Premiéra v soutěži pro Lenovo prohrou, HTP berou všechny body!

06.03.2017

Útočníci Lenova si vylámali zuby na skvělém Kalašnikovi, Hattrickem se blýskl Brokl z Hokejových Tréninků Praha

Premiérové vystoupení v zápase PHM Cupu pro Lenovo v soutěži a dále pak druhé utkání pro HTP bylo plné očekávání. Liga čekala velký start bývalého profesionála, hráče slavné NHL, ale na to si ještě budeme muset počkat, posila Hokejových Tréninků Praha totiž dala přednost poslední sněhové pokrývce na horách. I tak HTP složili na zápas velmi dobrou sestavu, Brokl, Plaček, Šeba, Bašus to jsou známá jména, chyběl ale například Klilián nebo Kamaš. Lenovo nastoupilo s devíti hráči a sestava byla také plná ostřílených borců, Lassig, Švadlenka, Váša nebo Báča jsou tahouni a dříči, kteří měli chuť se naplno ukázat.

Zápas byl od počátku ve vysokém tempu, několik prvních minut se hrálo bez přerušení nahoru a dolu. Diváci, kterých bylo v ochozech několik, za což děkujeme, si jistě přišli na své již od úvodních minut. Netrvalo dlouho a mírný favorit Hokejové Tréninky šel do vedení, pěkná nápaditá kombinace po ose Mičulka a Brokl skončila gólem. Brokl zakončil tak tvrdě, že kotouč ihned vyletěl z branky a rozhodčí si musel znovu přehrát situaci (pouze ve své mysli, neboť video zařízení není na tomto stadionu instalováno) a až se zpožděním foukl do píšťalky. Lenovo se pokoušelo vyrovnat do konce třetiny, ale nejen obrana byla pozorná. Poctivou práci odváděli Gondek s Najbergem a co se nepodařilo zastavit obraně, kryl bezchybný Kalašnikov, ze kterého byla cítit radost z každého pohybu v brankovišti. Do druhé třetiny se tak šlo za stavu 1:0 pro Tréninky.

Druhá třetina patřila v držení kotouče a časem stráveným v útočném pásmu Hokejovým Tréninkům Praha. HC Lenovo spoléhalo jen na brejky, ale z nich se ne a ne prosadit. I když ujel aktivní Lassig nebo Tomka, nic z toho nebylo, opět brankář HTP vše kryl. Z územní převahy začali těžit zkušení borci HTP, pěknou výměnu předvedli Beneš s Plačkem a ten přidal svůj další gól v PHM Cupu. Za chvilku se radovali opět hráči v modrém, Plaček tentokrát po vybídnutí od Šéby ještě našel výhodněji postaveného Havlíčka a bylo to již tři nula. Lenovu se nedařilo využít šancí a ani se dostat ve druhé třetině do klidného zakončení, vždy dotěrní obránci HTP překazili šanci. Zmar druhé třetiny podtrhl nešťastný dotyk hráče Lenova u vlastní branky, kdy křížnou nahrávku z hole Mičulky nasměroval za záda jinak skvěle chytajícího Frýda v brance Lenova. Po dvou třetinách tak svítil na ukazateli skóre stav 4:0 pro HTP

Poslední třetina přinesla obrovské vzrušení na obou stranách ledové plochy. Pravdou je, že Hokejové Tréninky Praha trochu polevily z koncentrace a někdy nechávaly ve vlastní třetině Lenováky sbírat kotouče a i proto Kalašnikov měl nejvíce práce právě v této třetině. Lenovo se snažilo s výsledkem něco udělat, ale zámek většinou končil zákrokem skvělého brankaře a rychlým protiútokem. Na Frýda, v brance Lenova, se tak valil několikrát Brokl, Plaček, Beneš, ale někdy příliš překombinovali zakončení a nebo zastavilo pokus břevno, které bylo celkově slyšet dvakrát z branky Lenova. Výpad střídal výpad, i Lenovo se doastávalo do pěkných přečíslení a zápas nabíral opravdu na obrátkách, krásná situace v polovině poslední části hry, situace tři Lenováci na jednoho obránce HTP. Báča posouvá Lassigovi, ten ještě šperkuje pro Tomka, ten střílí. Již jasný gól však zázračně pokryl maskovaný muž Tréninků, dokonce ještě založil protiútok. Ten však opět vychytal brankář na druhé straně a také založil akci na opačnou stranu, tyto momenty lahodily oku každého diváka.

Už to téměř vypadalo na první čisté konto v historii PHM Cupu, ale necelých sedm minut před koncem se přeci jen trefili hráči Lenova. Skácel zavezl v pádu při zakončení, předal kotouč na Lassiga a ten našel nekrytého Švadlenku na pravém kruhu a bylo hotovo. Na tuto akci neměl ani fantom v brance Hokejových Tréninků Praha. Lenováci chytili ještě dech, začali aktivně přistupovat, ale zkušenosti byly na straně HTP, ti si závěr utkání pohlídali a navíc v závěru zamkli soupeře tak, že dokonce se závěrečnou sirénou mohl pálit od modré z první Brokl. Touto střelou na kterou mu nabil Najberg napsal tak tečku za utkáním. Další Hattrick v PHM Cupu na světě a konečná podoba skóre tedy 6:1

Krásný zápas, rychlý, bez vyloučení. I když to byl o poznání ostřejší zápas než předchozí duely v poháru. HTP tak jasně potvrzují roli favorita a Lenovo bude muset napravovat ztrátu bodů v utkání s Banditos, ti svou kůži ale určitě nedají lacino.