Roosters byli kousek od výhry ale HTP se štěstím uspěly

01.02.2018

Roosters zaskočili HTP, Novák (RST) chytal jako o život! Vřelo to na obou stranách. Bartek nakonec dokázal zrežírovat obrat za minutu dvanáct

Dva tradiční kluby PHM Cupu poprvé změřili své síly. Roosters vyrukovali s nelepší obranou v lize a HTP zatím neporaženi. Zápas měl vše co má mít pořádný zápas dvou silných celků. HTP nakonec otočilo až v samotném závěru a drží tak neuvěřitelnou sérii bez porážky.

PRVNÍ TŘETINA

Oba týmy začaly velmi precizní hrou, opatrně vzadu. Zajištěná obrana je ozdobou obou týmů a také silní brankaři, kteří nechtěli pustit vůbec nic za svá záda. Šanci Béma hned v úvodu likvidoval Kalašnikov. Ale Novák na straně Roosters se také činil. První branku dal hráč Roosters Blahovec. Kalašnikov nedosáhl a obrana trochu zaspala. Kohouti tak vedli 1:0. Stav trval dlouho do konce první třetiny se nedostali hráči HTP k vyrovnání, úporná obrana a především jednoduché řešení situací dělalo i tak skvělým hráčům jakými disponuje HTP problémy. Roosters tak vyčkávali na svou šanci. Dostali možnost přesilové hry, ale tu nevyužili. Stejně tak jako HTP Staňkovo vyloučení nebylo potrestáno i když šance měl aktivní Bartek s Plačkem. A když Georgiev prostřelil Kalašnikova podruhé bylo to velké překvapení pro všechny přítomné. HTP prohrávali a cestu ke gólu ne a ne najít.

DRUHÁ TŘETINA

V této části hry byl hokej rychlý, ale stále velmi opatrný. Nikdo nechtěl udělat chybu. HTP si to nemohly dovolit, další gól by byl již jasným hřebíčkem do rakve. Roosters ti hráli stále to své, urputný a účelný hokej. Navíc stačili bruslařsky a jejich výpady musel řešit Kalašnikov, který se od poloviny utkání hodně rozchytal. Na druhé straně nebylo možné taktéž prostřelit Nováka, chytal i maskou i standardními částmi výstroje a tak tato třetina byla bez gólu.

TŘETÍ TŘETINA

HTP naordinovaly taktiku. Nějaký hráč musí před branku a dělat problémy zatím jistému Novákovi především ve výhledu. Roosters ti hráli stále to samé, když bylo třeba vyhodili, když byla šance šli do brejku, jenže zakončení se nepodařilo i když obrovské šance měl Krejčík nebo Peroutka.

Zápas se začal drobit. S vyloučeními se roztrhl pytel. Rozhodčí totiž řídili zápas řekněme velmi zvláštně. Nebyla s nimi spokojenost. To byla voda na mlýn HTP. Roosters ztráceli koncentraci a nevyplatilo se jim to. Bartek, který měl nejvíce ice-timu dal první gól v polovině třetí třetiny a dokonce to byl gól v oslabení. HTP se začaly zvedat a šly si za vyrovnáním. Tréninky stále hledaly cestu jak překonat skvělého Nováka. Na druhé straně zase důraz Kohoutů u branky Kalašnikova vyvolával velké vášně a drobné potyčky. Trestné lavice se plnily a schylovalo se k dramatickému závěru. Jen necelé tři minutky do konce třetiny a Šnebergr se opřel vší silou na modré a poslal kotouč až do sítě. Bylo vyrovnáno a možná poprvé jsme viděli na hráčích HTP nefalšovanou radost z gólu, protože tohle byl opravdu důležitý gól.
Do konce utkání zbývalo již jen minuta a půl, Roosters hráli v oslabení a na jeho konci Šnebergr našel Bartka a tento ostrostřelec otočil skóre na stranu HTP. Ti tak se štěstím vyhráli zápas plný emocí, především skvělých zákroků a bojovnosti obou týmů. Roosters ukazují, že v PHM Cupu není jen jediný favorit