Překvapení skupiny! Kohouti nestačili na Projekťáky

29.03.2017

Nezastavitelný Šíp režíroval tah Projekťáků za postupem, Kohouti s jistotou postupu v kapse klopýtli před Play-Off

Zápas na Malé sportovní hale byl odvetným utkáním, posledním pro Kohouty, kteří již mají jistotu postupu a to z prvního místa ve skupině A. Pro Projekťáky z Ústavu to byl zápas o všechno, v případě ztráty bodu by byla cesta do vyřazovacích bojů již zavřená a tak vítězství bylo jediné co bylo potřeba získat v tomto zápase.Vstup do zápasu byl aktivní z obou stran, ale Kohouti vyrukovali s velmi rychlým bruslením a zadáci Ústavu se museli pěkně otáčet. Gašník v bílém dresu Roosters pěkně provětrával obranu. Marek Rejmon, obránce Ústavu, komentoval začátek utkání, že takto rychlý hokej dlouho nehrál. Přesto se podařilo Projekťákům vstup do utkání zvládnout a zastavit tak rychlé kohouty. Urban z Ústavu se dostal do krásné šance a před brankaře Roosters, ale gól z toho nebyl. Kryške se vytáhl excelentní lapačkou. Otevřít střeleckou listinu a nastartovat tak úspěšné tažení v zápase se podařilo ale za chvíli Šípovi. Dostal od Půlpána perfektní pas za obranu, dostal se do brejku, provedl perfektní kličku do backhandu a zavěsil do víka. Jedna nula Ústav vedl. Roosters, zaskočeni nástupem se snažili vrátit stav do gólové rovnováhy, tlak lajny vedené Krejčíkem byl silný, ale příliš zaměřený na ofenzívu a opět ujel Šíp. Chyba obránce, který ztratil kotouč a Šíp je zcela sám. Jak zakončil? Blafák do backhandu. Ústav byl tak psychicky na koni a dokázal i ustát oslabení a neinkasovat, ale ani nabídnutá přesilová hra nebyla využitá. V první třeině se dařily jen úniky a rychlé výpady. Urban posílal dlouhý pas na nabrusleného Šípa, tomu ještě za letu sklepl přesně do jízdy kotouč Vítovec a ostrostřelec Michal Šíp opět pílil na brankaře a opět zakončil svým klasickým backhandem a bylo to tři nula.  

Pro zatím jisté Kohouty to byla sprcha a tak byli rádi, za konec první třetiny. Během přestávky mobilizovali své síly a jasně šli za vyrovnáním. Od začátku byla zvýšená aktivita a pohyb. Velmi těžko se zastavoval Maška, hrál velmi drze, Koláčný také měl chuť ze zápasem něco udělat. První valštovkou tak byl ale úspěch Hejkala, který zužitkoval dobrou práci na kotouči od Gačníka a zakončil za záda jinak skvělého Koňáka v brance Ústavu. Roosters měli další přesilovou hru, ale připravili se o ni, hrálo se tedy chvíli čtyři na čtyři, bylo více prostoru a hra sa opět zrychlila. Hokej byl nahoru a dolu a hra pěkně odsýpala. Kouhouti určitě přivrdili aby se dostali zpět do zápasu. Staněk i Georgiev hráli poctivou hru. Za chvíli mohli slavit spolu s úspěšným střelcem, kterým byl opět Hejkal. Ten tentokrát ze zámku těžil střelou z velkého úhlu a přesouvající se brankář nestačil kvůli sníženému výhledu na jeho jedovku. Kohouti se tak dostali zpět na rozdíl jediného gólu, stav byl 3:2 pro Projekťáky. Do třetí třetiny se tak šlo za velmi napínavého stavu. 

Hráči Ústavu se dostávali pod tlak a Koňák v brance musel hasit vše možné. Lovil vysoké puky i mnoho dorážek po zemi a držel nejtěsnější vedení. Dokonce se musel vytáhnout proti trestnému střílení. Premiérové trestné střílení nařízené po faulu Mullera, který zatáhl za záchranou brzdu. Svůj pokus si tak mohl nerušeně zopakovat Krejčík. Rozjel se svižně nazančil ramenem kličku do backhandu, ale pálil nad vyrážečku Koňáka. Ten však úspěšně vystihl tento pokus a stav se neměnil. Takovému momentu se říká zlomový bod zápasu. 

A také že ano. Ústav se prosadil za chvíli. Muller si chtěl zřejmě získat zpět dobrou pověst a tak místo faulu, tentokrát zakončil souhru po ose Psota a Šíp a svůj tým tak posunul opět do dvougólového vedení. Gašníkův pěkný pohyb a kreativita měla být odpovědí, ale opět se radovali hráči v oranžovém. Báča poslal ideální pas za obranu a opět byl za zády Šíp. Dal svůj čtvrtý gól v zápase a kdo by si chtěl vsadit na styl zakončení, určitě by vsadil na backhandový blafák. A tip by to byl úspěšný. Kohouti v tento moment ještě zvýšili obrátky, sympaticky se snažili s výsledkem něco udělat. Odměnou jim byli vyloučení hráčů Ústavu, ti však oslabení zvládali dobře. A jelikož se úspěšně bránili a vpředu byli dostatečně drzí, dali ještě další branky. Nejprve tu šestou dal Muller, který těžil z práce Šípa, ten zpoza brány nahrál skrz brankoviště a střelec se nemýlil. Posledním hřebíčkem bylo zakončení Haloty, který tak využil důraz a zmatek před brankařem Kryškem a bylo hotovo. Zápas tak skončil vcelku vysokým rozdílem 7:2. Je to velké překvapení skupiny a postupová matematika se zamotává. Roosters jsou jasní, jdou z prvního místa a jen je otázkou zda v semifinále narazí na Hokejové Tréninky Praha nebo HC Lenovo. Projektový Ústav však tímto znervózněl určitě Lvy, kteří se již viděli v semifinále, ale v úterý budou muset postup potvrdit a dobře naladění Projekťáci jim určitě budou chtít vystavit stopku!