatím TOP. Člověk má každý týden možnost se konfrontovat s dobrým týmem. Úroveň je lepší než minulý rok a myslím, že i hra celkově se zvedla.

Ale chybí mi nějaké větší ohlasy z uvnitř týmu. Zavedl bych po zápasové "rozhovory". Ať už s hráčem utkání či kapitánama, (trenérama).

Proč se tvůj tým jmenuje HC Tornádo Praha?

Tak to nevím (smích). Ale asi kvůli tomu jak každého jdeme sfouknout jak svíčku (smích).

Co hráč musí mít aby mohl hrát ve vašem týmu?

Za toto zodpovídám já a další tři lidi ( Matoušek, Jakl a Žatecký). Tak si to zvolila kabina sama v hlasování před sezónou. Když budu mluvit za sebe, tak určitě charakter a respekt k ostatním. Hrajeme pro zábavu a tak je potřeba si to hlavně užívat. Ne se hádat, či mít mezi sebou nějaké konflikty. 

Trávíte jako tým spolu čas i mimo led ?

Bohužel ne. To mě na našem týmu mrzí ze všeho nejvíc. Tři roky zpět jsme se sešli 2x-3x za rok na pivo, teď nejsme schopný se sejít ani skoro na "dokopnou" nebo jak se tomu v hokeji říká (úsměv).

9. Proč jsi si vybral že budeš hrát zrovna hokej?

Hokej jsem miloval odmala, ale jelikož jsem se živil fotbalem do 27 let, tak jsem hrát hokej nemohl. Trénoval jsem i u kondičního trenéra Lukáše Stránského, ke kterému každé léto chodili na letní přípravu kluci jako Hertl, Sobotka, Červenka apod. Já jsem s nimi trénoval a fascinoval mě, jak dřou a těšil se, až si budu moct zahrát po konci kariéry. Poté, co jsem se rozhodl skončit, tak jsem věděl, že chci hrát hokej amatérsky. Trénink jsem zažil poprvé na ledě na trénincích Máry Plačka a minulou sezónu jsme měli dva tréninky s Tornádem, což byl hodně zábavný pohled (smích).

Co by nemělo chybět správnému vedoucímu?

Trpělivost, snaha o pochopení a nastavení pravidel ve svém týmu :). Bohužel já sám nejdu v posledních týdnech díky vytíženosti mého týmu, který trénuji příkladem co se týče docházky, ale už nám skončí sezóna za 14 dní, tak budu zase plně k dispozici (smích). Tabulka jasně ukazuje, že klukům ty moje tři body za sezónu chybí (smích)...