Rex uzavřel skupinu vítězstvím nad Gladiátory

28.02.2018

Hattrick Mahela pomohl k výhře a zachránil alespoň dojem z vystoupení Rexe ve skupině. Gladiátoři 12 trestných minut

Zápas který Rex už mohl hrát v klidu, protože už nešlo v jejich případě o postup, naopak Gladiátoři si mohli zajistit papírově lehčího soupeře. Rexům to lépe bruslilo a i brankař Kudrna byl ve větší formě než jindy zázračný Irbe v brance Gladiátorů. Rex tak zaslouženě vyhrál poslední zápas modré skupiny

První třetina

Hrálo se více od začátku u branky Gladiátorů, jakoby se zase trochu jiná sestava tohoto týmu nemohla srovnat. Rex toho využívali a zamykali soupeře. Ti si museli pomáhat i za hranicí pravidel a rozhodčí je poslal dokonce třikrát na trestnou lavici v průběhu první části. Sekání, podražení a hákování, tak zněly verdikty rozhodčího Výborného. Šancí v přesilovce bylo dost, ale bez gólového efektu. Proti Čehově šanci se Irbe vytáhl, ale nestačil již při rovnovážném počtu hráčů na ledě na úvodní branku Vrchoty. Ke konci třetiny se však začali osmělovat i hráči Gladiátorů, Miloš Havel velel k aktivitě, ale nedokázal překonat Kudrnu, který chytal výtečně. Po první části tak vedl Rex hubeným náskokem 1:0

Druhá třetina

Do druhé fáze nastoupili aktivně hráči Rexu, bohužel pro ně je zarazilo první vyloučení, které ale Gladiátoři i přes snahu Koubka a Hormádky nevyužili. A tak se poprvé v zápase mohl prosadit Mahel v červeném dresu Rexe. Čech ho skvěle našel a Mahel se nemýlil. Netrvalo dlouho a zaskočená obrana Gladiátorů dostala další zásah, trestuhodně nechali zadáci dorážet útočníka Rexu a ten z druhé dorážky doklepl za Irbeho, to už bylo i na jeho nervy dost a týmu to dal jasně najevo. Branku z dorážky vstřelil aktivní Čech. Možná i Irbeho hecování nakoplo Gladiátory a ti zvýšili obrátky, po další přesilovce se dostali do dobrého zámku a z něja nakonec těžili. Beneš se trefil za asistence Íbla mladšího tedy Alexeje. Stav 1:3 z pohledu Gladiátorů. Mohli se nadechnout a přidat další branku ale Bodnar si vylámal zuby při své šanci. Následoval zlomový gól, Rex dal zásluhou Mahela další branku, čtvrtou která nahlodala psychiku Gladiátorů.

Třetí třetina

Nervozita se přenesla do třetí fáze. Gladiátoři i Rex do sebe šli a byla to neostřejší třetina zápasu. Rozhodčí někdy nevěděl co se situací a jak hráče uklidnit. Ti se nesoustředili jen na hokejovou krásu, ale přitvrdilo se. Vyloučení však byli jen hráči Gladiátoru. Rex se snažil hrát hokejověji, ale přišel za to trest. Beneš dal svou druhou branku a opět vykřesal naději na lepší výsledek. Stav byl 2:4. Do konce zápasu se však nepodařilo překonat jistého Kudrnu a když svůj hattrick uzavřel skvěle hrající Mahelbylo hotovo. Rex si spravil chuť a porazil čtvrtfinalistu v posledním utkání. Horký favorit na vítězství v nadstavbové části. Gladiátoři tak jdou na Lev