KLASIK - Konečné pořadí a postup do Playoff

27.04.2022

Vítězem této náročné a dlouhé divize PHM Cupu stávají hráči z HC Tornádo. Týmy který sice prošel velkou proměnou v posledních měsících, přesto stále sdružoval dobré hráče, kteří dokázali urvat první flek po základní části. Gratulace. Bylo to těsné, ale vzájemné zápasy s druhými Sršni rozhodly v prospěch Tornáda.


Do Playoff míří osmička týmů. Bohužel Tornádo odřeklo účast v Playoff. Důvodem je nízký počet hráčů splňující kvótu počtu startů do playoff a následné neudělení výjimek ze strany pořadatele soutěže. 


Komentář Petra Urbana (CEO - PHM Cup) : "Pořadatel soutěže nemůže vyhovět žádostem pouze jednoho týmu, proto bylo zaujaté toto stanovisko, po dlouhých debatách, jak s Tornádem, tak interně a dalšími vedoucími. Ostatní týmy by to mohly brát jako křivdu, že oni o možnostech výjimky nevěděli, nebo ji nestačili využít apd..To už se nám v minulosti stalo. Chceme se vyvarovat jakýchkoli "tahanic" tohoto typu ať jsou pro všechny stejná pravidla. Za mě osobně je mi to hrozně líto, kdykoli kdy se nerozhoduje na ledě je to chyba. Za mě je mi líto, že Tornádo nechtělo nastoupit. Zápas se dá odehrát i v 7mi hráčích, jde o čest. Samozřejmě je to komplikace, kterou jsme vůbec nechtěli řešit, zvláště když není čas a playoff startuje hned po konci základní části." 

Po odstoupení Tornáda byl předložen návrh Gaston Seals jako 9tý tým v pořadí, zda mají chuť naskočit do Playoff. Gaston Seals zaujali velmi hezké stanovisko. I když o Playoff bojovali do posledního zápasu soutěže a chtěli se do vyřazovacích bojů dostat, nabídku na účast tímto administrativním způsobem odmítli. Nechtějí narušit správnost soutěže a férovost vyřazovacích bojů a nebo zasahovat do již dopředu daných dvojic apd.. Tedy Gaston nenahradí Tornádo, které tedy prohraje svou čtvrtfinálovou sérii kontumačně. 


PAVOUK PLAYOFF