Kozlovcevova střela posílá v poháru dál Fanklub

04.04.2017

Drama až do konce! Šíp (PRO) vs. Regner (LEV) 2:1 celkově však 4:4. Remíza s cenou zlata!

Nesmírně důležitý zápas, rozhodující o postupu, zároveň poslední zápas skupiny A, to je souboj Projekťáků se Lvy, který se sehrál v tipsport aréně. Lvu stačil bod, Ústav potřeboval vyhrát. Lev nastoupil ve třech vyrovnaných útocích a kvalitní obrannou dvojící. Ústav těžko lepil sestavu na zápas v nabitém programu ale poradil si a přivedl silný tým, hráli sice pouze v devíti ale obranná linie byla zkušená.  

Lev vstoupil do zápasu aktivněji. Pro některé z Projekťáků bylo těžké si v úvodu zvyknout na vysokou teplotu, která ve Velké hale panuje, zároveň jim bylo hic především díky skvělému pohybu Lvů. Ti arénu znají, vždyť tu byli přes dvě sezony jako doma. Hned od úvodu utkání se začali ukazovat Regner, Slavík, Mihál, kteří roztáčeli své kombinace. Koňák v brance Ústavu se tak rozehřál velmi rychle. Ústav otevřel skóre po útočné akci Šípa, který zpoza brány forhendem zasunul kotouč za záda Kalašnikova, který jako hostující hráč hájil klec Lvů. Ústav se tak trochu chytl a začal cítit, že dnes by to mohlo jít. Kulík se začal více osmělovat, nastupoval poprvé v PHM Cupu což mu možná trošku svazovalo ruce při zakončeních. Lev byl po obdrženém gólu ale brzy zpět ve hře. Regner stále zaměstnával zadáky Projektového Ústavu, kteří museli párkrát vyhodit ze třetiny a Lvu patřil prostředek první třetiny. Koňák lapal co mohl. Na akci dva na jednoho však nestačil. Smutek vybídl Slavíka k zakončení a ten ukázal proč je aspirantem na titul nejužitečnějšího hráče Lva pro letošní sezonu a možná i aspirantem na stejné ocenění v PHM Cupu. Prostřelil Koňáka a bylo vyrovnáno. Do konce třetiny se stále hrálo ve vysokém tempu a divákům se hra určitě líbila. Bylo opravdu cítit, že Lvů je dost a jsou fyzicky lépe připraveni, zatímco Ústaváci čekali na sirénu ohlašující třetinu jako na smilování.  

Druhá fáze hry už byla vyrovnanější a Ústav začal více kousat. Kalašnikov musel vytáhnout několik super zákroků. Jak jsme od něj již v lize zvyklí. Ani Šíp ani Urban se neprosadili ze svých pokusů. První formace Lvů zažila svou první chvilku slávy pět minut po začátku třetiny. Slovenský útočník Mihál dorážel backhendem důrazně Regnerův pokus. Lev šel do vedení a byl to Ústav který musel otočit zápas, klíčem bylo nejprve vyrovnat. To se podařilo velmi rychle. Téměř v dalším střídání se prosadil urostlý Hendrych střelou od kruhů po nahrávce Kulíka. Pro Ústav důležitý moment, neztratili kontakt se Lvy. Ústav byl v ten moment v sedle a hráli dobře. Měli i chvilku tlak a to vyústilo ve vyhození kotouče a Lev šel za zdržování na trestnou lavici. Přesilovku hrál Ústav překvapivě dobře a pečlivě, ale chyběla přesnost ve finální střele. Jedna z nich se odrazila do chumlu hráčů, ze kterého se podařilo perfektně Šimkovi v bílém dresu dostat kotouč do brejku Regnerovi a ten umí zakončit tyto šance. Lev opět vedl o gól. To stačilo Lvu ke klidu, držet Ústav pod tlakem. Proto možná již trochu vnitřně klidnější hráči Lva až příliš šperkovali další šance a málo stříleli. Po dvou třetinách byl tedy výsledek lepší pro Lva a Ústav o přestávce mobilizoval síly a domlouval taktiku. Nedostat gól a posílat do brejku Šípa a Kulíka. 

Ve třetí třetině již trochu uklidněný Lev nechal Projekťáky čichnout a dostat se do laufu. Deset minut do konce zápasu a padl hezký gól po ráně golfem po zemi z levého kruhu. Šíp už nevěděl jak překonat skvělého Kalašnikova a tento druh zakončení se ukázal jako výborné řešení pro Ústav. Ústav byl tak zpět ve hře, bylo vyrovnáno. Lvi se trochu stáhli a začali hrát více opatrněji, přesto však nedokázali zabránit dalšímu gólu ten přišel pět minut do konce zápasu. Zámek a robustní Dvořák se prosadil od modré čáry. Kalašnikov tak lovil kotouč ze sítě a v tento moment postupoval Ústav dál. Lvi pochopili vážnost situace. Křivský s Vítovcem přidali na dravosti, získávali více kotoučů. Slavík začal hrát opravdu aktivně a bojoval o každý kotouč. 

Ústav už začal šetřit čas, vyhazoval ze třetiny a doufal, že co nejdříve přijde závěrečný hvizd rozhodčího. Projekťák měl rozhodnutí na hokejce, jmenovitě Urban nedal šanci obráncům prokličkoval až před Kalašnikova toho si položil krásnou kličkou, ale prázdnou bránu záhadně minul. Mohlo být vymalováno na oranžovo. Konec zápasu už byl opravdu blízko pouhé dvě minutky zbývaly k postupu Projektového Ústavu do semifinále PHM Cupu. Lev však ukázal obrovskou vůli a píli. Mihál vybojoval kotouč, v útočné třetině zaměstnal hráče ústavu a do volného kotouče se opřel na modré čáře Kozlovcev. Vyslal zvláštní střelu, která prošla mezi nohama dvou hráčů, lehce změnila směr za letu a zastavila se až v síti. Obrovská radost, dvě minutky do konce bylo vyrovnáno. Kozlovcev tak jako sváteční střelec trefil postupový vyrovnávací gól. Ústav ještě zkoušel, dokonce brankař na posledních několik posledních vteřin opustil klec, ale nic to už nezměnilo na tom, že silný a dravý Lev postupuje po remíze 4:4 přes legendy pražského amatérského hokeje, Projektový Ústav, do Play-Off, kde změří síly s Hokejovými Tréninky Praha. Ústavu tak zbude se mobilizovat a vybojovat si pátou příčku proti Banditům.  

Fotogalerie z utkání zde

Projektak vs. Lev PHM Cup 17 #2