Návrat Mimoňů připravil Gladiatory o plný zisk

18.01.2018

Gladiátor Íbl hrál s nadšením, První třetinu ho byl plný led. Mimoně držel Gross ve hře a Kukla dokončil vyrovnání

První zápas ve skupinové fázi a premiéra na Icerinku skončila remízou. Gladiátorům patřil úvod a do poloviny zápasu se Gross v brance měl co ohánět, uklidnění na straně Gladiátorů a obrovská touha po výsledku Mimoňů nakonec vedla k dělbě bodů.

Zápas na novém stadionu již dle nového formátu na s časomírou na  tři třetiny po patnácti minutách. Ta první třetina patřila Gladiátorům, ti se dostali do varu rychle a na Icerinku byli jako doma. Byli aktivnější a Gross hned na úvodu hasil. Ale lídr v bodování Fišer dal první gól v utkání po své akci. Za Gladiatory se první prosadil aktivní Íbl, který si pochvaloval úroveň zápasu při svém vyloučení delegátům utkání, není se čemu divit, vždyť start mu vyšel náramně první gól dal a na druhý nahrál Zverevovi. Gladiátoři tak otočili skóre a přidávali na rychlosti i kadenci střelby. Korienukhin dal po kombinaci s Shmalzem do odkryté klece Grosse. Jacík byl vyloučen za nedovolené bránění a potrestání trestu přišlo téměř po patnácti vteřinách. Přesilovku využil kapitán Havel. Po první části tak čtyři jedna pro hráče v černém

Stále v začátku druhé fáze hry byla aktivita na straně Gladiátorů a Mimoni se ne a ne probudit. Gross musel vytahovat nadpřirozené zákroky aby nebyl stav výrazně horší z pohledu Mimoňů. Těm se však podařilo dosta do hry zpět kontaktním gólem Jacík se prosadil. Na tento gól ještě ale Gladiátoři bleskově odpověděli. Obrana Mimoňů neuhlídala rozjetého Íbla a ten opět poslal svůj tým do vedení o tři branky. Do hry se ale vložil svým příspěvkem Karabec, krásnou střelou překonal Irbeho v brance Gladiátorů. Opět už jen o dva góly a to už se začalo i jiskřit jak před brankou Irbeho, tak všude po ledě. Začal pravý souboj o body. Mimoni začali tušit, že by to mohlo jít a Kukla svým gólem svůj tým ještě zvedl. Snížení na rozdíl jediného gólu na 4:5 před koncem druhé třetiny bylo klíčovým momentem.

Na ledě se opravdu ve třetí části hry hral svižný a důrazný hokej. V důrazu a aktivitě to směrem k sudímu přehnal i Mimoň Švančárek, který nakonec za protesty dostal trest do konce utkání a tak se mohl alespoň v klidu osvěžit v šatně s dostatkem prostoru. Je pravda, že Švančárek byl v milimetrovém ofsajdu byl již napřažen ke střele, střelu vypustil a prostřelil Irbeho, vše však zmařil hvizd, který označil ofsajd na modré. To se hráčovi nelíbilo a protestoval až příliš. Další nedisciplinovaností dali Mimoni šanci Gladiátorům rozhodnout zápas. Ti využili další přesilovku, když na trestné pykal Vejmelka. Zverev dal svůj druhý gól v zápase a dal už možná až příliš uklidňující gól na 6:4.
To ale na Mimoně nikdy nestačí, ti bojují až do konce. Vejmelka odčinil své vyloučení brankou na 5:6 asistoval mu skvěle hrající Kukla a tento hráč následně z úniku dvou na jednoho necelé tři minutky před koncem vyrovnal na šest šest. Obrovská radost a trocha frustrace na straně Gladiátorů. Závěrečné vyloučení na obou stranách již góly nepřineslo a zápas tak skončil smírnou remízou

Gladiátoři přišli o skvěle rozehraný zápas a Mimoni opět ukázali že není nikdy nic prohrané.