Gastoni vstupují do PHM Cupu výhrou nad Lenovem

18.09.2018

Bradna s Benkou po dvou gólech (oba GAS), Lassig (LNV) opět rychlé bruslení, Milata (LNV) byl pod palbou, Půlpán (LNV) dva zářezy

Svižný zápas, ve kterém rozhodla třetí třetina. Gastoni se v úvodu hned chytli a poráží stříbrný tým ze sezony 2017

Netradičně ze zápas hrál v hale Sparty v Holešovicíh, kde jsou shodou okolností oba dva týmy doma pro zápasy PLLH. Nyní však v PHM Cupu poprvé proti sobě. Gastoni začali lépe, byli lépe koncentrovaní a chytli úvod. Prosadil se silný hráč Bradna který střelil do levého dolního rohu. Lenovo se hledalo a v úvodu mělo problém s přechodem přes modrou Gastonů. Marek v brance Gaston Seals tak neměl příliš práce v úvodu třetiny. Milata na druhé straně toho měl více na hrbu. a nestačil na gól Benky, ačkoli nesouhlasil s výrokem sudího, měl pocit, že puk do branky nezapadl celý, ale zřejmě ano, neboť rozhodčí měl dobrý výhled. 2:0 tak pro Gastony. Ti se trochu uklidnili a šance se chytli rychlí hráči Lenova. Na plyn Šlápl Skácel, jeho šanci však Marek pokryl, ale následnou kombinaci Jungmanna s Lassigem nezastavil. Lenovo snížilo pět minut do konce třetiny. Následoval závěrečný tlak Lenovo a podařilo se vyrovnat vysoký Skácel využil rychlé kombinace se Zrzavým a Báčou. Po třetině tak 2:2

V druhé třetině se začalo i trochu více jiskřit. Lenovo začalo svou dotěrnou hru a Gastoni si to líbit nenechali. Dokonce jsme byli svědky lehké šarvátky za kterou si vysloužili oba hráči dvouminutový trest. Jungmann z Lenova a Bílek z Gastonů ukázali, že se nebojí ničeho. Ale až u jiného vyloučení se měnil stav. Na trestné byl za podražení Lassig a Gastoni bleskově využili svou přesilovou hru. Benka přidal druhou branku v zápase a poslal Gastony do vedení. Mohlo být ještě lépe, na trestné lavici byl schovaný Hasal a právě když mu vypršel trest skočil na led, dostal se do brejku ale Milata pohotově vyrazil a zmařil obrovskou šanci soupeře. Po druhé části hry tak 3:2 pro Gaston.

Třetí třetina byla na góly nejbohatší. Na 4:2 zvyšovali po krásné akci Gastoni. Byl to pěkný ťukec mezi Markem a Bradnou, který nedal Milatovi šanci. Gastoni následně odskočili až na rozdíl tří branek a hlasatelé utkání téměř nestačili vyhlašovat střelce. Další gól padl po důrazu kapitána Hájka. Lenováci byli zaskočeni rychlým nástupem do třetiny a přidali ještě na důrazu, střetů bylo dost k vidění a bylo i několik dalších vyloučení. Ale nakonec se ještě před koncem Lenovo chytlo, nesoustředění Gastoni nechali vystřelit Půlpána a ten dal kontaktní branku. To Lenovo nabudilo pár minut do konce tak odvolali Milatu z branky, sice měli výhodu přesilovky a ještě navíc extra attackera na ledě, ale ztratili kotouč a přes celé hřiště se trefil Mezera. Stav byl tedy o dvě branky Lenovo už mělo málo času přesto několik vteřin před koncem ještě snížili opět na rozdíl dvou branek a znovu se trefil veterán Půlpán.
Závěru utkání už pouze neslušel výrok jednoho z hráčů Gaston směrem k rozhodčímu, který se jistě snažil, ale zřejmě nějaký ostrý zákrok přehlédl. I tak to byl velmi sympatický výkon do obou mužstev a Gastoni berou své první body.