Posílené HTP jdou do finále poháru!

12.04.2017

Hattrick pro "Schlixe", Tlustý 1+2, Kamas zpět v akci, Kučera zpevnil obranu! Lev bojoval, ale třetí třetina byla smrtící

Lev se probojoval do Play-off dramatickým soubojem a hráči si tak vážili účasti v semifinále a byli rozhodnutí i proti jasnému favoritovi zahrát pěkný hokej. Hokejové Tréninky Praha nenechaly nic náhodě a stratég Plaček umíchal hvězdnou sestavu. Tým posílil bezmála pětisty souboji v NHL ostřílený Jirka Tlustý, další profesionál Frank Kučera a Jaroslav Hertl, ale objevily se již známé tváře v PHM Cupu jako Kamas, Gondek nebo Poloch. Semifinále tak přineslo konfrontaci zajímavou. Na jedné straně několik hráčů, kteří cca před pěti lety začali poprvé bruslit v plné výstroji (Fanklub Lev Praha), proti hráčům, kteří se hokejem živili (HTP) . Lev měl dobrou sestavu a věděl jak hrát proti tak silnému výběru. Silné obranné dvojice Adamec, Šimek, posily Přindiš s Magulou a Lvi ze Světlé nad Sázavou Jelínek s Holcmanem se museli hned od počátku pěkně otáčet.

Přesto úvod utkání patřil rychle HTP, ti využívali možná přílišného respektu Lvů, kteří sami přenechávali kotouč dobře forčekujícím hráčům Hokejových Tréninků Praha. První gól padl rychle, stačilo, aby dvorní Plačkův nahrávač Kamas vyslal lehkou střelu a Plaček ji tečoval, ačkoli byl natěsno hlídán, využil nízké těžiště a otevřel skóre. Tréninky chytly rytmus a začaly zavírat Lva v obraně. Těm se nechtělo pouze vyhazovat, chtěli tvořit a to byl kámen úrazu. Formace vedená Tlustým zatočila Lvům hlavu, utahala obranu a Tlustý sám krásnou střelou švihem z mezikruží zvyšoval na dva jedna. Lev věděl, že musí zastavit nápor, několik vyhození pomohlo rozdrobit hru. Začali se osmělovat i elitní útočníci Lva, Regner pěkně kroužil, ale chyběla střelba. Davydov měl také pěknou příležitost, po dobré práci Mihála. Gól však přinesla až akce kterou začal Urban. Typicky drze projel skrz obranu, kde však neustál kličku, v leže poslal kotouč před bránu, Smutek ještě našel volného Přindiše z druhé vlny a ten mezi betony překvapeného Kalašnikova skóroval. Lvům se zvedlo sebevědomí a zvýšili tak pohyb. Na střídačce Tréninků zatím panovala klidná nálada, vše se mohlo však vyvíjet jinak, kdyby Lev využil přesilovku po hákování Tlustého. K využití však nedošlo a naopak, po jejím skončení se prosadil Schlixbier, velmi šikovný hráč na puku. Srovnal si kotouč po delším tlaku a v ideální pozici na kruzích střelil mezi betony Koňáka. Je vidět, že hodiny na střeleckém trenažéru se Schlixbierovi vyplácí. Lev měl problém s přechodem své modré čáry a z toho pramenil i další gól. Jelínek rozehrál špatně na hráče Tréninků Kulicha a ten trefil nad vyrážečku osamoceného Koňáka, který jinak předváděl dobré zákroky. Tréninky tak vedly velmi lehko již 4:1 a uklidnily tak svou hru. To byl prostor pro Fanklub, který zvýšil aktivitu ke konci třetiny. Třetí formace Lvů zavřela HTP v obranném pásmu, Klika poslal střelu na Kalašnikova, ten vyrazil, na místě byl urostlý Lev Mezera a nekompromisně doklepl za jeho záda. Do třetiny tak byl zápas stále otevřený 4:2

Ze střídačky HTP bylo slyšet, že si hráči hokej užívají a baví se zápasem. Možná až příliš laxně tak nastoupili do druhé části hry. Lev se snažil chytnout svou šanci za pačesy. Ale bylo těžké obejít pevnou obranu. Dobře hrál Gondek s Kučerou a pokud přes ně prošli hráči, vše kryl Kalašnikov, zatím jasně nejlepší brankář PHM Cupu. Lev hrál disciplinovaně a čekal na své šance z brejků, to však četly skvěle zkušené hvězdy Tréninků. Šance se rodily především po závaru a nahození, tak ostatně padl další gól do sítě HTP ke konci druhé třetiny. Přindiš se vytáhl hluboko do útočné třetiny a z rohu poslal nahrávku na Kliku, ten se nerozpakoval a zavěsil. Stav byl 4:3 a začala být cítit nervozita na straně HTP, které nečekaly takový vývoj. Navíc se zázračně rozchytal Koňák v brance Lvů, který předváděl "Haškovské" zákroky proti šancím a následným dorážkám Tlustého, Kamase nebo Polocha. Zápas ještě nebyl rozhodnutý a to se blížil konec druhé části hry a Lev měl i další šance. Urbanovi s Horkým se však nepovedlo úspěšně zakončit. Hvizd rozhodčího tak dopřál Tréninkům možnost říci si taktiku do poslední fáze zápasu.

Taktika, kterou Marek Plaček týmu naordinoval, byla zřejmě geniální, nevíme jaká, ale HTP hned v úvodu třetiny zvýšily svůj tlak. Bašus našel od levého mantinelu volného Kulicha, ten příklepem prostřelil Koňáka, který měl lehce zakrytý výhled a nedosáhl do pravého horního rohu své branky. Pro Lvy byl zápas fyzicky těžký a pokud se nepodařilo včas vystřídat, vysvobodit se z pásma, bylo to vodou na mlýn Hokejových Tréninků Praha. Gól proti unavené formaci dal pohodlně zcela volný Frank Kučera, dostal kotouč na modrou až ke kruhům, jel pohodlně sám a mířil přesně nad lapačku. HTP chytly dech a začaly ukazovat hokejové umění, pěkné akce a rychlé přechody pásma. Další gól přišel z hole kapitána HTP Plačka, který dostal pěknou křížnou náhravku skrz třetinu od Šnebergera. Plaček zakončil po zemi k pravé tyči. To byl stav již 7:3 a Hokejové Tréninky Praha začaly být ve velké pohodě. Frank Kučera poslal v dalším tlaku střelu na Koňáka, ten vyrazil vyrážečkou, ale nepokrytý útočník Kamas dorazil nad jeho beton. Lev už byl v této fázi zápasu psychicky hodně dole. Navíc přišel další hřebíček do rakve, Schlixbier rafinovaně tečoval nahrávku Bašuse a zvyšoval na 9:3. Prapor Lvů se snažil ještě zvednout Mihál, který dobře bojoval, ale obrana i brankář HTP byli proti. Zvednout prapor Lvů se podařilo až Urbanovi, který se odvážil pustit se opět skrz pevnou obranu HTP, přebruslil ji a do protipohybu Kalašnikova poslal nechytatelnou střelu. Teploměr pod rameno, ale jen kosmetická úprava. HTP už nepřipustily žádné drama a přidaly ještě další gól a byl to hattrick pro Schlixbiera, krásnou kombinací rozložil Tlustý s Schlixbierem obranu Lva a dílo bylo dokonáno.

Nutno podotknout, že silnější tým jde po jasném výsledku do finále PHM Cupu. Pro Lva je zápas bohužel dalším trpkým kalichem letošní sezony a velký úspěch bude zřejmě i třetí příčka, o kterou se poperou s Kohouty příští týden. Lenovo si tak již brousí zuby na Hokejové Tréninky Praha.