Lev bronzový v nájezdovém dramatu!

18.04.2017

Boj o každý puk, souboj brankařů, vrchol až v nájezdech, to je pravý souboj o medaile. Rozhodl Regner s Koňákem!

Výsledkově byl mírným favoritem zápasu tým Roosters, ale hned od počátku bylo cítit, že nastupují dva vyrovnané celky. Kohouti měli lepší vstup do utkání, lépe bruslili a napadali rozehrávku Lvů. Těm kratší rozbruslení neprospělo. Ihned z první vážnější střely kapituloval Koňák v brance Lvů. Staněk se nerozpakoval a poslal z levého kruhu střelu, která prošla mezi brankářem a tyčkou. Kohouti tak šli do vedení. Hýřili pohybem a aktivitou, věděli že nastupují na tři formace a mohou si tak dovolit šlápnout hned od počátku naplno do pedálů. Lvi se začali až později osmělovat a až v polovině třetiny začali získávat jak kotouč, tak útočné pásmo. Na většinu pokusů však reagoval jasně negativně Kryške, opora Roosters v celém turnaji. Velmi dobře napadajicí kohouti dělali problémy Lvům. Bém i Krejčík měli skvělý pohyb. Ale po úvodním lehkém gólu se nakopl i Koňák ke skvělým výkonům a začal čarovat.

Ve druhé třetině začal Lev opět trochu zaraženě, ale naštěstí lídři produktivity celé soutěže se v pravý čas prosadili. Regner vlétl do pásma Kohoutů z pravé strany a naservíroval přesně na Slavíka a ten po zemi překonal Kryškeho. Bylo srovnáno a Lev se nadechl k lepšímu pohybu. Začal se osmělovat stále víc a tlačili se do zakončení. Kryške však další pokusy jak Přindiše tak Kliky vychytal. Série vyloučení na straně Lva dala šanci se dostat zpět na koně. Lev hrál chvilku dokonce ve třech mužích v poli. Kohouti tlačili. Maška pěkně organizoval hru a Peroutka se neprosadil ani z ložené šance. Lvi tak přestáli oslabení a to je posílilo, druhá formace Lvů dokonce přidala druhý gól Fanklubu. Vyhrané buly se dostalo na obránce Přindiše, ten nahodil a kotouč tečoval Smutek, velmi dobře před brankařem clonil Horký a tak Kryške neměl šanci tento divoký puk lapit. Fanklub Lva tak vedl dva jedna

Třetí třetina přinesla velkou aktivitu Kohoutů a tah na branku. Koňák se musel ve Lví kleci pořádně ohánět. Přesto v půlce třetiny ztratili Lvi své vedení. Obránce Lva nahrával skrz obrané pásmo ve snaze vysunout hráče do brejku, ale šikovný Bartoš vystihl tuto rozehrávku a našel pohotového Veverku a to je střelec, který se z kruhů nemýlí. Trefil přesně levý horní roh branky Lvů. Bylo srovnáno. Kohouti měli chvíli momentum utkání na své straně a Lev musel hrát několikrát i zakázané uvolnění. To dostalo Kohouty z tempa a Lev začal opět kousat. Dobré napadání Lvů vyústilo opět ve vedoucí gól přibližně sedm minut před koncem. Hrstka s Křivským dobře zavřeli u levého mantinelu a získali útočné pásmo, kotouč se dostal před brankaře, byl odražen k volném Smutkovi, který si mazácky počkal a trefil odkrytou klec. HC Roosters prohrávali 3:2 a vypadalo to s nimi velmi nahnutě. Naštěstí pro kohouty se Lev až příliš tlačil do útočného pásma, druhá formace propadla, velmi aktivně se hnal za kotoučem Bém, prosmýkl se po levém mantinelu, našel volného Krejčíka a bylo srovnáno znovu, necelých pět minut před koncem. Famózní závěr utkání. Rozhodčí ještě připepřil konec utkání, když poslal Lvy do čtyř těsně před koncem, ti to však zvládli, vše šlo ze třetiny ven. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů.

Tři střelci na obou stranách, Lev jel první. Začal Lev, první čistě proměnil za záda Kryška. Na druhé straně se také povedlo Kohouti srovnali. Druhý pokus Lvů nevyšel, zvonila tyčka. Zato Rooster nekompromisně prostřelili Koňáka. Regner tak za Lva musel dát, to se povedlo. Naděje pro Lva žila, vše leželo na Koňákovi v brance, který vychytal hráče Roosters v posledním ze tří nájezdů. Otočilo se pořadí. Kolo náhlé smrti samostatných nájezdů začínali Roosters. Opět ztroskotali na skvělém Koňákovi. A Regner tak vzal zodpovědnost na sebe, a nepřipustil žádné debaty, rozhodl tímto nájezdem boj o bronzové medaile! Lev tak bere bronz, bramborové medaile patří Roosters.

Krásný zápas plný skvělého pohybu i tvrdých hitů. Pěkných kombinací, infarktového závěru a rozuzlení v samostatných nájezdech, tak má vypadat boj o medaile!