PHM Cup'18 Jaký bude?

04.08.2017

Prague Hockey Masters usilovně pracují na nové sezoně a chtějí připravit co nejlepší zábavu pro všechny zúčastněné. Hráče, brankaře, fanoušky, známé hráčů a samozřejmě i pro širokou veřejnost.

Cílem bylo z lonńských šesti týmů zdvojnásobit počet týmů, které se budou účastnit soutěže. 


Máme potvrzeno devět týmů najisto. Sedm týmů je opravdu blízko vstupu do soutěže, už se jen finálně rozhodují. Takže náš plán dvanáct týmů by se mělo podařit. Jsme hlavně rádi, že neodpadl žádný tým, který se účastnil loni, to nás těší a potvrzuje že se pohár lidem líbil.

Původně avizovaný formát turnaje je tedy stále platný. Kvalifikační fáze 3 skupiny po čtyřech týmech systémem každý s každým a z kvalifikace postupjí všichni dál do skupinová fáze. Zde budou již čtyři skupiny po třech týmech. Ve skupinové fázi jde již o postup, první dva jdou do play off, třetí tým do playout o umístění.

Tím že soutěže startuje teprve podruhé není rozdělení do výkonnostních skupin jako například v PLLH. Tedy v poháru se potkají i tým z 1. CCM ligy a ze třetí PLLH nebo jen ryí amatéři. PHM má za cíl udělat soutěž zajímavou pro všechny týmy. 

Nikoho nebaví prohrávat rozdílem třídy pět zápasů po sobě, stejně jako výhry 13:0 čtyřikrát po sobě vám nic nedají. Proto je systém propracován tak, ať těmto scénářům předcházíme. I tak nikdy člověk neví hokej je nevyzpytatelný a i outsider může překvapit favorita.

V kvalifikační fází jde o to, aby se právě ukázala síla týmů a tím se utvořily co nejvyrovnanější skupiny, které so poperou o postup do play off. Do play off se postupuje z různých výkonnostních skupin, takže do vyřazovacích bojů se může dostat třeba i tým výkonnostně slabší, což je skvělá motivace do každého zápasu jít naplno. Nic není dopředu dáno a věříme, že to bude kouzlo tohoto poháru  


Týmy oběma bruslema na ledě PHM Cup'18


Týmy jednou bruslí v poháru

Hokejový Tím

Amatéři Říčany

HC Jižní město

HC Jokers

a další...