Plaček remízovou trefou přibil Tréninky na první místo ve skupině

03.04.2017

Nasazením, rychlostí a dravostí hokej hodný Play-Off. Výhru ztratilo Lenovo až v samotném závěru

Poslední zápas dvou silných celků ve skupině B přinesl pěkný hokej. Šlo o hodně - o lepší výchozí pozici do Play-Off. Oba týmy nastoupily zostra do utkání PHM Cupu po turnajové přestávce. HTP reprezentovali ve Východoslovenských Košicích kde vybojovali pátou příčku. Lenovo vyrazilo do Moravského Znojma, kde skončili jen o příčku níže, tedy šestí. Turnajový soutěživý duch se přenesl i do Pražského poháru PHM a bylo to vidět hned od počátku.

Lenovo hned od úvodu v silné sestavě zavíralo Tréninky do pásma. První tři střídání se opravdu HTP nedostali ven ze třetiny jinak než za pomoci vyhození. Lenovo mělo jasný úkol, muselo vyhrát aby postoupili z prvního místa. Hra dle toho vypadala, velmi dobře bruslil od začátku Šváb se Švadlenkou. Největší hrozbou hned v úvodu byl samozřejmě ostrostřelec Lassig, kterému dobře připravovali šance Jungman s Rejmonem. Kalašnikov v brance HTP však kryl vše co mohl i nemohl, přesto dokázal pokrýt a opět potvrdil, že je brankářskou ozdobou letošního ročníku PHM Cupu. Tréninky měly v úvodu trochu problémy s organizací hry a se střídáním a tak tlak Lenova jen a jen sílil. Naštěstí v brance byla zeď a v obraném pásmu úřadoval pěkně Remeň, který představil krásný bodyček, po kterém letěl hráč Lenova vzduchem. Krásný moment a lá Olda Machač, mistr Bodyček!
Tento moment trochu nakopl HTP a vyústil v gól. Při zámku Lenova totiž na rozhraní útočného a středního pásma ztratil kontrolu nad kotoučem Tomka a útočník tréninků Cieasarik tak pláchl do brejku. Zavěsil bravurně krásným krátkým švihem hned pod víko nad brankařovu vyrážečku. Z tlaku tak vyústila chyba a Lenovo prohrávalo 1:0. V následném střídání, se však konečně podařilo dostat gól za záda mladého brankaře Tréninků Kalašnikova. Prosadil se po důrazné střele Lassig, kterého našel sice v tísněné pozici Rejmon, ale přesto bylo vyrovnáno. Do konce třetiny ještě Tréninky přečkaly oslabení, které zahrály perfektně, profesorsky a zklidnily tak závěr třetiny.

Druhá část začala ještě svižněji než ta první a bylo radost sledovat jak hráči bruslí. Především bílé dresy Lenováků doslova létaly po ledě. Hokejové Tréninky Praha naopak hrály precizně, pečlivě a čekaly na své šance z brejku. Lenovo mělo šance, Lassig už chtěl zvedat ruce nad hlavu, ale proti byl Kalašnikov, zázračně vytáhl kotouč z odkryté brány. Začalo se i přiostřovat, trochu nevybíravě u mantinelu hrál Lassig na Plačka, který šel nebezpečně na mantinel, píšťalka však zůstala němá. Lenovo si zasloužilo gól za aktivitu. Švadlenka se prosadil. Došlý se utrhl do přečíslení právě se Švadlenkou adresoval mu přesnou nahrávku a ten z první překonal Kalašnikova mezi ramenem a tělem. Tréninky chtěly odpovědět na branku Lenováků, zkoušel to aktivní Poloch, nejprve napřáhl golfákem, Rančák v brance Lenova výborně vyrazil, ale dal šanci k dorážce opět Polochovi, ale zlikvidoval i tento pokus. Vypadalo to, že hru ovládne Lenovo. Přidali totiž další gól, na tři jedna zvyšoval Báča, pohotově z prostoru před brankovištěm zvedl kotouč přes beton Kalašnikova a bylo hotovo. Byl to výsledek dalšího souvislého tlaku hráčů v bílých dresech. Pradoxně ale tento gól byl jako živou vodou pro hráče Tréninků. Ti se semkli a začali se soustředit na hru a jít si za vyrovnáním. Tažení začalo po dlouhém střídaní první formace, která byla dlouho na ledě, ale při získaném kotouči se ještě našla síla na útok. Plaček zavezl kotouč po pravém mantinelu do pásma a přenesl přesně kotouč na hůl najíždějícího Najberka a ten švihem překonal Rančáka. Kontaktní gól byl na světě. Hokejové Tréninky Praha se zvedly a šly si za svým. Dokázaly Lenovo v těchto fázích zápasu zavřít. V jednom ze zámků se zrodila další branka. Ránu od modré od Šnebergera poctivě sledoval Mrkvička a pohotově dorazil. Velká radost jak pro Mrkvičku, tak pro tým HTP, kteří tím do třetiny srovnali stav na nerozhodných 3:3.

Pokyny na střídačce HTP zněly jasně. Napadat se bude jen v jednom hráči, důležité je nedostat a hlavně pozor na hráče s číslem 21 Lassiga. To Lenovo mělo úkol jasný - dát svůj gól, který by mohl přinést první příčku a lepší pozici pro vyřazovací boje. Hra se začala přiostřovat, bylo vidět spousty drobných soubojů, někteří přihlížející volali po vyloučení, to však přišlo pouze za technický přestupek vyhození kotouče mimo hrací plochu. Přesilovku Lenovo strávilo téměř celou v útočném pásmu, ale dokonce v ní padl gól. Beci Lenova kombinovali na modré, Jungmann poslal kotouč na Tomka a ten poslal z modré čáry nevyzpytatelného "plachťáka" a díky skvělému clonění Báči tak překonal Kalašnikova počtvrté. Vypadalo to, že Lenovo má zápas v kapse, mohli jít do další nebezpečné akce a zvýšit, možná tak rozhodnout zápas. Klíčovým obraným zákrokem však zastavil tyto choutky skvělý Gondek. Diváci tak mohli sledovat další výstavní čistý bodyček. Ne jen spektakulární obraný zákrok, ale především důležitý moment. Bylo přibližně sedm minut do konce třetiny, když úderná řada Hokejových Tréninků Praha mohla vlétnout na led. Bašus vybojoval kotouč protlačil se do útočné třetiny a navázal na sebe hráče, prostrčil kotouč podél hrazení na najetého Cieasarika, ten projel za brankou odkud servíroval do prostoru před brankařem. Tam si najel střelec Plaček a nekompromisně trestal Lenovo za prostor, který mu na chvilku darovali. Bylo vyrovnáno! Lenovo burcovalo, věděli, že remíza jim první příčku nezajišťuje a tak vrhli vše do útoku. Tréninky však dokázaly držet střelce daleko od jejich branky a tak zápas skončil 4:4.