PHM Cup 21 bude bez vítěze

23.05.2021

Sezona 20-21 nebude již dohrána. Epidemii Covidu způsobila, že PHM Cup v roce 2021 nikdo nad hlavu nezvedne


Sezona 20-21 byla připravena, naplánována a nalosována v domnění, že vše pojede již bez omezení jako v roce 2020. Jenže jak všichni víme, epidemie si vyžádala velké oběti. 

Hokejovou obětí můžeme nazvat právě i to, že se zakázalo sportovat a tak trvání sezony PHM Cupu přežilo pouhopouhých 35 dní. Odehrálo se "jen" 65 utkání v různých divizích a bohužel pak nastala nucená pauza. 

Vedení PHM stále monitorovalo dění a čekalo zda se v rozumné době povolí sportovat v takovém režimu aby liga ještě mohla být znovu obnovena a dohrána. Ale jelikož povolení sportu uvnitř zřejmě nastane až od 24.5.2021 a to ještě stále s omezeními, bylo nutné vážně zvažovat ukončení sezony bez vítězů. 

PHM provedlo i průzkum s vedoucími týmů. Jednalo se o potvrzení chuti sezonu dohrát i kdyby jen velmi zkrácenou metodou v letních měsících. Ale mnoho vedoucích nesouhlasilo s pokračováním. Logické obavy o připravenost sportovců po tak dlouhé době i jiný režim hráčů v letních měsících, kdy jsou preferovány často jiné aktivity. 

Proto je výsledkem přerušení soutěže a ročník 20-21 je uzavřen bez vítězů.


A co dál? 

Ve chvíli kdy se otevřou opět sportoviště a zimní stadiony začne opět platit v plném rozsahu smlouva PHM a Škoda Icerink o pronájmu ledů. Tedy PHM bude mít k dispozici velké množství ledů jak ve zbytku měsíce Května, Června, Července a Srpna. Ledy PHM bude muset odebírat a každý nevyužitý bude samozřejmě několikatisícovou ztrátou. Snahou PHM bude tedy organizovat jak přátelské zápasy, nebo jen "sranda mače" nebo bude chystat miniturnaj, do kterého se budou moci týmy zapojit. Maximální využití letních ledů je samozřejmě klíčové aby ztráta nebyla po sezoně astronomická. Každý kdo tedy nastoupí do přáteláku, miniturnaje nebo si jen vezme led pro svůj trénink, celé organizaci velmi pomůže. 

Dále se spouští samozřejmě přípravy ročníku PHM Cupu 21-22. A brzy budou týmy pozvány do nové sezony, kterou věříme již budeme moci odehrát tak jak jsme byli zvyklí. 


Těšíme se na všechny hráče, fanoušky, rozhodčí, organizátory, ledaře a věříme, že nejsme sami... 

Hurá na led!