Lenovo jde do finále, Kohoutům utekl začátek zápasu

11.04.2017

Dlouhé powerplay přineslo Roosters jeden gól, to bylo ale málo. Lassig opět zářil dvěma góly v první třetině!

První tým skupiny A, Roosters, postavil dvě silné formace, i když Kohoutům chyběl v sestavě třeba nejproduktivnější Krejčík. Lenovo, druzí ve skupině B, naopak mělo na tento semifinálový duel všechny své produktivní hráče v sestavě.

Ačkoli se Roosters sešli dříve v kabině a disciplinovaně se rozbruslili na zápas, nezachytili dobře začátek zápasu. Hned od počátku byl aktivní Lassig v černém dresu Lenova. První jeho šance však kryl výborný Kryške v brance Roosters. Bylo vidět, že Lenovo hraje na rychlý přechod pásma a brankář Kryške tak dobře, hlasitě dirigoval svou obranu, kteří si dávali pozor, ať jim neujede nikdo ze střelců Lenova. Po dalším závaru v oslabení však už museli kapitulovat, po pěti minutách hry tak vedlo Lenovo jedna nula, prosadil se Lassig dorážkou po nátlaku dvojice Rejmon, Švadlenka. Kohouti se ani nestačili oklepat z první rány a dostali druhou. Lassig krásně tečoval střelu Rejmona a stav byl dva nula. Snový nástup do semifinále poháru. Po těchto dvou gólech se ale Kohouti zvedli, začali hrát svoji hru, jakou známe ze skupiny. Vypracovali si tak hodně šancí, ale z nějakého důvodu jim tento večer do sítě nic nepadalo. Výborně chytal totiž brankář Lenova Straka. Roosters měli v první třetině přeci jen trochu nervózní projev, zbytečně komplikované rozehrávky dávaly lacino šance útočníkům Lenova. Do několika takových šancí se dostal Rejmon v černém dresu, ale nevyužil.  

Na druhé straně se v útoku snažil zvednout Kohouty velmi aktivní Veverka. Nakonec ale padl do sítě Roosters další gól, Švadlenka objel branku a servíroval před branku kde byl Jungmann a ten dal gól již na tři nula. Sympatické bylo, že Kohouti se nenechali vyvést z míry a bojovali o svou šanci vrátit se do zápasu. Ta se naskytla na samém konci první části hry. Peroutka využil chyby v rozehrávce, ukořistil kotouč na modré a poslal neuvěřitelnou dělovku do sítě Lenova. Po první části tedy tři jedna a Kohouti se museli hodně hecovat, což ale tento tým umí. 

Ve druhé části tak byli Roosters aktivnější; Gašník, Peroutka zavářeli v útoku, ale buď byla slyšet tyčka nebo brankář chytal co se dalo. Zápas byl v této části hry stále rychlý a začalo se hrát i více do těla, gólových šancí měli více Kohouti. Paradoxně se však prosadil v polovině třetiny Salaba, využil chybnou rozehrávku a silově dotlačil kotouč za záda Kryškeho. Byl to klíčový moment zápasu. Lenovo se ve chvílích, kdy byli lepším týmem Kohouti, vrátili opět do sedla. 

Před třetí třetinou tak stál před Roosters těžký úkol a to dát tři góly a vynutit si nájezdy. Roosters ale hned ukázali, že sportovní gesto je více než za každou cenu udělat vše pro vítězství. Rozhodčí chtěl vyloučit hráče Lenova, ale hráč v bílém dresu Kohoutů osvětlil celou situaci rozhodčímu a ten trest odvolal. Je krásné vidět taková gesta. Koláčný měl na hokejce kontaktní gól v začátku třetí fáze hry z vrcholu kruhů pálil lehce vedle, za pár vteřin měl hned repete a od modré páli do tyče. Následovala přesilová hra Lenova, chvíli pět na čtyři, několik vteřin pět na tři, ale následně se hra srovnala na čtyři proti čtyřem. Gól však nepadl. Půlka třetí třetiny a konečně se prosadil elegantně bruslící Gašník, unikli spolu s Veverkou a ten dostal puk na Gašník, který sice nejprve narazil na beton Straky, ale z dorážky se prosadil. Kontatkní gól byl na světě a Kohoutů začal být plný led. Bylo vidět, že tým si věří, že ví, že obrátit se dá vše a šli si za tím. Dobře burcoval a pohybem na hřišti táhl kapitán Kohoutů Staněk. Aktivita v útoku, samozřejmě nesla riziko brejků, ale naštěstí nerozhodl v úniku ani Jungmann ani Došlý. Blížil se konec utkání, za sekání putoval na trestnou lavici Skácel a Kohouti sáhli po powerplay. Znásobili tak svou převahu na hřišti, dostali kotouč pod kontrolu a tlačili se do zakončení. Lassig se dostal ke kotouči a zkoušel přes celé hřiště do prázdné klece, ale neuspěl. Naopak Kohouti nakonec udeřili, točili Lenováky a Staněk poslal pěknou střelu přes skrumáž hráčů a šikovně pracující Pospíchal před bránu změnil směr až do sítě Lenova. Bylo tedy sníženo a Roosters neváhali, dvě minutky do konce a brána zůstala prázdná. Šance si ještě vytvořili ale brankář Lenova Straka výborně v důležitém momentu kryl jejich pokusy. Zazněl hvizd a Lenovo tak udrželo své celkem lehce nabyté vedení z první třetiny a jde v poháru dál do finále. Kouhouti naopak po skvělých výkonech ve skupině putují do zápasu o třetí místo.

Zápas natáhl do ochozů i několik diváků, což je vždy pro hráče příjemné. Hokej předvedli pěkný a byl to opravdu zápas hodný Play-off! 

Program Play Off