Lev pokořen, Mimoní síla zazářila naplno

06.11.2017

2x "Bure Trick", Ptáček 0+4 po dvou třetinách bylo na Nikolajce hotovo

Super utkání v pěkném tempu. Oba týmy se snažily o stošest hrát pohedný hokej. Ale dovednosti a jak by řekli ve fotbalovém studiu ligy mistrů, kvalita byla na straně Mimoňů

Hned na úvod se snažili Lvi dostat nabitou první lajnu Mimoňů v čele s Hrdelem nebo Ptáčkem na beku dostat pod tlak a aktivně napadali. Druhé střídání bylo také ve vysokém tempu. Lev působil odhodlaně a také jejich touha po dobrém úvodu vyústila v gól. Dal ho skvělý slovenský hráč Mihál v dresu Lva. Průnik a střela backhandem. Prague Mimons se museli rychle v úvodu probudit a museli začít brát zápas vážně. K tomu je nakopla přesilová hra ve které se poprvé, ale rozhodně ne naposledy trefil Fišer. Za chvíli se prosadil znovu vcelku jednoduše se dostal k dorážce a střely Karabce a zápas byl otočen. Lev nedokázal proměnit některé šance a Gross v Mimoňské kleci opět chytal vše možné i nemožné. Lvi propadli v útočném pásmu, skvěle hrající Neveršil tak dostal kotouč až před Křepelu, ten vyrazil nepokryl odražený kotouč a dorážející Hruška už problém neměl. 3:1 po první třetině

Druhá třetina to byla smršť dlouho nevídaná na ledě PHM Cupu. Sedm gólů v síti Lvů. Střelou přes hráče se trefil "profík" Hrdel. Je vidět že zkušenosti ze souhry se Sydney Crosby mu jsou platné i zde v "beerleague". Další Hrdelova bomba od tyčky do sítě, čistý hattrick završil v zápětí a bylo to zápěstím. Hattrick byl však Zbyňkovi Hrdelovi málo a dal ještě čtvrtý gól v řadě. To však byla překrásná souhra na dotek po ose Fišer Karabec. Lev v tuto chvíli byl již mimo hru, bylo to jasné kdo bude vítěz, přesto se Křivský ještě prosadil dorážkou a alespoň zmírnil hrozivě vyhlížející skóre. Bezmoc Křepely v brance Lvů ve druhé třetině umocnili ještě další střelec, nejprve střelou do horních pater Fišer a následně přesný vingl z levého kruhu trefil Kočí. Desátý gól dal již na konci druhé třetiny opět Fišer, mezi betony.

Poslední fáze hry byla hrána už jen opravdu pro diváky. A možná i proto aby Lvi možná neodešli s brekem, gólostroj Mimoňů zvolnil na výkonu. Nezůstal však bez produktivity úplně. Fišer dal svůj pátý gól z další dorážky. Zvyšoval na 11:2. Lvi korigovali, opět Mihál, který dokázal vždy něco vymyslet trefil bombou mezi betony Grosse. František Ptáček který hrál suprově, však zkušeností snad nikdo nemůže mít více, připravil ještě další také pátý gól pro Hrdela. Křivský reagoval čtvrtým gólem Lvů, záhadně z pozabrány se dostal kotouč pod betonem Grosse za čáru. Poslední kdo upravil skóre byl Neveršil, který zakončil gólovou radostí svůj pěkný výkon. Nebyl však sám, celý tým Mimoňů zahrál dobře. Kvalitní tým tak potvrdil roli favorita. Lvi nezvládli hrát otevřený hokej s takovým soupeřem a bez taktiky tak dostali jak se říká pořádně na frak.