Rex přišel o hráče i body proti Domynos

20.03.2018

Mnoho vyloučení bohužel i zranění. Branky Borovského a skvělý výkon obou brankařů jak Lukáška tak Havla

Klasicky rychlý zápas a také utkání z těch tvrdších přineslo odvetné utkání skupiny o umístění mezi Rex a Domynos. Rex začal aktivněji, ale velmi brzy přišel o tři hráče a klíčové opory. Nakonec tak Domynos měli více sil a otočili zápas a získávají tři body.

První třetina

Do zápasu vlétli aktivně hráči Domynos, hned zkusili Havla a ten se v kleci Rexe dobře rozehřál. Šanci měl Borovský a pěknou střelu z dálky od Kopáčka musel Havel vychytat také. Rex se také probral a do útoku se dostal Erbrt, ale pohořel na brankaři. První branku dal Vostřák, který zakončil bleskové přečíslení a krásnou kombinaci celého útoku. Rex tak vedl. Rex Bohemia mohl jít do vyššího vedení, bylo nařízeno trestné střílení po zákroku Jíši. Exekuce se chopil Mahel, ale nedal. Lukášek se nenechal rozhýbat. Domynos zamkli soupeře nedlouho po obdržené brance a po vychytaném nájezdu a od mantinelu se uvolnil na střed Borovský a krásně trefil za záda Havlova. Bylo vyrovnáno. Následovalo několik ztrát pro Rex. Nejprve lavičku opustil s problémy v horní části těla první hráč a následně i Erbrt, který je tahounem mužstva. Přesto to vše příkoří se ještě podařilo Šmejkalovi dát další branku do sítě Domynos a poslal Rex do vedení.

Přestávku mezi první a druhou třetinou ozdobil ceremoniál při kterém byl oceněn Marek Borovský cenou za nejčastěji vyhlašovaného hráče utkání v základní části. Tedy stal se PHM Star roku 2018. Obdržel něco dobrého, plaketu a další drobné dary

Druhá třetina

V druhé třetině jsme celkově viděli především průtahy. Opět smolné zákroky na hraně a také další hráče ležící na ledě. Celkem se udělilo v této třetině 16 trestných minut. Běžely i souběžné tresty, hrálo se 4 na 3 apd. Rex zvýšil aktivitu Kudláček táhl útočné stažení a hodně mu pomáhal Mahel, ale Lukášek se rozchytával ke skvělému výkonu. V této třetině nepadla žádná branka

Třetí třetina

Brzy po začátku třetí části hry se opět na trestné lavici zasedlo po dvou hráčích na obou stranách. Tato změna počtu hráčů na ledě přinesla branku Domynos. Borovský měl více prostoru než obvykle a to mu sedí. Procedil kotouč za Havla a bylo srovnáno dva dva. Rex již poslední třetinu odehrával pouze se třemi nakonec již jen se dvěma hráči na střídání. Přesto měli hodně šanci branku dát, ale jak bylo už výše psáno Lukášek podával nadstandardní výkony. Domynos čekali na svou šanci k úderu proti oslabenému týmu soupeře. Gól padl po souhře mezi Čermákem Borovským a střelcem branky Vlčkem. Domynos otáčí na 3:2. Do konce utkání se již Rex nedokázal prosadit a tak zápas skončil těsnou výhrou pro hráče v bílém.