Přesilovkové smrtící údery Gladiátorů smazaly Lenovo

03.10.2017

1x hattrick, 8x vyloučení, 18 x gól! Jeden vítěz. Nováčci zaskočili Lenovo!

Poprvé na kluziště PHM Cupu naskočili HK Gladiators. Tým složený převážně z rusky hovořících hráčů a především hráčů hrající ruský styl hokeje. Lenovo již druhý zápas kvalifikační skupiny. Nezvládli úvod první třetiny, ke konci jim už chyběly síly proti skvěle bruslícím Gladiátorům.

Snový start do soutěže, první střela Gladiátorů a Milata už lovil ze sítě. Mandok nahodil tzv. "motýla" a ten proklouzal až do sítě. Lenovo, ačkoli mělo brankaře lépe zahřátého než na druhé straně Gladiátoři (kterým zaskakující brankář Jan Bartoška přijel na poslední chvíli až ze západních Čech), nezachytilo vůbec úvod zápasu. S přílišnou snahou vlétl do souboje Hain-Schmiedberský po odehrání narazil hráče Gladiátorů, byl vyloučen za napadení a Gladiátoři hned trestali. První využil přesilovku kapitán Havel, dostal skvělou nahrávku do brejku a zakončil do backhandu. Na další trefu se nečekalo dlouho, Tarasov si prokličkoval stojící obranou Lenova a nedal Milatovi šanci. 3:0 a to nám hodiny ukazovaly asi jen sedm minut hry.

Lenovo se ale probralo, dostalo se do třetiny Skácel poslal na beka a Salaba natáhl a trefil "vingl" brány Bartošky. Bylo dobře, že se Lenovo chytlo gólově, zastavilo na chvíli převahu Galdiátorů a zápas dostal pěkné tempo a náboj. Někdy až na hranici přátelského pojetí turnaje, ale žádné záludnosti jsme naštěstí neviděli. Lenovo si vysloužilo přesilovku na trestné byl Havel a Lenovo využilo, střela Hain-Schmiedberského se odrazila od betonu Bartošky přímo před dotírajícího Báču a ten dal svůj první gól. Gladiátoři tak přišli o dobré vedení, ale aktivní Báča v dresu jim ho vrátil, protože si smolně srazil kotouč do vlastní brány ve snaze odvrátit šanci Gladiátorů. Salaba byl v první třetině při chuti opět se dostal za modrou a snižoval za Lenovo výstavní bombou na 3:4. Další zbytečné vyloučení stálo Lenovo opět síly a velmi aktivně hrající Zverev toho využil a v přesilové hře završil skóre na 5:3

Druhá část patřila Gladiátorům nejen gólově ale i herně. Lenovo jakoby ztratilo síly nebo bruslařské schopnosti a často pouze stáli a pozorovali útočný kolotoč Gladiátorů. Bodnar našel mezeru mezi tyčkou a tělem Milaty a zvýšil náskok. Zbytečná ztráta kotouče na vlastní modré dala další šanci Gladiátorům, tentokrát se prosadil urostlý Shmalz po pěkném ťukecu. V gólové aktivitě se probudil i Kostka, vysoký hráč dostal ideální nahrávku a přímo do prázdné zavěsil. Milata neměl šanci. Vše pramenilo z nedůrazu Lenova a nadůraznému vyhazování z vlastní obrané třetiny. Zverev zakončil velký tlak v další přesilové hře a zaznamenal svůj druhý gól.

Závěrečná fáze přinesla hokej nahoru a dolu, diváci kteří přišli na poslední třetinu pozorovali svižné tempo a také mnoho gólů. Gladiátoři především hodně zaměstnávali Milatu. Ten se nakonec pěkně rozchytal ve třetí třetině kryl patnáct pokusů, přesto na některé neměl šanci. Drzý průnik Zvereva nezastavil a tak Zverev má svůj první hattrick v PHM Cupu. Další branku vsítil silný Veselský spolu s Kostou si protáhli střídaní a dali gól. Hrál se hokej nahoru a dolu, už bylo jasné že Gladiátoři berou body, ale Lenovo ještě sympaticky zvedlo svůj prapor. Horečný hrál super zápas a těžil z aktivity Jungmana, dostal super nahrávku mezi kruhy a trefil perfektně mezi betony. I Lenovu se dařily přesilovky, Báča opět operaval před Bartoškou, ten kryl Skácelův pokus ale Báča byl důraznější, pátý gól Lenova. Zacharenko, zkušený borec si také otevřel svůj účet táhlou střelou do horní části branky. Ještě jeden hattrick jsme viděli, Báčovi se vyplatila jaho pozice před brankovištěm a upravil tak na půl tucet gólů na straně Lenova, bohužel pro ně však na gladiátoři dali tucet celý!

Zápas přilákal jen málo diváků a je to škoda, přesto převelice děkujeme za návštěvu. Zápas byl pěkný ti co byli totiž nelitovali. Lenovo si tak připisuje druhou porážku v kvalifikační fázi, uvidíme zda proti Novému PUKu se vrátí do hry o vyšší skupinu další fáze poháru. Gladiátoři předvedli, že umí hrát pěkný hokej a mají kvalitu.