Nové ceny ledů a dopad na PHM Cup

11.01.2023

Bohužel místo zpráv o skvělých sportovních úspěších vás hráčů a celých týmů, nebo informací o novinkách, které by nás mohly všechny více bavit a těšit se musíme přihlásit s informacemi, které jsou v určitém úhlu pohledu negativní. 

Od 1.1.2023 se díky dopadům energetické krize výrazně zvedli ceny pronájmu ledů. Stejnou situaci jsme řešili jako vedení PHM Cupu a jednotliví manažeři týmu již před aktuální sezonou 22-23. Tehdy se některé týmy do sezony nepřihlásily, protože cena pronájmu ledů se již zvedla o 20% a hráči těchto týmů si zvolili jiné levnější hokeje. Přišly, ale nové týmy a tak se začala sezona s podobným počtem týmů jako loňská. 
Stejnou situaci jsme opět museli řešit nyní na konci prosince roku 2022, kdy se opět zvedla cena ledů a to o dalších 30%.  A PHM Cup musel tyto dramaticky zvýšené náklady přenést na své zákazníky na týmy. Již není šance nijak běh soutěže dotovat z jiných zdrojů. 

Týmy dostaly tedy šanci se vyjádřit zda chtějí pokračovat i s vyššími náklady na pronájem plochy nebo chtějí ze soutěže odstoupit. Tato činnost samozřejmě byla prioritou posledních několika týdnů pro PHM, protože na vyjádření týmů záviselo další rozhodnutí, zda bude prodloužena smlouva o nájmu ledů na zbytek sezony 22-23. 

Ačkoli se může zdát situace se zdražováním smutná, pozitivum celé věci je, že týmy se v drtivé většině rozhodly pokračovat a tedy udržet běh alespoň letošní  sezony 22-23. Za to samozřejmě jsme jako vedení PHM Cupu rádi a těší nás zájem všech hráčů pokračovat v soutěži, která má sice své mouchy a nedokonalosti, ale bylo opravdu pozitivním zjištěním, že liga týmy prostě baví. 


Zatím definitivní rozhodnutí ukončit činnost v letošní sezoně je tým který nastupoval v SUPER divizi: 
INTELSOL ILUSIONISTS

Důvod? 
Kombinace faktorů. Současný vedoucí nebude dostupný v příštích několika měsících, přeměna týmu a zdražení cen 

Zápasy které Intelsol dosud odehrál budou platné a zapsány dle výsledků na ledě v tabulkách. Neodehrané zápasy se kontumují ve prospěch soupeřů. Tato administrativní práce bude dokončena nejpozději před koncem základní části.


Před koncem roku 2022 proběhal schůze klubových manažerů, na které byla bohužel nízká účast. Na této schůzce byla prezentována otevřeně finanční situace a avizován možný finanční krach soutěže PHM Cupu především kvůli letním ledům.
Situaci se snaží vedení PHM Cupu intenzivně řešit, přesto bez další pomoci týmů se liga neobejde. 

Pevně věříme, že se již zdražovat pronájmy stadionů nebudou, ale i současná situace je finančně krizová. 


Pozitivní zpráva na závěr je, že liga PHM Cup běží  dále a dohrajme sezonu 22-23 a určitě ve všech čtyřech divizích dojde na skvělý finálový zápas na který se již těšíme!