Prvním vítězem navždy Roosters

07.02.2017

Premiéru v soutěži mají za sebou Fanklub Lev a Roosters. A favorit skupiny A, Kohouti, ukázali svou sílu a nakonec sebrali všechny body a usadili se na první příčce.

Roosters vyrukovali na Lvy s organizovanou a rychlou hrou. Od začátku byl zápas v pěkném tempu, Kohouti hráli pěkně od zadu a nepouštěli Lvy do přímého ohrožení. Lvi na tři formace se dostávali pomaleji do tempa než soupeř, který hrál na dvě plné formace, přesto hra byla pěkně vyrovnaná a pro diváky se jednalo určitě o pěknou podívanou.
Kohouti udeřili těsně před první sirénou, aktivní Pospíchal se se štěstím protáhl za obránce a překonal Koňáka v brance Lvů.

Gól do šatny Lvy nesrazil a snažili se zvrátit výsledek, ale produkovali málo střelby a pokud už došlo k ohrožení brány, brankář Kohoutů byl na svém místě a skvěle připraven. Ve druhé části hry se prosadili opět jen Roosters a našli jednoduchý recept za modrou vystřelit a vrhnout se po dorážce. Takto obdobně padli oba góly jak z hole Staňka, kterému pomohla při druhém zářezu dokonce teč jednoho ze Lvích obranářů.


Ve třetí třetině se Lví eskadra pokusila o zvrat a aktivně vířila vodu v obraně kohoutů a výsledek se dostavil, první gól 1:3 a šance žila. Prosadil se specialista na předbrankový prostor Horký. Bohužel pro Lví fanoušky a samotný tým, odpověď přišla až krutě brzy. Hezká rychlá kombinace prohazovačka za obránce střela do víka a bylo to opět o tři góly, prosadil se Bartoš. Lvi tento gól srazil psychicky a toho Kohouti využili na sto procent, nejprve pěkná vykláněčka a následně hezká střela švihem, oba góly v krátkém sledu dal dobře rozehraný Bém. Lvi ještě zdramatizovali vývoj na konci utkání zabrali, nováček v sestavě Mihál se prosadil z předbrankového prostoru a následně při závaru před brankou Roosters se dobře orientoval robustní Smutný, který snižoval na 3:6. Lev měl ještě ambice bojovat o lepší skóre, ale při závěrečném tlaku ujel do brejku Jindrák a bláfakem uzavřel skóre na konečných 7:3.


Zápas měl pěkné tempo a líbil se jak samotným hráčům tak přihlížejícím hostům. Roosters jasně ukázali, že hrát opatrně a poctivě je klíč k úspěchu. Lev naopak potvrdil, že na taktice je třeba pracovat, ale že i s týmem který hraje o soutěž výš dokáže Lev hrát vyrovnanou partii.

Oba týmy se těší na odvetu, která bude sehrána na Malé Sportovní Hale. Lvi i Roosters již mohou vyhlížet dalšího soupeře ve skupině a těmi jsou legendy Prahy Projektový Ústav.  


Fotogalerie z utkání a krátké video se připravuje ....