Rex zakončil desítkou sezonu - Lenovo další prohra

24.04.2018

Koudelka super zápas, Erbrt rozdával skvělé nahrávky a ze zápasu byl i Online přenos, to byl zápas fáze o umístění PHM Cupu

Pěkný zápas na závěr sezony, Rex utekl rychle Lenovu a již po první třetině byl stav o tři branky, Lenovo leč přes snahu se nedokázalo vrátit do zápasu

Rex v opět obměněné sestavě vyrukoval na Lenovo velmi rychle. První branku dali už ve druhé minutě od horní tyčky se prosadil Šmejkal. Druhou branku těsně na konci přesilové hry si po kombinaci připsal Kotula, poprvé ho našel krásně Erbrt. Třetí branku mezi betony brankáře Hájka poslal skvěle hrající Koudelka (99). Bylo to tři nula velmi rychle až asi šest minut do konce první části hry se prosadilo Lenovo Došlý dal pěknou střelu z pravé strany a snížil. Ale poslední slovo měl závěrem třetiny Koudelka (18), kterému asistoval Koudelka (99), byla to super přímá střela a prošla pod tělem Hájka. 4:1 po první třetině.

Druhá část začala opět nástupem Rexe. Červená mašina dala první branku na 5:1 zvyšoval Koudelka (99). Dále způsoboval Rex před Hájkem vítr, ale ten byl zřejmě tak osvěžující, že se rozchytal k dobrým výkonům a to nakoplo Lenovo k aktivitě. Švadlenka se prosadil pěkným umístěním do pravého dolního rohu, získal dobrou pozici nahrávkou od Půlpána. Chvíli se Lenovo nadechlo k tlaku, ale Ondra v brance Rexe chytal parádně. Nestačil však na samostatný únik do kterého se trhla Báča a mezi betony proměnil svůj nájezd. Stav byl tak 3:5 a naděje na vyrovnanou poslední třetinu tu byla.

Poslední fáze zápasu však přinesla gólovou smršť. Pět branek za sebou nasázeli hráči Rexe Lenovu, Kotulan ozdobil dobrý výkon druhou brankou. Erbrt ke svým čtyřem asistencím přidal i gól. Oba hráši jménem Koudelka si připsali také po brance. Nakonec tedy navýšili náskok až na 10:3. Už zřejmě uklidnění na hokejkách Rexe způsobilo, že se ještě prosadili dvakrát Lenováci. Jungman odrazem od golmana dostal kotouč do sítě a tečku za utkáním dokonal Půlpán, který srovnal na konečných 5:10 z pohledu Lenovo.

Zápas byl zpestřený i přímým přenosem ze druhé a třetí třetiny a neupravený záznam si zde můžete prohlédnout.