Kohouti potvrdili proti Ústavu svou dominanci

20.02.2017

Hattrick kohouta Krejčíka rozhodl zápas, Hrabánek nečekaným tahounem Ústavu

Druhý zápas PHM Cupu pro Projektový Ústav v krátkém sledu a opět proti papírově silnějšímu soupeři. Po výprasku 15:5 od Fanklubu Lev Praha bylo určitě těžké najít motivaci, ale Ústav to zvládl dobře a připravil silný tým, který měl ambice se porvat o první body v poháru. Roosters se sešli ale také v silném složení a ukázali, že jsou právem označováni za favorita soutěže.

Nástup do zápasu však Kohouti nezachytili. Projekťáci, jmenovitě aktivní Ondřej Hrabánek, se dostal do brejku a lá Pavel Bure v nejlepších letech a nemýlil se v zakončení! Ústav vedl jedna nula. Roosters je ale zkušené mužstvo a brzy hráči pochopili, že podcenění není na místě. Zanedlouho bylo vyrovnáno, prosadil se Krejčík po individuální akci. Roosters tlačili, měli jasnou & uacute;zemí převahu. Kotouč putoval po jejich holích takřka s milimetrovou přesností, ale v cestě k úspěšnému zakončení stál Kohoutům skvělý Konák v brance Ústavu, který se i ve vypůjčené masce vybičoval ke skvělým výkonům. Přesto se však podařilo dostat kotouč ještě v první třetině za jeho záda a opět to byl s přehledem hrající Krejčík, kterému pěkně přiťukl Georgiev.

Sympatický výkon z první třetiny dával naději Projekťákům na dobrý výsledek a možná i na bodový zisk. Zdravé nabuzení neslo ovoce, několik slibných pokusů a především poctivá obrana zvyšovalo sebevědomí ještě více. Mladé úderné duo Ústavu udeřilo. Po krásné akci kterou připravil Šíp zakončovala hvězda Ústavu v PHM Cupu Hrabánek. Ústav tedy vyrovnal na 2:2. Opět se ale projevila zkušenost a tah za výsledkem Kohoutů. Kdo jiný než Filip Krejčík mohl opět strhnout vedení na stranu Kohoutů. Určitě klíčovým momentem utkání bylo, že se ihned po vyrovnání Kohouti vrátili hned do sedla a srazili bojo vné Projekťáky zpátky k ledu. Krejčík si tak připsal svůj první hattrick v PHM Cupu a to vše zvládl pouze v první a druhé třetině. Za stavu 3:2 pro Kohouty se hrálo Roosters velmi dobře a uzavírali ProjekÅ ¥áky hluboko v jejich třetině. Využitá přesilovka na konci druhé třetiny dala již úplný klid na jejich hole. Tentokrát se prosadil Georgiev, který byl velmi platným hráčem.

Do posledního dějství již vstoupili Kohouti úplně v pohodě a Ústaváci naopak připraveni otevřít hru a pokusi t se o nemožné a otočit zápas. To však trestal soupeř. Každá otevřená vrátka se snažili využít. Pěknou kombinací nejprve zakončil Maška, opět u toho byl Georgiev, a následně se prosadil poprvé v poháru Veverka. Projekťáci ještě bojovali o čest a chtěli zápas zdramatizovat. Nabídnutou přesilovou hru využili ke svému třetímu gólu a snižovali na 3:6. Gól padl po tečované střele Pivka, do které pěkně položi l svou hůl host Horký. Individuálním výkonem v utkání zářil již zmiňovaný Krejčík v bílém dresu s kohoutem na prsou, který nakonec svou bilanci zakončil na statistice 4+0. Poslední zápis mezi střelce a konečnou podobu skóre nakonec určil také velmi pěkně hrající Veverka.

Zápas byl v pěkném tempu. Roosters se pěkně sehrávají v PHM Cupu a těší se již na druhé kolo. Ústav marně čeká na body, ale přesto věří, že zranění hráči se vrátí do sestavy na druhé kolo a Ústav se ještě popere o postup

Další utkání skupiny A je na programu prvního března ,kdy Roosters sehrají odvetu se Lvy.