Hlinka a Toma zachránili Mimoňům remízu se Lvem

25.09.2018

Regner 2+2 a Slavík 2+3 opět váleli (oba LEV) / Toma 3+3 a Hlinka 3+2 (oba MIM) - Highlighty týdne už v pondělním kole

Derby Mimoňů a Lvů již v druhém kole. A byla z toho další remíza. Mimoni nabití novými hvězdnými hráči: Jaroslav Hlinka a Josef Toma, ale hned v úvodu přišli o střelce Václava Fišera. Lev v silné sestavě byl koncentrovaný a aktivní, o vítězství přišel až těsně na konci zápasu.

V první třetině začali velkým tlakem Mimoňští. První lajna byla hvězdná a zamkla Lva,ale Kušnír i se svou obranou odolal tlaku. Postupně ale začali být aktivnější i hráči Lva, shodili respekt. A hned první střídaní třetí formace proměnil maličký vzrůstem, ale hokejovými dovednostmi velký Tomáš Regner. Krásná kombinace skončila gólem. Pod větší palbou byl brankář Gross v brance Mimoňů ale ojedinělou šancí v půli třetiny vyrovnal nováček v sestavě Josef Toma, kdy dorazil kotouč, který se přehoupl za beton Kušníra. Akce střídala od té chvíle akci a další tutovku využil Slavík, který dostal namazáno mezi kruhy od Regnera bylo z toho vedení 2:1 pro Lva. Dokonce o dva góly odskočil Lev, když opět aktivní třetí formace Lva zamkla Mimoňě a důraz před brankou ukázal Horký. Lev byl v euforii. Navíc smolně přišli Mimoni o svého lídra Fišera, který si zřejmě obnovil zranění kolene (nutno podotknout, že se nejednalo o žádný zákeřný nebo tvrdý souboj), klíčový hráč tak rozbil sílu Mimoňů. Z euforie však Lvi vyvedl a probudil opět Toma. Dostal nádherný pas do jízdy od Jardy Hlinky a Toma zkušeně proměnil do horního růžku. Než zazněla siréna bylo srovnáno první gól v PHM Cupu si zapsal Jaroslav Hlinka (bohužel liga není tak bohatá aby si mohla dovolit darovat označený gól na památku, ale my se polepšíme :D ), u jeho branky mu asistoval opět Toma.

Druhá část hry byla velmi svižná a hrál se pěkný hokej. Diváků už bylo na tribunách mnoho a mohli sledovat několik krásných branek a to na obou stranách. A góly jsou koření hokeje, takže diváci si přišli na své.

Lev šel do vedení po pěkné akci kdy zcela sami si vyměnili kotouč Křivský se Zelenkou a opět převážili misku vah na stranu Lva. Vyrovnání zajistila druhá formace Mimoňů. Vytáhlý Karabec se vytáhl a pěknou střelou do levého horního rohu vyrovnal na 4:4. Poprvé šli Mimoňi do vedení. Hlinka ukázal co je v něm a nedal Kušnírovi šanci a trefil mezi betony, asistenci si připsala letošní posila Řezník. Vypadalo to že Mimoňi převezmou otěže zápasu, ale to by nesměl být udatný Hudler s šestnáctkou na zádech v dresu Lva, před brankou tečoval krásně střelu Slavíka a opět bylo vyrovnáno. Gólové hody nekončily a Fanklub se trhl opět a byl to pět Regner, který do pravé horní poloviny zavěsil. Přesilová hra Mimoňů ve druhé třetina nebyla využita a tak bylo skóre po dvou třetinách na světelné tabuli 6:5 pro Lva.

Ve třetí třetině se z počátku zadrhl brankostroj a hra plynula bez větších přerušení. V polovině třetí fáze se prosadil opět Hudler opět operoval dobře před brankou a zvyšoval na 7:5. Necelých 7 minut do konce zápasu a gól dokonce na 8:5 dával Slavík, hvězda Lvů. Vypadalo to, že pro někoho možná překvapivý výsledek zápasu je blízko. Mimoňi jsou však známí svými infarktovými závěry. Zrychlili nasazování formace, která naháněla strach. Toma s Hlinkou se začali hledat v ideálních pozicích a začali se dít věci. Lev nevytáhl tzv. "Prešovský beton" a to se mu mohlo stát osudným. Góly šly ráz naráz. Hlinka snížil na 6:8. Netrvalo dlouho a dal svůj třetí gól v zápase na 7:8. Dvě minuty do konce a opět Hlinka krásně hledá do třetiny nabrusleného Tomu a ten srovnává. Tlak sílil dokonce i po vyrovnání. Urban zastavil Tomu až za pomoci faulu a za podražení šel na dvě minuty. Mimoňi se ani neusadili v útočné třetině a Horký sekl drze Hlinku a musel se poroučet také do boxu časoměřičů. Krušné chvilky por Fanklubáky necelých 45 vteřin do konce. Mimoni měli přesilovku 5 na 3. Ale paradoxně Regner se dokázal dostat do brejku, ale v závěru už chybělo trošku sil na rozhodující kličku a zakončení a tak zápas nakonec skončil zřejmě spravedlivou remízou.

Krásný zápas... na Kvalifikační fázi určitě krásný bojovný, ale čistý hokej, plný gólů a hezkých gólů. Krásná návštěva jak v ochozech, tak v Icebaru (bistru). Smírný výsledek. Je nám líto zranění hráče Fišera, ale věříme v brzké uzdravení.

Jako organizátoři děkujeme Jaroslavu Hlinkovi, že poctil naši soutěž a nastoupil na Škoda Icerink.