Rex poprvé slavil, Ústav ztratil sílu do poslední třetiny

13.10.2017

Gól v oslabení 3ku5 a trestné střílení pro Rexe. Skvělé semafory Koňáka držely naděje Ústavu

První představení PHM Cupu na ledě ICE Areny Letňany, kde se hraje opravdu jen výjimečně vyšlo lépe Rex Bohemia. Ti v "domácím" prostředí zvládli dobře defenzívu i přes několik vyloučení a udeřili v poslední třetině. Ústav jen v devíti fyzicky odešel. 

Zápas byl v hezkém tempu. Rex hned od počátku měl několik slibných pokusů po pěkných kombinacích. Dobře kombinovala lajna vedená Černým, ale brankář Koňák v oranžovém dresu Ústavu zastavil co šlo. Paradoxně první se gólově prosadili z ojedinělého pokusu Projekťáci. Urban zavezl a Šíp který ho následoval dotáhl akci. Ústav překvapivě vedl nad papírově silnějším soupeřem. Velmi dobře hrajícící Filipovič v červeném dresu Rexe vybídl k zakončení Pavlase, ten se zorientoval před bránou nejrychleji a dal vyrovnávající gól. Rozhodčí vcelku sympaticky trestal většinu faulů hned od počátku a tak jsme viděli několik vyloučení, ale přesilové hry byly bez gólových efektů v první části hry.

Ve druhé části zápasu se pokračovalo v trendu vylučování a v jeden moment dokonce hráli hráči Projektového Ústavu přesilovou hru pět na tři. Velká šance na přidání druhého gólu však nepřišla. Ba naopak špatná rozehrávka vyústila ve ztrátu puku, toho se zmocnil Pavlas nahodil a se štěstím dostal nakonec kotouč za záda Koňáka. Velmi šťastný a především důležitý gól pro Rex. Rex se tímto zvedl a začal přehrávat Ústav, ti si komplikovali vyhození z vlastního pásma a přicházeli tak o sílu, navíc nezasypávali ani brankaře Rexe Koukolíčka pokusy, zbytečné váhání v zakončení. Přesto mladý Projekťák Šíp sil měl dost a neváhal se střelbou, dokázal zužitkovat spolupráci s Hrabánkem a srovnal stav na 2:2. Rex mohl jít do vedení pokud by proměnil trestné střílení, které bylo nařízeno proti Ústavu za zalehnutí kotouče hráčem v brankovišti, čehož se dopustil Urban ve snaze zabránit gólu. Exekutor Švaříček však neuspěl, pěknou kličku a lá Forsberg nezakončil přesně.

Poslední třetinu vzali hráči Rexe poctivě a naplno. Bruslili a zamykali Ústav. Ti se srdnatě bránili, ale nakonec prolomil obraný val a především brankaře Ústavu zkušený Erbrt. Další nevyužitá přesilovka ve třetí fázi hry pro Ústav a bylo po šancích. Po jejím skončení udeřil Rex počtvrté. Zakončoval střelec Borovský, kterému asistoval Pavlas. Tato dvojice byla velmi nebezpečná a vytvářela si mnoho šancí. 

Hezký zápas. Především hra Rexe v útočném pásmu, to je pěkná podívaná. Několik skvělých moentů, trestné střílení unikátní gól v dvojnásobném oslabení. Rex tak zaslouženě získává své body do tabulky, Ústav překvapil vyrovnanou hrou, jen s devíti hráči se těžko dohrává s plným nasazením. 

Projektový Ústav
Góly: 2
Střely na branku: 17
Trestné minuty: 4


HC REX Bohemia
Góly: 4
Střely na branku: 30
Trestné minuty: 8