První dělba bodů mezi Kohouty a Lvy

01.03.2017

Málo gólů, hodně šancí, skvělí brankaři a strhující závěr pro Kohouty v poslední minutě vyrovnal Maška!

Odvetné utkání mezi favority skupiny A proběhlo na Malé sportovní hale, kde to velmi dobře znají hráči Fanklubu. Je to totiž již několik sezon jejich domácí stadion. Lev připravil do zápasu plné tři formace zatímco Kohouti hráli jen na 9 hráčů. Úvod zápasu poznamenala nervozita, kdy dorazí rozhodčí, který nakonec nedorazil a po dohodě obou kapitánů se zápas odehrál, zápas tak odřídil jako sudí trenér Fanklubu. Vedení soutěže se tímto omlouvá a zajistí, aby se tyto situace zcela eliminovaly.

Úvodní třetina byla ve svižném tempu přesto k jasným šancím docházelo jen sporadicky. Oba týmy si dobře hlídaly defenzivu. V první třetině tak gól nepadl, ačkoli jednou byl gól odpískán, ale opět se projevilo, že sportovní gesto je více než touha po bodech. Sám kapitán Kohoutů Staněk označil výrok sudího za mylný a odpískaný gól nebyl tedy připsán do statistik. Je krásné vidět tyto gesta a v PHM Cupu se jich za krátkou historii již urodilo několik.

Ve druhé třetině se konečně začalo hýbat skóre a oba doposud bezchybní brankaři byli překonání. Poprvé kapituloval Koňák v brance Lvů - to po krásné akci velmi aktivního Veverky, kterému přispěl nahrávkou Krejčík. Kohouti šli do vedení, ale napadání Lvů jim činilo potíže. V jedné takové situaci se dobře vysunul podpořit útok skvěle hrající Slavík a odebral kotouč obránci za bránou. Kotouče se zmocnil Smutek a zkusil ihned zpoza brány překvapit brankaře a vyšlo mu to. Kryške byl překvapen tímto pokusem natolik, že nedokázal zabránit kotouči, aby přešel přes čáru až do sítě. Bylo tedy srovnáno, po druhé třetině stav 1:1

Do třetí části hry oba týmy vstoupily jako vyměněné. Hokej se změnil na styl nahoru a dolu. Opravdu, šance střídala šanci a bylo se na co dívat. První formace Fanklubu se dostala do laufu a dělala silným Kohoutům vrásky na čele. Ale ani jejich formace vedená Maškem nebyla pro Lvy vítanými hosty v jejich obrané třetině. Po přibližně pěti minutách třetí části hry udeřil vedoucí muž gólové i bodové statistiky celého PHM Cupu Regner a poslal Lvy do vedení. Krásná kombinace kdy Mihál zatáhl po pravém hrazení, předal na z druhé vlny najíždějícího Slavíka a ten ještě vyšperkoval akci, když na levém kruhu našel volného Regnera. Ten měl dost místa a jelikož brankař Kohoutů nechal část branky odkrytou, bylo to snadné zakončení. Fanklub tak vedl a dostal se do tempa. Zanedlouho se radovali znovu hráči v červených dresech, tedy Lvi. Opět první formace - Křivský poslal na Regnera, ten zpoza brány našel Slavíka přímo mezi kruhy a ten v pádu poslal kotouč mezi betony brankaře. Bylo to o dva góly, ale ne na dlouho. Roosters zabrali a když Pešek dobře získal kotouč na pravém kruhu a našel mezi kruhy Maška, bylo to opět dramatické a pouze o jeden gól. Blížil se závěr utkání a Lev stále vedl, Kohouti tak šli do rizika, to se jim mohlo stát osudným, Smutek se utrhl na levém křídle, ale pálil mimo. Z protiútoku se naštěstí pro Roosters zrodila vyrovnávací branka. Krejčík zavážel kotouč ačkoli byl tísněn opravdu natěsno, možná až za hranicí pravidel, dokázal dostat kotouč z pravého kruhu na levý, tam byl na chvilku volnější Maška a ten svým druhým gólem v zápase vyrovnal krásnou střelou švihem. Bylo vyrovnáno a na světelné tabuli byl čas 59:00 a jelikož rolbař už se chystal na plochu, zápas byl ukončen po tomto gólu Maška, který tak zařídil první remízu v PHM Cupu.

Roosters tak uhájili své vedení v tabulce a už jen konstelace náhod by je mohla z této pozice setřást, Lev tak získal možná cenný bod, který může zajistit, že v utkání s Projektovým Ústavem stačí k uhájení postupové šance pouze jediný bod.

Kohouti odehrají poslední utkání skupiny až 28. března a Lev nastupuje až 3 dubna, oběma týmům bude soupeřem Projektový Ústav.