Nový Rating týmů PHM Cupu

16.06.2019

Kdo má jak silný útok nebo obranu, se dá změřit pomocí čísel a relativně objektivně vyhodnotit. Tyto čísla vám přinášíme v našem novém "Ratingu" týmů. 
Navíc však přidáváme ještě další možná okrajové, ale neméně důležité parametry jako týmy posuzujeme.

Tým nemusí mít vždy jen super brankaře a excelentní útočníky aby byl považovaný za top tým nebo aspiranta na dobré výsledky. Ovlivnit výkon, ale především i zábavu z hokeje a zážitek i třeba pro soupeře se kterým se takový tým potká, mohou i další aspekty. Například jaký je smysl týmu pro fairplay. Zda je tým spíše tím nepříjemným, který se nebojí hrát tvrdě a nebo se i se soupeřem pohádat, třeba kvůli prkotině. No i to se někdy v amatérském hokeji stává. Další faktor který se snažíme hodnotit je i přístup lidí kokem týmu, zda má tým fanoušky, zda se přijdou podívat na zápas i zranění hráči, zda je prostě kolem týmu opravdová komunita. Dálší nesmírně podstatným kritériem i jak funguje tzv. týmová chemie, protože ta může udělat divy. Když je tým opravdovou partou mohou být výsledky nad očekávání skvělé.
Na čem si některé týmy zakládají a také může mít jasně pozitivní dopad na hru je vizuální dojem a jednotnost. Některé týmy nemají problém nastoupit každý v jiném dresu a mít třeba čísla nalepené páskou na hokejku, ale některé jsou sladěné do posledního detailu a i to ovlivňuje celkové hodnocení.


Takový rating PHM Cupu jsme připravili za minulé ročníky a přinášíme vám je k nahlédnutí. 

2019 - Rating týmů

2018 - Rating týmů

2017 - Rating týmů