Mimoni poráží Roosters a získávají bronzové medaile

27.04.2018

Hokej jako řemen, plný Škoda Icerink, show jak má být, to byl zápas o Bronz v PHM Cupu

Roosters mocně dotahovali celý zápas, nakonec však Ptáček hattrickem zpečetil, že Mimoni budou mít medaile

První třetina

Velmi rychlý gól viděli diváci v zaplněné aréně Škoda Icerink, když se prosadil Fišer po nahrváce Hrdela. Mimoni šli sice rychle do vedení, ale Roosters se brzy dokázali oklepat. Hodně jim k tomu pomohla přesilová hra, kterou zrežírovali tak, že dali vyrovnávací branku. Staněk jako správný kapitán probudil svůj tým. Mimoni, měli lepší pohyb ve třetině a dokázali si vynutit větší územní převahu, při jednom ze zámků vystřelil od modré táhlou střelu Ptáček a tečí před brankařem upravil na 2:1 Hrdel. Vypadalo, to že Mimoni jsou v lepší formě, ale ke konci druhé části hry začali bušit i Kohouti do Grosse. Ten dobrými zákroky podržel svůj tým, ale ndokázal lapačkou zachytit přesný věšák od Bartoše a bylo opět srovnáno. Po první siréně tak velmi napínavý stav zápasu.

Do druhé části hry vstoupili aktivně Mimoni. Zaměstnávali alternujícího brankaře Koňáka a ten se musel činit. Vychytal mnohokrát jak Hrdela tak Karabce. Roosters se nechali někdy příliš lehko zamknout a nedokázali si pohlídat hvězdy soupeře. A jedna taková megastar jim dala třetí branku. Ptáček poslal krásnou střelu kterou od horní tyče rozvlnil sít. Aréna doslova praskala rámusem a nadšením. Na utkání bylo desítky fanoušků a především ti s bubny dělali bouřlivou atmosféru. Mimoni vedli 3:2 a měli šanci v přesilové hře navýšit své vedení a to se povedlo v polovině druhé třetiny využil Fišer pobídku od Hrdela a toto magické duo opět zařídilo další gól v sítě brankáře Roosters. Roosters se po této brance trochu zatáhli, přeskupili obranu a nedovolili soupeři přidávat další šance a začali operovat v útočném pásmu. Maška hrál velmi dobře a snažil se prodrat před Grosse, ale ten odolával až do momentu kdy se před ním zjevil Koláčný. Právě aktivní Maška mu připravil pozici, ze které se nemýlil. Opět tedy pouze o gól 3:4. Kohouti se mohli nadechnout, blížil se konec třetiny ale dostali branku do šatny při oslabení opět využito Hrdel nahrával a Ptáček zakončoval souhru. Do šaten se tedy šlo za stavu 5:3 pro Mimoně. Následovala úprava ledové plochy.

Do poslední části hry nastoupili oba týmy s dobrou defensívou. Pro Roosters by byl další gól v jejich síti jasně smrtícím momentem a tak dobře bránili. Mimoni se nikam nehnali, chtěli hlídat své vedení. Jak se však odkrajovali minutky Roosters museli stále více útočit, ale obrana Mimoňů byla skálopevná. Bylo náročné se dostat do zakončení a posledním momentu většinou zásah zmařil střelu, nebo se puk odrazil do bezpečí z pohledu Mimoňů. Peroutkův pokus byl velmi blízko v polovině třetiny. Roosters i přes snahu nedokázali dát branku. Závěrečný risk při powerplay sice přinesl ohromný tlak, ale pokusy létaly buď jen po mantinelech nebo byly střely sraženy. Navíc se ke kotuči dostal Ptáček a ten zakončil do prázdné a pečetil výsledek na konečných 6:3 uzavřel tak svůj gólový účet na tři v tomto utkání a mohlo propuknout na straně Mimoňů opravdové veselí.

Čtvrtým týmem PHM CUP 2018 jsou tak HC Roosters, Bronz letos patří Mimoňům.