Možné složení divizí pro sezonu 2020

16.06.2019

Týmy postupně zasílají startovné do příští sezony 2020. Letos byl enormní zájem o vstup do soutěže, ale bohužel vypadá to, že některé týmy se do sezony nepodívají, kvůli omezeně kapacitě ledů, které má k dispozici PHM. Na ústředí Prague Hockey Masters se však hledá stále cesta jak uspokojit všechny a zda nerozhrát sezonu s 24 týmy místo plánovanými 22ti nebo zda nezaštítí PHM ještě jednu "přidruženou soutěž" spíše pohárového typu. Třeba jako byl první ročník PHM Cupu. Vše se uvidí.


Zatím předkládáme předběžné složení divizí. Ještě ne všechny týmy mají 100% ně jisté účinkování v soutěži a hlavním kritériem je úhrada startovného, ale dle jednání to vypadá, že divize budou rozdělené takto. 

Divize Top 

Známé a silné týmy doplňují další ambiciózní nové mančafty. Přírodověda UK táhne skrz PLLH již několik let v řadě a stále stoupá vzhůru a tak konfrontace se super týmy z PHM Cup elitní divize bude určitě skvělým zpestřením. Sršni přichází z první výkonnostní ligy PLLH, zde není pochyb o tom, že patří do top divize PHM Cupu. Neznámou jsou zatím týmy Elit HTC, ale jelikož jejich lídrem bude ex-mimoň Klečka myslíme že postaví přinejmenším konkurence schopné mužstvo. Superheroes jsou také výtvorem dalšího ex-mimoně Grosse, tento tým v prvním testu dokázal porazit dokonce Kanadský tým a tak ho zatím jasně řadíme do vyšší divize PHM Cupu.


pozn: Složení je předběžné na základě jednání a ústních dohod s týmy, PHM si vyhrazuje právo na změny

Divize Klasik

Divize pro ryze amatérské hokejisty vypadá velmi vyrovnaně. Známé týmy Gastonů nebo Lenova a Banditos by letos mohly doplnit tyto týmy. Kosti jsou natěšení ukázat co umí a zahrát si hezké zápasy, již nyní pravidelně hrají přípravná utkání a vedou si zatím jako na houpačce. Alligators měli šanci zahrát si proti silnému Tornádu a tak Klasická divize je pro ně ideální startovní štací. Ice Riders jdou do soutěže a ještě toho mnohé ukáží, třeba nové logo a dresy, možná nejen to! Wolfpack nám rozšiřují množství Vlčích týmů v lize, zápas proti Wolves B bude určitě skvělým derby! Zvláštností by mohlo být pro všímavého čtenáře zařazení Mimoňů do druhé divize. Důvodem je že Mimoni pustili své hvězdy a jdou cestou ryze amatérského hokejového týmu o dalších detailech tohoto kroku budeme postupně informovat

pozn: Složení je předběžné na základě jednání a ústních dohod s týmy, PHM si vyhrazuje právo na změny

A jak to vidí vedení PHM?

Já sám mám obrovskou radost, jednak ze zájmu o nastupování v PHM Cupu a za to chceme poděkovat především všem těm, kteří o naší soutěži někde mluví, popisují co se jim líbí, nebo jen sdílí fotky apd. Bez toho by to nešlo, ale víme že to je i ocenění naší dlouhé usilovné práce a je to opět posílení v energii, kterou do další sezony dáme. Navíc mám obrovskou radost z toho, že se nám skládá velmi dobrá divize B. Budou to skvělé zápasy, už teď vím, že máme 7 velmi vyrovnaných týmů a moc se těším, že si ty týmy které s námi jsou dlouho a někdy musely snášet velké příděly zahrají mnoho a mnoho zábavných a vyrovnaných utkání. To je super a moc se na to celé těším, bude to skvělý ročník

Komentuje šéf PHM Petr Urban