Náhled do propozic PHM Cupu 2019

28.07.2018

Sezona 2019 klepe na dveře a přinášíme přehled o připravovaném systému soutěže, změny pravidel a další užitečné informace pro účastníky ale i fanoušky.

Cílem pořadatele soutěže Prague Hockey Masters bylo především pokračovat v těch činnostech, které se účastníkům soutěže líbily a zároveň pracovat na vylepšeních na základě komentářů rozhovorů a dotazníků, které od účastníků PHM Cup 2018 vedení soutěže sesbíralo.

Změny se dotýkají především: 

- Omezení hostování hráčů

- Omezení startů hráčů "pouze" na rozhodující zápasy 

- Zavedení elektronických registrací hráčů pro kontroly oprávněných startů


Do soutěže nastoupí mezi 18ti až 22ti týmy. Každý tým sehraje přibližně 20 až 30 zápasů.
První soutěžní den je 10.9.2018 a finále je naplánováno na 9.5.2019

Týmy se utkají v jednotlivých fázích soutěže (Kvalifikace, Skupiny, Baráž nebo Playoff)


Prague Hockey Masters zajišťují v průběhu celé soutěže:
Ledové plochy a rozlosování zápasů, obsazování rozhodčích, příprava zápisů o utkání a jejich vyplnění, časomíru, hudební show, fotografie z utkání, služby hlasatele, zajišťujeme aktualizace na webu i na sociálních sítích a připravujeme další show a ocenění pro nejlepší nebo úspěšné hráče a týmy.
Startovné je určeno částkou 6 500 Kč na tým (týmy startující již v druhém nebo třetím ročníku mají slevu 20% a 30%)

Nově je zavedena záloha 3 500 Kč na případné storno zápasu, které je  ze strany týmu nahlášeno později než 48 hodin před startem utkání. Pokud záloha není využita do konce sezóny bude použitá na úhradu posledního zápasu týmu v sezoně.

Každé jednotlivé utkání stojí 3 500 Kč

Každý tým získává možnost v rámci startu v sezoně 2019 označit nebo zaregistrovat 20 hráčů do své soupisky bezplatně. Pokud bude registrovat tým dalšího hráče je nutné uhradit při příležitosti nejbližšího utkání administrativní poplatek za nového hráče ve výši 50 Kč. Brankaři nejsou zpoplatňováni. (Hráč musí být registrován nejpozději ve 12:00 hracího dne. Hráč má povinnost při prvním utkání se dostavit do boxu časoměřičů v průběhu rozbruslení a nechat delegáta vyfotit pro dokončení platné registrace.)

Startovné a záloha je splatná k 15.8.2018 

Platby prosíme provádět na účet spolku Prague Hockey Masters (jako variabilní symbol prosím uvádějte telefonní číslo vedoucího týmu)

2401473633/2010 


Hrací dny jsou stanoveny na Pondělí, Středa, Čtvrtek, Neděle a na tyto dny jsou vyhrazeny plochy na Škoda Icerink. Výjimečně mohou být zařazeny speciální zápasy na jiných stadionech v jiných dnech, ale bude se spíše jednat o speciální nebo tématické zápasy opravdu vyjimečně.

Hrací časy jsou různé, žádný zápas však nezačíná po 22:00 a při rozlosování se budeme snažit rozdělit "lepší a horší" časy férově mezi jednotlivé týmy.

Průběh zápasů Kvalifikační, Skupinové fáze a Baráže: 7 minut před utkáním rozbruslení a následuje 3x15 minut čistého hracího času. Pokud však hra neplyne je možné že třetí třetina se hraje pouze do doby pronájmu.

Rozhodující zápasy Playoff při shodném stavu série mohou rozhodovat nájezdy. Tedy 5 minut před koncem utkání se jednou 3 nájezdy na obou stranách.

Zápasy a Bronzové medaile a zápas o PHM Cup bude dlouhý 3x20 minut včetně úpravy ledu a dlouhého rozbruslení.


Kvalifikační fáze ( Divize A a Divize B)

Týmy budou rozlosovány do do dvou divizí, ve kterých se utkají každý s každým (cca 10 nebo 9 týmů v divizi). Týmy budou rozděleny do divizí výkonnostně a tedy snažíme se zajistit aby co nejvíce zápasů bylo co nejvíce vyrovnaných. 

Skupinová fáze (Červená, Modrá, Bílá, Černá skupina)

Dle pořadí v jednotlivých divizích se budou následně tvořit skupiny po pěti týmech. Systém rozdělení do skupin je tento:

Červená skupina - Divize A první, druhý a třetí tým + Divize B první a druhý tým (všech pět týmů má zajištěnou účast v Playoff)
Modrá skupina - Divize A čtvrtý a pátý tým + Divize B třetí, čtvrtý a pátý (z této skupiny postupují čtyři týmy do Playoff)
Bílá skupina - Divize A šestý, sedmý tým + Divize B šestý, sedmý a osmý tým (z této skupiny postupují čtyři týmy do Playoff)
Černá skupina - Divize A osmý, devátý a desátý tým + Divize B devátý a desátý (z této skupiny postupují tři týmy do Playoff) 

pozn: konečné pořadí ve skupinách určují výsledky v této fázi, ale při rovnosti bodů o postupu rozhoduje jaký tým získal více bodů v kvalifikační fázi.

Každý zápas je tedy důležitý a i tento systém by měl zajistit že ve skupinové fázi spolu budou hrát vyrovnané týmy a každý má šanci téměř až do konce postoupit do Playoff

Baráž

Týmy které nepostoupí do playoff si zahrají ve skupině čtyř týmů a konečné umístění. 

Playoff 

Celé playoff začíná osmifinálovými dvojicemi, tedy 16 týmů 8 dvojic. Série se hrají na dvě vítězná utkání. Stejně tak čtvrtfinálové a semifinálové série. Zápas o bronz a o PHM Cup jsou pak dlouhé zápasy na 3x20 minut, ale zápas je jen jeden rozhodující vítězný. 


Registrace hráčů

Každý tým musí dodat před startem soutěže soupisku týmu. O každém hráči je povinnost předat tyto informace:

Jméno, Příjmení, Pozice, Hůl, Datum narození a místo a ideálně číslo dresu.

Hráč je registrován pokud je zaveden do evidence PHM. Soupisky všech hráčů budou k prohlédnutí pod zabezpečenou stránkou pro registrované uživatele stránky PHM Cupu. Tedy "veřejně" dostupná data nebudou. 
Hráč může nastoupit do zápasu pouze v případě pokud je zaregistrován nejpozději do 12:00 v hrací den a pokud před utkáním je uhrazen administrativní poplatek 50 Kč. A zároveň pokud hráč před prvním utkání při rozbruslení vyplní další údaje a nechá se vyfotit delegátem utkání v boxu časoměřičů.

Z tohoto pravidla jsou vyjmuti brankaři 

Omezení startu hráče

Hráč který hraje aktivně soutěž profesionální nebo poloprofesionální. Nebo má platnou smlouvu v profesionální, poloprofesionální nebo mládežnické soutěži nesmí nastoupit do zápasů PHM Cupu

(tedy hráči například Juniorské 1.Ligy ČR nesmí hrát PHM Cup, hráč který hraje například v Lotyšsku profesionální hokej, také nemůže nastoupit, stejně tak aktivní hráči nižších soutěží 1.liga, 2.liga apd.. , opět zařazujeme výjimku, kdyby si chtěl přijít zahrát Jaromír Jágr..)

Pozn: Věříme v duch fairplay a tedy doufáme, že nikdo nebude chtít podvádět. Není to sportovní. V silách Prague Hockey Masters není možné odhalit podvody, nebo zjišťovat na všech hokejových svazech aktuální soupisky a statuty hráčů.

Hostování hráčů

V rámci PHM Cupu je možné aby hráč hostoval v jiném týmu. Omezení je však pouze na jeden tým. Tedy hráč může být kmenovým hráčem jednoho týmu a pouze jednoho dalšího jako hostující hráč. 

V každém týmu může být maximálně pět registrovaných hostů a do jednoho utkání mohou nastoupit pouze tři hosté. 

Z tohoto pravidla jsou vyjmuti brankaři

- Před každým zápasem přijde delegát utkání do šatny a s vedoucím týmu nebo zástupcem vyplní a ověří hráče, kteří do zápasu nastupují a společně zaevidují číslo dresu každého hráče. 


Potvrď účast zde

Důležité pokyny pro vedoucí týmů

Potvrď účast v soutěži nejpozději do 8.8.2018 (emailem, telefonicky nebo pomocí formuláře zde )

Zaslání platby za startovné a vratné zálohy 6500 + 3500 na tento účet 2401473633/2010

Následně dostaneš přistup k tabulkám pro vyplnění soupisky týmu

Začátkem září bude připraveno rozlosování Kvalifikační fáze soutěže