Mimoni zachránili remízu proti Domynos

18.09.2018

Hattrick Švančárka (MIM), Skvělý Borovský a Sommer (DOM), Nové tváře na obou stranách a nové dresy Mimoňů....

První utkání těchto dvou soupeřů nejen v sezoně ale celé historii. Domynos chtěli na 100% vstoupit do soutěže lépe než loni. Mimoni chtěli navázat na bronz z loňska.

Již od počátku bylo vidět, že se jedná o začátek sezony. Oba týmy se nejprve v nově skládaných formacích oťukávali. Oba týmy zapracovávali nové hráče. Mimoni posílil zadní řady o Filipa Řezníka a na druhé straně Domynos má dodat výkonnost Karel Kos. Oba hráči se ukázali v solidní formě.

Brzy v úvodu zápasu šli do vedení Domynos. Vysoký Sommer si v zakončení nelámal hlavu a prostřelil golmana Grosse mezi betony. Poslal tak Domynos do vedení. Poté se hra lehce kouskovala a to i díky dvěma vyloučením. Do půlky třetiny však bylo srovnáno. Švančárek z levého kruhu poslal střelu za záda Neumanna. Bylo srovnáno, toto skóre zůstalo až do konce úvodní třetiny.

Druhá část byla v rychlém tempu a začaly se trochu probouzet hvězdy Mimoňů. Ptáček operoval hodně vysoko a poprvé jsme ho viděli působit v roli útočníka, nevíme zda se bude jednat o stálou změnu u tohoto matadora, nebo to byla jen chvilková změna kterou připravil trenér Mimoňů "Kovárna". Hrdel měl několik šancí ale neuspěl.
Za Domynos velmi dobře hrál Vopava, skvěle si kryl kotouč a měl dvě dobré střely, které kdyby nezablokoval nejprve Konhefer a později Houška zřejmě vše mohlo být jinak. Ale do vedení šli Mimoni. Švančárek opět udeřil, zřejmě rozjetý ještě z víkendového turnaje v Ledči měl fazónu a poslal Mimoně do vedení 2:1. Situaci mu pěkně připravil Hrdel, který již na tuto sezonu nastoupil s novým číslem na dresu. Nepříznivý stav vyburcoval Domynos, ti zkoušeli dlouhé pasy, ale to příliš nevycházelo a tak si kotouč musel opět sebrat rychlík a hvězda Domynos Borovský a zavést do třetiny. Našel skvěle připraveného Čermáka a ten se nemýlil bylo opět srovnáno.
Ale jakoby Mimoni hned chtěli ukázat, že remízový stav se jim nelíbí a opět to byl Švančárek, který završil hattrick a zvýšil opět na 3:2. Čepice na led sice nelétaly, ale na úvodní zápas skvělý počin tohoto slovenského bojovníka.

Ve třetí třetině začali Domynos více bruslit a pokoušeli se vyrovnat zápas, to otevíralo dvířka na přečíslení, ale Mimoni nebyli ještě v té správné pohodě a syndrom prvního zápas byl znát, že mnoho šancí zůstalo nevyužitých.
Domynos se tak dočkali vyrovnání na 3:3 srovnával Borovský, Jíša mu pomohl ke kotouči a ten se nemýlil a prostřelil Grosse. Domynos dostali v podobě vyrovnávacího gólu ten správný doping a bylo to hned znát, Gross se velmi zapotil ve své Mimoňské kleci. Nestačil na další ránu z hole Niesnera. Ten zakončoval velký tlak po několika nahrávkách a podruhé šli Domynos díky němu do vedení. Ale tento večer netrvalo žádné vedení dlouho. Hrdel vzal zodpovědnost na sebe a jako hráč na kterého kabina Mimoňů hodně spoléhá srovnal na 4:4. Domynos chtěli vyhrát, chtěli ukázat, že patří do divize A a tak když Borovský opět připravil Satinovi tři minuty před koncem dobrý prostor pro střelu bylo to opět o gól. Domynos vedli 5:4, stačilo ubránit hvězdy Mimoňů a vítězství mohlo být v kapse. Ale to se nepodařilo. Fišer se probudil právě včas a využil nahrávku parťáka Hrdela a bylo srovnáno.
Závěrečné vyloučení na konci třetiny již branku nepřineslo a tak se Domynos a Mimoni rozešli smírně 5:5, ale drama to bylo po celou dobu zápasu.