Projekťáci nakonec zlomili Bandity a urvali všechny body

18.09.2017

Velký souboj Koňáka se Seidlem v brankovišti. V poslední třetině štěstěna patřila Ústavu

První ostrý zápas obou týmů v PHM. Hrálo se na starém stadionu pražské Nikolajky, tedy řekněme takové "PHM Vintage Classics". Oba týmy se představily trochu v jiném složení. Bandité posílili výrazně na straně Ústavu lehké doplněno nové tváře

Banditos vlétli do zápasu s vervou a měli v první třetině lepší pohyb a více ze hry. Kotouč drželi především Bandité a osmělovali se i do nebezpečných šancí. Projekťáci měli tak trochu těžké nohy a jejich úplná nerozehranost byla znát.
Hra plynula v první třetině svižně, krom dvou zakázaných uvolnění a jedné posunuté brány se téměř nepřerušovalo a zápas měl slušné tempo. Více šancí měli Bandité, ale Koňák v brance Ústavu se dostal rychle do tempa a mařil pokusy a to i v případě několika nebezpečných dorážek. Aktivní byla v bílém dresu především nová posila Mrkvička a Šimek, kteří určitě zvedají úroveň hry Banditů. Seidl v brance Banditů držel čisté konto při výpadech Šípa ale i při tvrdých ranách od modré, které posílal na jeho klec Báča.

Ústav působil i v druhé třetině velmi zabržděně a to byla voda na mlýn Banditům. Už v úvodu třetiny se totiž prosadili a dostali kotouč za záda Koňáka. Akce to byla svižná, rychlý přechod přes modrou přímočaře na bránu táhl útok Poláček a poslal z pravého kruhu střelu, kterou srazil obránce do volnějšího prostoru a tam si kotouč našel čepel Šimka, který se nemýlil. Koňák už byl na zemi a nemohl reagovat. Jedna nula vedli Bandité a ještě více se nadechli k náporu. Další šance však pochytal pohotově Koňák a tak se pomalu začal probouzet k aktivitě i Projekťák. Pomohlo k tomu i vyloučení Waltera ve kterém se podařilo několikrát dobře vystřelit, ale opět Seidl na svém místě perfektní. Urban se dostal za obranu, ale nedokázal po zásahu obránce zakončit, vyloučení se však nekonalo. Konec třetiny však opět patřil Banditům, kteří poslali několik pěkných střel. Jmenovitě Kocman a Procházka vyslali od mantinelu nebezpečnou navštívenku. Sledovali jsme velmi vyrovnaný zápas

Šíp v oranžovém dresu projekťáků velel hned v úvodu třetí třetiny k vyrovnání a strhla se po jeho aktivitě pěkná skrumáž před brankou a zápas tak začal mít o to větší náboj. Rozhodčí Kovařík se musel dost ohánět aby uklidnil rozdivočelé ruce hráčů v obou dresech. Po šesti minutách ve třetí části hry bylo vyrovnáno. Urban si stáhl kotouč ve středním pásmu pro sebe, zatáhl za modrou a přes hráče našel krásně volnou část branky vedle vyrážečky Seidla. Bylo srovnáno. Následovalo vyhození do stropu areny a po smířlivé dohodě obou stran se nakonec nevylučovalo. Ústav se tak probudil a Bandité trochu znejistěli. Přitvrdili sice hru, ale Ústav čekal na svou šanci. Projekťáci získávali stále více kotoučů v hloubi obrané třetiny Banditů a ohrožovali Seidlovu svatyni. Ten držel až do situace na kterou byl krátký i on. Pět minut před koncem totiž po buly na pravo od Seidla se kotouč od centra Zímy dostal až před brankaře, ten nedosáhl na puk a pohotový Novák leč tísněn, přehodil ležícího brankaře a rozvlnil síť. Dva jedna pro Projektový Ústav.

Závěrečný tlak Banditů přišel až v samotném závěru, kdy jsme byli svědky zajímavého momentu. Brankář Koňák přicvakl v poslední chvíli betony před brankovu čárou. Rozhodčí již přerušil hru když byl ještě dotírajícím hráčem kotouč z pod betonů vyškrábnut a přeci jen přešel přes čáru. Přesto gól padl až po odpískání, které přišlo ve chvíli, kdy měl kotouč ve své plné moci brankař, dle pravidel správně neuznaný gól, který přišel po odpískání. Tedy štěstí stálo při Projekťácích a ti tak slaví výhru 2:1 v úvodním kole Skupiny B Kvalifikační fáze turnaje.