Poslední sekunda gól, Domynos se štěstím poráží Ústav

04.12.2017

Berounský chytal jako o život! Šíp hattrick. Za Domynos válel Borovský a Vlček. Vyrovnaný boj o body

Překvapivě vyrovnaný zápas. Domynos možná zaskočeni zarputilostí a poctivou hrou Projekťáků. Nikolajka viděla přetahovanou až do samého konce. Nakonec střelec Borovský rozhodl, že všechny body uzmul HC Domynos

Rychlý nástup do utkání, prohrané buly v útočné třetině Projektového Ústavu, rychlý start Semeráka, který poslal do brejku Borovského. Jako pán zakončil mezi betony brankaře Berounského. Domynos tak velmi rychle vedli. Projekťáčci, se ale rychle oklepali a zabrali. Šíp se dostal do trháku a také se nemýlil a vyrovnal skóre. Neumann nedokázal pokrýt horní roh při jeho zakončení. Oba týmy hrály velmi svižně a s chutí, ale Domynos byli nebezpečnější, ale hned naráželi na skvělého Berounského. Ten chytal vše možné i nemožné. Na Semrákovu střelu však po "ťukecu" z levé strany nedosáhl. Domynos opět vedli. Domynos nedostávají mnoho gólů a proto bylo velkým překvapením, že si nechali za zády Šípa, klenot Ústavu. Toho poslal do brejku Báča. Šíp bravurně zakončil a bylo vyrovnáno. Projekťák se zvedal a pár pěkných pokusů likvidoval Neumann. Satin opět vrátil Domynos vedení když ujel všem a zakončil do pravého dolního rohu. Dotahovaná ze strany Ústavu pokračovala Urban obkroužil bránu a jeho nahrávku zužitkoval Hužvár pod víko. Po třetině tedy 3:3

Domynos se kousli a ve druhé fázi hry byli jasně aktivnější. Silná formace Borovského na křídle s Vlčkem a Semerákem dělala velké problémy. Ale i druhá formace vedená Schiefnerem zamykala Projekťáky v jejich obraně. Ale tuto třetinu podal famózní výkon Berounský. Chytal, vyrážel, zalehával, pracoval holí. Brankář držel svůj tým. A tak si musel vzít slovo kapitán Tůma, který opět poslal svůj tým do vedení, Vlček ho ideálně našel a Tůma překonal golmana Ústavu. Kdo byl na místě, zřejmě mohl předvídat scénář vývoje. Došlo na něj opět. Projekťáci vyrovnávají. Hurník skvělá trefa, uvolnil se z rohu a protlačil kotouč za Neumannova záda. Ústav byl chvilku v laufu a bombu od modré poslal Ovesný od modré, Hurník před bránou lehce tečoval a bylo z toho poprvé vedení Ústavu. Překvapivý výsledek. Trochu se začala projevovat nervozita na straně Domynos a u branky Berounského byla lehká potyčka. Vřelo to mezi Šípem a Jíšou. Vše bylo bez vyloučení. Jíša však nahecován se prosadil nejen důrazem a verbálním projevem, ale i gólově! A bylo to důležité vyrovnání na 5:5.

Třetí fáze byla více otevřená, na obou stranách bylo požehnaně pokusů, ale o to více skvělých zákroků dvojice Neumann Berounský. Čekání na střelce přerušil až dobře hrající Meruna, opět velmi platný Vlček ho vybídl k zakončení. Ústav dlouho prohrával o gól, ale neskládal zbraně a dokonce se podařilo ze signálu vyrovnat. Urban vyhrál buly hned na bránu a Šíp který věděl o tomto záměru prostě doklepl za záda Neumanna. Hala ztichla a bylo srovnáno. Ústav chtěl bod a držel závěr. Berounský skákal od tyče k tyči. Půlpán se nechal ale vyloučit ve snaze zabránit útočným manévrům a poslední minutu měl tak dohrát jeho tým v oslabení. No nevyplatilo se to Projekťákům a Domynos trestali těsně před koncem, pár vteřin před klaksonem dorazil z opakovaného pokusu Borovský a potvrdil, že má čich na góly. Domynos si tak mohli oddychnout a zůstávají neporaženým týmem v celé kvalifikační fázi.